Dünyanın En Keyifli Nehir Rotaları

03 Şubat 2022

Dünyanın her noktası bambaşka bir doğaya, kültüre ve değere ev sahipliği yapıyor. Her biri farklı bir ekosisteme sahip bu bölgeleri lüks nehir gemileri ile keşfetmenin güzelliği ise sular üzerinde ilerlerken günün her saati bambaşka bir manzarayla karşılaşabilmenizde saklı. Nehir gemileri şehirleri ve civardaki kasabaları bambaşka bir perspektifle tanımanıza olanak sağlıyor.

Dünyanın üçüncü ve Asya’nın en uzun nehri olan Yangtze’den vahşi Amazon Nehri’ne; Mısır’ın tadını en iyi şekilde çıkarabileceğiniz Nil Nehri’nden Avrupa’nın en güzel kasaba ve şehirlerinin kıyısına kurulduğu ünlü Avrupa nehirlerine uzanan birbirinden güzel masalsı yerleri kıyılarından izleyerek, deneyimlemeye ne dersiniz?

Seyahatlerinize İlham Verecek Dünyanın En Keyifli Nehir Yolculukları

Mısır, Nil

Nil nehri üzerinde yapılacak bir gemi gezisi, Mısır’ın antik harikalarını keşfetmek için harika bir yol. Mısır, “Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Yerler” listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Yüzyıllardır Mısır’a hayat veren Nil Nehri üzerinde eski Mısır’dan kalma, tanrı ve tanrıçalara adanmış devasa tapınaklar, gösterişli mezarlar ve piramitlerin ihtişamı ile Mısır’ın büyüleyici dünyasını keşfedebilirsiniz. Akla gelebilecek her türlü modern konfora sahip gemiler ile yapacağınız bu keyifli nehir yolculuğu yaklaşık 3 veya 7 gün sürüyor. Luxor ve Aswan arasında yapılan nehir yolculuğu ile Howard Carter’ın Tutankhamun’un mezar odasını nerede keşfettiğini görüp, kalabalık pazarların kıvrımlı sokaklarında gezip, antik hiyeroglifler üzerine kafa yorabilirsiniz.

Botsvana, Chobe

Angola’dan akarak, Botswana’yı dolaşan ve Ngoma sınırında Chobe adını alan bu büyülü nehir, Botswana’nın kuzey sınırında Afrika’nın dördüncü büyük nehri Zambezi ile kucaklaşıyor. Kuzey Botswana’daki Chobe Ulusal Parkı, Afrika’daki en büyük safari alanlarından birine sahip olmasının yanı sıra bu parkı deneyimlemenin en heyecan verici yolunun nehir gemisi ile yapılıyor olması daha da ilgi çekici. Chobe Nehri üzerinde ilerlerken Afrika’nın büyülü safari deneyimine şahit olmak “hayatta bir kez yaşanacak deneyimler” arasında! Victoria Şelaleleri yakınındaki Chobe Milli Parkı’na da adını veren bu büyüleyici nehirdeki yolculuğunuzda, çift katlı safari teknesinin 360 derece dönerek maksimum görüş ve konfor sağlayan koltukları ile oturduğunuz yerden vahşi yaşama tanık olabilirsiniz.

Avrupa’nın en güzel nehirlerinde tarihe yolculuk…

Avrupa’nın en güzel kasaba ve şehirlerinin kıyısına kurulduğu ünlü Avrupa nehirlerinde salınırken kısa bir zamanda bile bugüne kadar bilmediğiniz güzellikleri keşfetmek kulağa nasıl geliyor? Özellikle Nisan-Ekim aylarında Ren, Main ve Tuna nehirleri üzerinde süzülen nehir gemileri size, bugüne kadar gördüğünüz şehirleri ve civardaki kasabaları bambaşka bir perspektifle tanımanıza olanak sağlıyor.

Amsterdam’dan Basel’e uzanan Ren Nehri turları gibi daha kısa ölçekli rotaları tercih edebileceğiniz gibi tüm Avrupa’yı nehir üzerinde gezmek de bir alternatif olabilir. “Muhteşem Avrupa” rotasıyla Ren, Tuna ve Main nehirleri üzerinden Avusturya’dan Macaristan’a; Almanya’dan Slovakya’ya masalsı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Peru, Amazon

Ormanın derinliklerindeki gizleri çözmek isteyen birçok kaşifin aklını çelmeyi başaran Amazonları cruise seyahatleri ile keşfe çıkmak mutlaka yaşanması gereken deneyimler arasında. Doğanın kucağında, özel ve lüks gemilerle seyahat size kendinizi biricik hissettiriyor. Nefes kesen manzaralar, bereketli ormanlar, en güzel doğal yaşam görüntüleriyle asla unutulmayacak, sihirli bir seyahat yaşayabilirsiniz.

Çin, Yangtze

Çin’in uçsuz bucaksız topraklarına hayat veren Yangtze; dünyanın üçüncü, Asya’nın ise en uzun nehri. Şangay’da sona eren yolculuğuna Tibet platolarının buzullarında başlayan bu dev nehir, pek çok nehir turunun da gözdesi durumunda. Nesli tükenmekte olan Çin timsahı ve nehir yunusu gibi türlere de ev sahipliği yapan Yangtze nehir yolculuğu sırasında Wu ve Quatang boğazlarının sunduğu görsel şölenle mest olup, hayalet şehir Fengdu’nun başyapıtlarından biri olan Fengdu Tapınağı’nı keşfederek, Xian ve Pekin gibi önemli noktalarını görebilirsiniz.

Rhone Nehri & Burgonya

Fransa’yı keşfetmek ve popüler şehirler yerine daha yerel bölgeler gezmek istiyorsanız Rhone Nehri & Burgonya turu tam da size göre! Fransa’nın gastronomi başkenti olarak bilinen Lyon’da başlayan bu nehir turunda öncelikli olarak Saone ve Rhône nehirlerinin kıyısında yer alan şehri keşfedebilirsiniz. Gemi, Lyon’dan ayrıldıktan sonra Rhone nehri kıyısındaki tarihî Vienne şehrine uğruyor. Bu küçük ama tarih kokan şehirde antik kalıntıları inceleyebilirsiniz. Nehir turunun bir sonraki durağı ise Güney Fransa’nın üzüm bağları ile meşhur bölgesi Tournon. Tournon’un doğal güzelliklerini keşfettikten sonra katedralleriyle ünlü Viviers’ye doğru yol alıyorsunuz. Nehir turunun son noktaları ise sırasıyla Arles ve Avignonoluyor. İspanya sınırına yakın bir noktada yer alan Arles’ı gezdikten sonra Orta Çağ’dan kalan şehir duvarıyla ünlü Avignon’a yapacağınız tarih kokan bir yolculukla nehir turu sona eriyor.

Panama Kanalı

Condé Nast Traveler’ın “Dünyanın 7 Cruise Harikası” listesinde iki numara olan Panama Kanalı’nın stratejik ve ekonomik önemini veya insanüstü bir mühendislik harikası olduğunu zaten biliyoruz. Bizim burada yapmak istediğimiz ise dünyanın bu ünlü kanalını gemi ile gezerken yaşayacaklarınızdan bahsetmek… Orta ve Güney Amerika’nın en büyüleyici bölgelerini insan harikası kanal sayesinde görmek, yerel kültürleri, eski dünya hazinelerini keşfetmek, nefes kesen tabiat manzaralarına tanık olmak bu rota sayesinde mümkün! Muazzam bir kuş gözlem bölgesi olan Soberania National Park, zengin yerli kültürünü koruyan Emberá Kızılderili köyü, dünyanın en büyük insan yapımı göllerinden olan Gatun Gölü göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı.

Hindiçin’den Mekong Deltasına yolculuk

Güneydoğu Asya’nın kültürü, doğası ve manzaralarıyla en merak edilen ülkeleri Vietnam ve Kamboçya’yı nehir gemileri ile yakından tanımak benzersiz bir deneyim! Diğer nehir gezilerine göre vahşi yaşam manzaralarından çok aslında yerel halkın yaşam alanlarını daha çok görebilir, onların yaşamlarını derinden gözlemleme fırsatı bulabilirsiniz. “Güneydoğu Asya bölgesinin can damarı” Mekong Nehri boyunca farklı medeniyetler, halklar, dinler ve diller size bir kültür mozaiği sunuyor.

 

Size Özel Seyahat Programı, Detaylı Bilgi ve Rezervasyon:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.