Dünyanın Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Adası

17 Mayıs 2019

palawan

Yaz sezonu yaklaşmışken seyahatlerinize ilham verecek ada önerilerimizi sizinle paylaşmak istedik. Capri, Mykonos, İbiza, Santorini, Corsica adaları her ne kadar hareketli ve ışıltılı olsa da gözlerden uzak tatil beklentisi olan gezginlere bir müjdemiz var! Seyahat listenize eklemek isteyeceğiniz dünyanın keşfedilmeyi bekleyen 10 Adası!

Isle Of Skye, İskoçya

isle of skye

Romantizm ve efsanelerle dolu İskoç adası Isle of Skye 1.656 kilometrekare yüzölçümü ile ülkenin en büyük ikinci adası. Yemyeşil orman ve bahçeleri, sarp dağlarıyla belgesel tadına bir deneyim yaşatan ada, ana karaya olan yakınlığı ile İskoçya’nın en erişilebilir adaları arasında üst sırada yer alıyor. Dramatik ve kimi zaman hayranlığa düşüren manzaraları ile ünlü noktaları, dağlık görüntüleri, kaleleri, doğal yaşam alanları Isle of Skye’ı National Geographic belgesellerine benzetebiliriz.

Palawan, Filipinler

coron palawan

Sosyal medyada yeni destinasyonlar keşfetmek isteyen gezginleri takip ediyorsanız sıkça bu özel adanın görsellerini görmüşsünüzdür. Son yıllarda egzotik destinasyonlar arasında parlayan Palawan, Filipinler’in en güzel adaları arasında yer alıyor. Filipin takımadalarını içeren 7 binden fazla ada arasından öne çıkmasında cennet gibi duran yemyeşil ormanlarının, beyaz kumlu plajlarının, kristal sularının, mağaralarının, dalış yerlerinin payı büyük.

2015 ve 2016’da Travel & Leisure tarafından “Dünyanın En İyi Adası” seçilen Palawan’ı özel kılan el değmemiş olması. Adada Puerto Princesa City, El Nido, Coron gibi popüler noktaları ile birlikte gizli bir mücevher olan Port Barton’ı rotanıza ekleyin.

Skopelos, Yunanistan

Skopelos adası

Kuzey Sporades adaları grubuna bağlı olan Skopelos, Ege Denizi’nde kusursuz bir huzur noktası arayan ada tutkunları için bir cennetten farksız değil. En yeşil Yunan Adaları’ndan biri olan Skopelos’un böyle bakir ve sakin kalmasında bir havalimanı olmamasının ve Pire limanından direkt feribot ulaşımının bulunmamasının payı büyük. Agios Konstantinos’tan veya Volos limanından hareket eden feribotlarla adaya ulaşmak mümkün. Mamma Mia filmini izleyenler bu adanın güzelliğine çoktan aşina olmuştur! Çam ormanları, zeytinlikler ve geleneksel Yunan evleriyle dolu terk edilmiş köyler arasından geçen Skopelos Walks yürüyüş rotaları, bakir koyları ile ada ruhuna ortak olabilirsiniz.

Azores, Portekiz

azores takımadaları

Atlantik Okyanusu’nun ortasında Azores Adaları, başlı başına bir dünya gibi. Portekiz’e bağlı bu pitoresk takımadaları Santa Maria, São Miguel, Flores, Corvo, Graciosa, Terceira, São Jorge, Pico ve Faial adalarından oluşuyor. Doğanın ortasında huzur bulmak isteyen gezginler için kusursuz bir deneyim yaşatan Azores, tabiatın tüm güzelliklerine sahip gibi görünüyor. Bu 9 volkanik adayı keşfederken yemyeşil ormanlarında okyanus manzaralı yürüyüş turları yapmak, gizli kalan plajlarını keşfetmek, yunus izleme gezilerine katılmak hem bedeninize hem de ruhuna iyi gelecek.

Panarea, İtalya

panarea adası

Sicilya’nın kuzeyinde, Tiren Denizi üzerindeki volkanik bir takımada olan Aeolian Islands (Eolie Adaları) ismini Yunan Mitolojisindeki rüzgâr tanrısı olan Aiolos’tan alıyor. Takımadanın en küçük ikinci adası Panarea ise küçük yüzölçümüne rağmen çarpıcı güzelliğe sahip. 1960’lı yıllardan itibaren İtalya ve Avrupa’nın aristokrat ailelerinin yazlıklarının yer aldığı ada özellikle sadece deniz yolu ile ulaşabileceğiniz gizli koylarıyla ünlü. Panarea Adası’na, Sicilya’nın Milazzo limanından feribotla ulaşabilirsiniz.

Formentera, İspanya

Formentera

“Akdeniz’in son cenneti” olarak bahsedilen Formentera, genelde İbiza’nın “hippi kardeşi” olarak parti havasından uzaklaşmak isteyen gezginlerin tercihi oluyor. Dört büyük Balear Adaları’nın en küçüğü olan Formentera, 1960’lı yıllardan beri daha deneyim odaklı seyahat arzulayanların kaçış yeri. Bob Dylan ve Janis Joplin gibi orijinal hippi grupları 60’larda burayı tercih ederken bugün her şeyden uzaklaşmak için buraya gelen Kate Moss, Jade Jagger ve Sienna Miller gibi isimler adayı ziyaret ediyor. Hollywood yıldızlarını, ünlü futbolcularını ağırlayan ada eşsiz cazibesini ve yalınlığını korumaya devam ediyor. Formentera’ya gitmenin en kolay yolu ise İbiza’dan kalkan feribotlara binmek!

Les Iles d’Hyères, Fransa

iles des hyeres

Fransız Rivierası’nın hemen yanı başında, denizin ortasında gizli kalan hazineler: Les Iles d’Hyères… Les Iles d’Or veya Altın Adalar olarak bilinen Les Iles d’Hyères Côte d’Azur sınırları içerisinde olup bin ışık yılı kadar uzak gibi hissettiren eşsiz bir karaktere sahip. Porquerolles, Port-Cros ve Île du Levant adalarından oluşan takımadalar sakinliği ve doğal güzellikleriyle gerçek olamayacak bir ambiyans sunuyor ziyaretçilerine. Ekolojik ilkelere bağlı olan aileler tarafından satın alanan Porquerolles ve Port-Cros nefes kesen kayalıkları, kristal koyları ve kumsalları ile koruma altına alınarak ulusal parka dönüştürülmüş.

Losinj, Hırvatistan

losinj adası

Doğası, güzel plajları ve adalarıyla yaz aylarında turist akınına uğrayan Hırvatistan’da hala sakinliği bulabileceğiniz gizli hazineler varlığını korumaya devam ediyor. Ülkenin batı tarafında yer alan Losinj, nereye bakması gerektiğini bilen gezginler için yaz aylarının en tatlı sığınaklarından. Yüksek hava kalitesi, çam ormanları, dünya standartlarında spa’sı, turkuaz suların çarpıcı güzelliğiyle listenize eklemek isteyeceğiniz adalardan biri şüphesiz. Losinj’e nasıl gidilir diyorsanız Zadar şehrinden feribota binebilirsiniz.

Fernando de Noronha, Brezilya

Fernando de Noronha brezilya

UNESCO Doğal Dünya Mirası Alanı olan Fernando de Noronha Brezilya’ya bağlı bir takımada. Brezilya’nın en iyi plajlarına sahip Fernando de Noronha “saf cennet” olarak da biliniyor. Kayalıklarla çerçevelenmiş el değmemiş plajlarından yumuşacık kumlu sahillerine, vahşi balina sürülerinden dalış yerlerine kadar 21 adayı kapsayan bu takımada doğa tutkunları için baş döndürücü. Günde sadece 500 ziyaretçiye izin verilen adalara Natal veya Recife şehirlerinden kısa bir uçuşla gitmek mümkün.

BONUS

Culebra, Puerto Rico

Culebra Puerto Rico

Kıvrımlı kıyı şeridiyle dünya turizm liginde hatırı sayılır üne sahip olan Culebro, Puerto Rico’nun kuzeyinde konumlanıyor. İspanyolca “küçük ada” anlamına gelen “Isla Chiquita” olarak bilinen Culebra, pitoresk manzaralarıyla “insan ömrünü uzatan yerler”den biri. Yaklaşık 2000 nüfusu olan bu sakin ve bakir ada ünlü kum sahili Playa Flamenco ile dünyanın en iyi 10 plajı arasında yer alıyor.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.