Dünyanın En Keyifli Nehir Yolculukları

31 Mayıs 2018

Dünyanın her noktası bambaşka bir doğaya, kültüre, değere ev sahipliği yapıyor… Peki dünyayı bir renk paleti gibi düşünelim ve size soralım, renk paletindeki her rengi görmek ve deneyimlemek istemez misiniz?

İster Afrika olsun ister Panama; ya da Peru ve hatta Hindiçin Bölgesi… Her biri farklı bir ekosisteme sahip bu bölgeleri nehir gemileriyle keşfetmenin güzelliği ise sular üzerinde ilerlerken günün her saati başka bir manzarayla karşılaşacak olmak!

Sonsuz gibi görünen Pacaya Samiria Ulusal Rezervi…

Amazon bölgesindeki ikinci en büyük koruma alanı olan ve Peru’nun kuzeyinde yer alan Pacaya Samiria Ulusal Rezervi keşfedilmemiş ormanları, lagünleri ve nehirleriyle aslında 5 milyon dönümlük bir alanı kaplıyor.

Ucayali Nehri boyunca yüzen evler kadar fantastik görünen gemilerle Pacaya Samiria Ulusal Rezervi boyunca yol alırken piranha balıkçılığından pembe yunus izlemeye kadar benzersiz bir yolculukla anılarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Safari, Vahşi Yaşam, Bakir Doğa… Chobe Ulusal Parkı

Kuzey Botswana’daki Chobe Ulusal Parkı, Afrika’daki en büyük safari alanlarından birine sahip olmasının yanı sıra bu parkı deneyimlemenin en heyecan verici yolunun nehir gemisi ile yapılıyor olması daha da ilgi çekici. Chobe Nehri üzerinde ilerlerken Afrika’nın büyülü safari deneyimine şahit olmak “hayatta bir kez yaşanacak deneyimler” arasında!

Mayıs-Ekim ayları arasında kuruyan nehir kıyılarında zürafa, fil, su samuru ve Cape bufalo sürülerini görebilirsiniz. Afrika’nın en iyi kuş gözlem noktalarından biri olması ve Botswana’da Puku antilopunu görebileceğiniz tek rota olması da macera ve doğa tutkunları için mucizeden farksız. 

Avrupa’nın en güzel nehirlerinde tarihe yolculuk…

Avrupa’nın en güzel kasaba ve şehirlerinin kıyısına kurulduğu ünlü Avrupa nehirlerinde salınırken kısa bir zamanda bile bugüne kadar bilmediğiniz güzellikleri keşfetmek kulağa nasıl geliyor? Özellikle Nisan-Ekim aylarında Ren, Main ve Tuna nehirleri üzerinde süzülen nehir gemileri size, bugüne kadar gördüğünüz şehirleri ve civardaki kasabaları bambaşka bir perspektifle tanımanıza olanak sağlıyor.

Amsterdam’dan Basel’e uzanan Ren Nehri turları gibi daha kısa ölçekli rotaları tercih edebileceğiniz gibi tüm Avrupa’yı nehir üzerinde gezmek de bir alternatif olabilir. “Muhteşem Avrupa” rotasıyla Ren, Tuna ve Main nehirleri üzerinden Avusturya’dan Macaristan’a; Almanya’dan Slovakya’ya masalsı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Mühendislik harikası Panama Kanalı’nda seyir…

Condé Nast Traveler’ın “Dünyanın 7 Cruise Harikası” listesinde iki numara olan Panama Kanalı’nın stratejik ve ekonomik önemini veya insanüstü bir mühendislik harikası olduğunu zaten biliyoruz. Bizim burada yapmak istediğimiz ise dünyanın bu ünlü kanalını gemi ile gezerken yaşayacaklarınızdan bahsetmek…

Orta ve Güney Amerika’nın en büyüleyici bölgelerini insan harikası kanal sayesinde görmek, yerel kültürleri, eski dünya hazinelerini keşfetmek, nefes kesen tabiat manzaralarına tanık olmak bu rota sayesinde mümkün! Muazzam bir kuş gözlem bölgesi olan Soberania National Park, zengin yerli kültürünü koruyan Emberá Kızılderili köyü, dünyanın en büyük insan yapımı göllerinden olan Gatun Gölü göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı.

Hindiçin’den Mekong Deltasına yolculuk…

Baştan sizi uyaralım, bu sularda yeşil ve doğanın size verdiği huzurla gezerken modern yaşamı sorgulayabilirsiniz. Güneydoğu Asya’nın kültürü, doğası ve manzaralarıyla en merak edilen ülkeleri Vietnam ve Kamboçya’yı nehir gemileri ile yakından tanımak benzersiz bir deneyim!

Diğer nehir gezilerine göre vahşi yaşam manzaralarından çok aslında yerel halkın yaşam alanlarını daha çok görebilir, onların yaşamlarını derinden gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. “Güneydoğu Asya bölgesinin can damarı” Mekong Nehri boyunca farklı medeniyetler, halklar, dinler ve diller size bir kültür mozaiği sunuyor.

Disney’in maceraları ile Tuna Nehri

Disney Cruise, Disneyland büyüsünü olabildiğince gemi seyahatine uyarlıyor. Kaydıraklı havuzlardan, Disney karakterlerinin festivaline, çocuk kulüplerine uzanan tasarımıyla su üzerindeki Disney Dünyası olarak da bahsedebiliriz.

Yıllardır filmlerde izlediğimiz, hikayelerini dinlediğimiz, bizi güldüren, keyiflendiren meşhur Disney kahramanları ile tanışma fırsatı özellikle çocuklar için masaldan farksız. Tuna Nehri kıyısındaki mimari yapılar, şehirler ve doğal güzellikler yetişkinleri heyecanlandırırken Frozen, Güzel ve Çirkin gibi müzikal ve şovlar, Korsan geceleri, Disney’in özel adasına ziyaret ise çocukların mutluluğu oluyor.

Siz de kendi cruise hikayenizi yaşamak istiyorsanız Haziran 2018’de ilk seferine başlayacak olan, tasarım harikası MSC Seaview ile Akdeniz’i keşfedebilirsiniz!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.