Dünyanın En Keyifli Lüks Tren Yolculukları

23 Şubat 2022

“Yavaşlayıp, anı yaşamanın, seyahat ettiğimiz destinasyonlarda özümseyerek acele etmeden tatil yapmanın en keyifli yollarından biri tren yolculukları.  Trenler iki destinasyon arasında geçen yolculuğun en tadında, en “anı uzatan ”ve hayallere daldıran ulaşım aracı. Trenlerin günümüzdeki über-lüks yorumu, hareket halindeyken sağlanabilecek en üst düzey konforla, inanılmaz rotaları raylar üzerindeki saraylarda sunarak, bu düşsel seyahati bir tablodan alıp bir diğerine lüksün en yavaş haliyle taşıyor.

Seyahat ve gastronomik gustonuza paralel giden bir servis anlayışıyla, rota üzerindeki duraklar, keşfi kesintisiz bir konforla birleştiriyor.  Dekorasyonları, lezzetleri ve hizmet kalitesi ile fark yaratan tren yolculukları ile dünya ayaklarınızın altında!

Zamanı Durdurup Anın Tadını Çıkarabileceğiniz Dünyanın En Keyifli Lüks Tren Yolculukları:

Train Suite Shiki, Japonya

Train Suite Shiki, bir trenden aslında çok daha fazlası… Geleneksel Japon estetiğinin fütüristik bir ruhla buluştuğu Train Suite Shiki, misafirlerini Doğu Japonya’ya doğru büyülü bir yolculuğa çıkarırken, tadı damağınızda kalacak unutulmaz bir gastro – tarih deneyimine de imzasını atıyor. Train Suite’i özel yapan en önemli özelliği ise şüphesiz markalaştırdığı tren süit anlayışı. İçinde Selvi ağacından işlenmiş küvetleri, şömineleri ve loft katı olan 17 inanılmaz süitiyle, Tokyo’da kendisi için özel inşa edilen Harry Potter stili peronu ve verdiği servisle en çok ilgi gören lüks – tren olarak zirvedeki yerini koruyor. Tokyo’dan Kanto, Tohoku ve Hokkaido’ya 110kph hızla giden tren; konforlu süit odaları, Michelin yıldızlı şef Nakamura’nın önderliğinde hazırlanmış birbirinden özel lezzetleri, 24 saat hizmet alabileceğiniz özel butler servisi ve piyano resitalleri ile rüya gibi bir tren yolculuğu sizi bekliyor.

Rovos Rail

Rovos Rail, Güney Afrika’nın Highveld platolarında başlayıp 3.400 kilometrelik bir rotayı, yavaşlığın en konforlu haliyle dokuz güne yayarak Batı Afrika’nın Atlantik kıyılarına doğru nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor. Rovos Rail, farklı deneyimleri lüks hizmetlerle buluşturuyor. Gerçek dışı güzellikteki Afrika coğrafyasında, çölde safari ve kızıllıklar arasında bir akşam yemeğinden, gelmiş geçmiş en büyük elmas madenlerinden olan Kimberley madenlerinin 19.. yüzyıl nostaljisine, kadim  bir auraya sahip 500 milyon yıllık Kalahari Çölü’ne kadar kesintisiz nefes kesici bir yolculuk vaat ediyor.

Venice Simplon Orient Express

Dünyanın en ünlü ve efsaneye dönüşen tren yolculuğu Orient Express ile büyüleyici bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Belmond tarafından işletilmeye başladığından bu yana eski Altın Çağı’na geri dönen Orient Express’te tarihi doku, estetik ve zarafet her anınızda sizinle olacak. Lüks ve şıklık tanımının en üst seviyeye ulaştığı bu trende zarif bir stille dekore edilen vagonlar ve özel kompartımanlar ise sizi eski zamanın romantizmi ile tanıştıracak. İtalyan Dolomit Dağları ve İsviçre Alpleri’nden geçip Londra’ya ulaşan trende sizi büyüleyecek tek şey elbette manzaralar değil! Beyaz eldivenleri ve kravatlarıyla size hizmet eden çalışanlar, manzara eşliğinde yiyeceğiniz istiridye, kaz ciğeri gibi damak çatlatan lezzetler ve yatmadan önce dinleyeceğiniz piyano dinletisi bu masalın asıl kahramanları…

The Maharajas’ Express, Hindistan

Dört ya da sekiz gecelik rüya gibi bir yolculuk deneyimi vaat eden The Maharajas; Jaipur, Varanasi ve Goa gibi büyüleyici destinasyonlara doğru adeta uçan bir halının üzerinde gibi gidiyor! Hindistan’ın en iyi bilinen lüks treni olmasının dışında, klasik Hint dekorasyonu ve stiliyle de göz kamaştıran The Majarajas, misafirlerini bir büyünün içindeymiş gibi hissettirirken, uğradığı noktalardaki en çarpıcı deneyimleri yaşamanız için de geniş zamanlı aralıklar sunuyor. Bu yolculuğun en çarpıcı özelliği ise süitleri ve birinci sınıf servisi ile lüks seyahatin üzerine çıkarak tam bir Hint Kraliyet deneyimi yaşatması!

The Belmond Andean Explorer, Peru

Güney Amerika’nın ilk ve hala en iyi lüks – tren hattı olan Belmond olağanüstü bir konforu, görsel şölen ve damak çatlatan gastronomik lezzetlerle harmanlıyor. İnka İmparatorluğu’nun başkenti Cusco’dan yüksek And ovaları boyunca Titicaca Gölü ve Colca Kanyonu da dahil olmak üzere bölgenin en ilgi çekici yerlerini görebileceğiniz bu yolculuk hayatta bir kez yaşanması gereken deneyimler arasında.  Sizi İnka’nın kalbine götüren bu lüks tren deneyimi unutulmaz izler bırakacak.

Glacier Express

Glacier Express, İsviçre

İsviçre’nin en büyüleyici iki dağ merkezi Zermatt ve St.Mortiz’i birbirine bağlayan Glacier Express, “Dünyanın en yavaş ekspresi” unvanına sahip. İsviçre Alpleri’nin çarpıcı manzarasının tadını çıkarmanın en rahatlatıcı yolu olan tren yolculuğu Zermatt’tan başlayarak Brig, Andermatt, Oberalppass, Chur ve Albula üzerinden St. Moritz’e ulaşıyor. Yolculuk boyunca 91 tünel ve 291 köprüden geçiyorsunuz. 2045 metre yükseklikteki Oberalp geçişi dâhil olmak üzere panoramik vagonunuzda İsviçre’nin nefes kesici buzul, dağ ve nehir manzaralarını seyredebilirsiniz.

Flam Railway

Flam Railway, Norveç

Kısa ama çarpıcı! Flam Railway birkaç saatlik rotasıyla sizi etkilemeyi başarıyor. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu Norveç’in en gözde manzaraları arasından geçerek dünyanın en güzel tren yolculukları arasında anılıyor. Avrupa’nın en dik demiryollarından biri olan Flam Railway, Sogefjord’daki küçük Flåm köyünden başlıyor. Şelaleler ve yükselen tepeler arasından geçerek sizi, Norveç’in görkemli doğasıyla buluşturuyor.

Transcantábrico Gran Lujo, İspanya

Transcantábrico Gran Lujo ile kuzey İspanya’nın en iyileri keşfedilmeyi bekliyor! Yolculuk Santander, Oviedo, Gijón ve Bilbao gibi harika yerleri ziyaret ederek San Sebastián ve Santiago de Compostela (veya tam tersi) arasında 8 gün 7 gece sürüyor. Maksimum konforla, büyüleyici manzaralar arasında raylar üzerinde lüks bir otelde İspanya’nın kuzeyini keşfetmek için yolculuk kesinlikle çok keyifli. Santillana del Mar kasabasında dolaşarak orta çağa yolculuk yapabilir, Guggenheim Müzesi’nde Bilbao’nun modernliğine hayran kalabilirsiniz. Tren, beş yıldızlı otellere rakip süitleri ve birbirinden lezzetli yemekleri ile misafirlerine muhteşem bir yolculuk deneyimi yaşatıyor.

The Presidential Train, Portekiz

1890 yılında Portekiz kralı ı. Luis için kraliyet treni olarak üretilen tren geçmişinin getirdiği tüm lüksü ve inanılmaz tarihi, 1 milyon dolara mal olan ve iki yılı süren restorasyonun ardından lüks seyahat dünyasındaki yerini alıyor. Gastronomi temasıyla ön plana çıkan bu Portekiz güzelinin sihirbaz yeteneğindeki Michelin yıldızlı şefi, haftada bir düzenlenen bir bağ gezisine eşlik ederek bizzat yemek de pişiriyor. Trenin kendisi adeta bir zaman kapsülü: Tarihler arası bir yolculuğu mekansal olarak yaşatırken, rüya gibi bir rota boyunca sanat eserine çevirdikleri mutfak sanatlarıyla damak çatlatan lezzetler de sunuluyor.

Sunset Limited

Sunset Limited

Amerika’nın en eski treni Sunset Limited sizi New Orleans’ın güneyinden başlayarak 2 günlük bir yolculukla Los Angeles’a götürüyor. Panoramik manzaraların yanı sıra bu tren yolculuğunu ilginç kılan bir diğer detay ise Amerikan toplumun farklı birçok kesimini burada görebilecek olmanız. Çiftçiler, müzisyenler, tutucu Hristiyan mezhebi olarak bilinen Amish’ler bu treni sıkça kullanıyor. Louisiana Körfezi’ni, New Mexico kaktüslerini ve Arizona’nın koyu kırmızı gün batımını seyredeceksiniz.

Trans-Sibirya Ekspresi

Trans – Sibirya Ekspresi ile büyüleyici bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Dünyanın en ihtişamlı tren yolculuklarından biri olan Trans – Sibirya Ekspresi; Moskova’dan başlayıp Ural Dağları ve muhteşem Rus bozkırları üzerinden, dünyanın en büyük tatlı su gölünün kenarından devam ederek Vladivostok’a uzanıyor. Vladivostok’taki varış noktasına kadar Rusya’yı boydan boya geçen bu özel hat toplamda 8 gün sürüyor. Bu keyifli yolculukta en büyük eşlikçiniz ise her anınızda yanınızda olacak lüks detaylarla bezeli eşsiz atmosferi olacak.

TranzAlpine, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın Christchurch ve Greymouth şehirleri arasında yolculuk eden TranzAlpine, Yeni Zelanda’nın muhteşem manzaralarına şahit olmanızı sağlarken, Güney Alpler / Ka Tiritiri o te Moana’nın dingin güzelliği karşısında size rüya bir yolculuk deneyimi vaat ediyor. Ülkeyi birbirine bağlayan üç ana tren hattından biri olan adayı yaklaşık dört saat içinde geçerek, bol miktarda doğal güzelliği kucaklamak için gözlerinizi serbest bırakmaya hazır olun.

The Ghan, Avustralya

Avustralya’yı keşfe çıkmış kaşiflerin ayak izlerini takip edebileceğiniz bir yolcuğa ne dersiniz? Kıtaya has coğrafya, iklim ve ekosistemi sayesinde gezegenin en sıra dışı karalarından biri olan Avustralya’nın kırsalı görülmeye değer bir manzara sunuyor. Bu eşsiz manzarayı deneyimlemenin en sakin, lüks ve keyifli yollarından biri Ghan Treni ile yolculuk. Darwin’den yola çıkan tren, Adelaide’nin kuzeyine, kıtanın kırmızı toprakları üzerinden giderken toplam 3.128 km’lik bir yolculuk yapıyor

 

Detaylı bilgi ve size özel seyahat programı için:
travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.