Efsanevi Venice Simplon Orient Express ile İstanbul’dan Paris’e Büyülü Bir Yolculuk

30 Kasım 2023

Altın Çağı’na geri dönen ikonik tren Venice Simplon-Orient-Express ile İstanbul’un renkli pazarlarından Paris’in büyüleyici ışıklarına Avrupa’yı 6 gün sürecek bambaşka bir deneyimle keşfedin! İstanbul’dan Paris’e uzanan bu nefes kesici yolculuk, Avrupa’nın en büyüleyici destinasyonlarında, hafızanızda sonsuza dek kalabilecek bir deneyim vaat ediyor. Tarihi seçin ve hemen rezervasyon yapın!

 • İstanbul’dan Paris’e: 7 Haziran ve 30 Ağustos 2024’te hareket
 • Paris’ten İstanbul’a:  31 Mayıs ve 23 Ağustos 2024’te hareket

Venice Simplon-Orient-Express, geçmişin lüksünü yaşamak isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor. Trenin vagonları, zarif mobilyalar, antika eşyalar ve göz alıcı süslemelerle dolu.

Yolculuğunuz boyunca Venedik Simplon Orient Express sizi lezzetli yemeklerle şımartırken, her yemeği de unutulmaz bir deneyime dönüştürüyor. Taze, mevsimlik malzemelerle hazırlanan enfes yerel mutfağı, trenin ihtişamlı yemek vagonlarında servis ediliyor. Trenin barında da canlı müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İlk Durak İstanbul

Lüks ve şıklık tanımının en üst seviyeye ulaştığı bu nostaljik trenle yapacağınız yolculuk; tarih, kültür ve canlı dokusu ile pek çok gezgini kendine hayran bırakan Türkiye’nin incisi İstanbul’dan başlıyor. İkonik Ayasofya’yı, hayranlık uyandıran Kapalıçarşı’yı ve bir zamanlar Osmanlı sultanlarının görkemli ikametgahı olan görkemli Topkapı Sarayı’nı yeniden keşfedin.

bükreş

İkinci Durak Bükreş

Tren, zengin tarihi ile dünyanın en eski metropollerinden biri olan İstanbul’dan sonra Avrupa’ya girmek için Romanya’nın pitoresk kırsalında süzülürken, yemyeşil vadilerin ortasında yer alan şirin köyler ve ufukta yükselen heybetli Karpat Dağları’nın nefes kesen manzaraları ile sizi karşı karşıya bırakıyor. Ve zarif bulvarları, neoklasik mimarisi ile Parlamento Sarayı’ndan Stavropoleos Manastırı’na kadar zengin kültürel mirası ile Bükreş sizleri bekliyor.

Üçüncü Durak Sinaia

Romanya’nın muhteşemKarpat Dağları’nın kalbinde yer alan Sinaia, doğal güzelliklerle çevrili huzurlu bir kaçış sunuyor. Büyüleyici Peleş Şatosu ile ünlü, huzurlu bir kasaba olan Sinaia karşısında hayran olacağınız şimdiden kesin. Bu Neo-Rönesans başyapıtının peri masalına benzeyen dünyasına adım atarken, eşsiz dekoru ve ihtişamlı mobilyaları eşliğinde zamanda yolculuk yapmaya hazır olun.

Dördüncü Durak Macaristan’ın Tarih Dolu Şehri Budapeşte

Zengin tarihi, büyüleyici mimarisi ve canlı kültürel sahnesiyle göz kamaştıran Budapeşte, bu büyüleyici tren yolculuğu sırasında uğrayacağınız önemli duraklardan bir diğeri. Buraya geldiğinizde Tuna Nehri kıyısında yürüyüşe çıkabilir, görkemli Macar Parlamento Binası ve ikonik Zincir Köprüsü’nü görebilir veya Roma döneminden kalma bir gelenek olan şehrin kaplıcalarında kendinizi şımartma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Beşinci Durak Paris

Yolculuğunuz romantizm ve zarafetin iç içe geçtiği “Işıklar Şehri” Paris’te sona eriyor. Göz kamaştırıcı “Işıklar Şehri” Paris’e gelmişken şehrin silüetinin sembolü olan Eyfel Kulesi’ne çıkarak nefes kesici panoramik manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından başyapıtların sizi beklediği Louvre Müzesi’nde kendinizi kaybetmeye şimdiden hazır olun.

Zamansız Bir Macera

Venedik Simplon Orient Express ile zamana meydan okuyan bir yolculuğa çıkarken, Avrupa’nın zengin kültürel dokusunda unutulmaz anılar biriktirin!

Venedik Simplon Orient Express ile:

 • İstanbul’dan Paris’e: 7 Haziran ve 30 Ağustos 2024
 • Paris’ten İstanbul’a: 31 Mayıs ve 23 Ağustos 2024

tarihlerinde gerçekleştirilecek yolculuklarda yer almak için rezervasyonunuzu geç kalmadan yaptırmanızı öneririz.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.