Dünyanın En Keyifli Cruise Keşif Rotaları

03 Şubat 2022

Dünyanın en büyüleyici yerlerini lüks bir mega yat ile keşfetmeyi kim istemez ki… Gemiyle seyahat etmeyi sevenler için cezbedici bir tatil türü olan cruise seyahatleri, yolcularını kimi zaman vahşi yaşamla, kimi zaman da buzulların gizemli dünyasıyla buluşturarak rüya gibi bir tatil yaşatıyor.

Her sabah uyandığınızda kendinizi farklı ve harika bir koyda bulmanın, dilediğiniz zaman karaya çıkarak farklı yerler keşfetmenin, dilerseniz konforlu kamaranızda dinlenmeye çekilmenin ya da geceleri yıldızlar altında uyumanın ayrıcalığını yaşayabilmeniz için Antartika’dan Karayipler’e; Japonya’dan Britanya’ya; Kimberley’den Fransız Polinezyası’na, Güney Amerika’dan Norveç Fiyortları’na uzanan birbirinden güzel cruise rotaları keşfedilmek üzere sizleri bekliyor.

Antartika           

Yeryüzünde yapabileceğiniz en fantastik, en çılgın ve en etkileyici seyahat noktalarından biri hiç şüphesiz Antarktika… Dünyanın bir ucunu temsil eden iklimi, sıra dışı canlı çeşitliliği ve buzullardan oluşan görsel zenginliği ile dünyanın en ilgi çekici noktalarından biri olan Antartika’yı Güney Amerika’dan başlayarak adım adım keşfetmeye ne dersiniz? Dünyanın en büyüleyici ve bakir noktasına lüks gemilerle yapacağınız bu seyahat, hafızanızda emin olun derin izler bırakacak. El değmemiş vahşi yaşama misafir olup, doğanın harikalarına tanık olacağınız büyüleyici cruise yolculuğunda; konusunda uzman olan biyolog ve antropologlardan bu toprakların eşsiz hikayelerini dinleyebilirsiniz. Buz dağlarının arasında, balinalar ve penguenler eşliğinde, zamanın donup kaldığı sakin bir kutup sabahına uyanmak tüm bildiklerinizi yeniden değerlendirmenizi sağlayacak eşsiz bir deneyim olacak.

Britanya Adaları

Britanya Adaları’nın büyüleyici tarihini bir kez de sular üzerinden görmeye ne dersiniz? Efsanevi kaleleri, çarpıcı manzaraları ve gelenekleri dahil olmak üzere Britanya Adaları’nda göreceğiniz birçok güzellik var. İngiltere’nin en iyi seyir noktalarını barındıran British Isles rotası ile İskoç Yaylaları, Dover’ın Beyaz Kayalıkları, Londra, Liverpool, Dublin ve Glasgow gibi ikonik şehirleri gezebilirsiniz.

Galápagos Adaları

Galápagos Adaları

Galápagos keşif gezisi sizi dünyanın en yalıtılmış ve özel yerlerinden birine götürüyor. Tek kelimeyle “eşsiz” olarak nitelendirilen Galápagos Adaları birçok farklı hayvan türünün yaşadığı büyülü bir yer… Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamayacağınız canlı türlerini ve etkileyici manzaralarını Gálapagos’un otantik güzelliğinde bulabilirsiniz. Bir haftalık geziler boyunca eviniz olacak gemiler ise tasarımı ve hizmetiyle size bir masal yaşatmakta iddialı.

Japonya

Cruise rotaları arasında Japonya’yı görmek her ne kadar ilk başta ilginç gelse de kesinlikle bu listede olması gereken yerlerden biri. Büyüleyici karşıtlıkların ülkesi Japonya; yalnızca Tokyo’nun gökdelenlerinden ibaret değil. Dağların arasına saklanan inziva köşeleri, volkanları, gölleri, tapınakları, geleneksel Japon kültürünün yaşadığı kasabalarıyla Güney Japonya; sizi bir duygudan diğerine hızla sürükleyecek. Japonya’nın kültürel açıdan zengin kıyı şeridini Osaka’dan başlayarak keşfetmenizi sağlayan 14 günlük geziler kesinlikle çok keyifli.

Norveç Fiyortları

Doğal gökyüzü cennetlerini oluşturan gölleri ve buzullarıyla Norveç sahili boyunca Vikingler’in ayak izlerini takip edebileceğiniz büyüleyici bir gemi yolculuğuna hazır olun. Bin yıllık tarihi, muhteşem doğası ile Norveç’in başkenti Oslo’dan başlayan seyahat, Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord kıyısında küçük bir balıkçı köyü olan, kartpostal güzelliğindeki Flam ile devam ediyor. Yemyeşil dağları, rengarenk ahşap evlerle süslü sokaklardan oluşan Hansa Evleri ile Bergen’i keşfedip, National Geographic ve Lonely Planet tarafından dünyanın en iyi tren yolculuğu listesine giren Flamsbana trenine binip, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Naeroyfjorden fiyordunu da görebilirsiniz.

Küba

Egzotik destinasyonları mega yatlarla keşfetmenin eşsiz keyfini yaşamak mümkün! Küba’nın sadece Havana’dan ibaret olmadığını ülkenin Batı kıyılarını gezerken çok daha iyi anlayacaksınız. Latin Amerika’nın en iyi on dalış noktasından biri olan Maria La Gorda, Küba takımadalarının geri kalanından hem tarihsel hem de kültürel olarak farklı olan adası La Isla de Juventud, resifleri ve sualtı deniz canlıları ile ünlü Cayo Largo Adası, UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Trinidad ve karakteriyle gerçek Küba rüyasını yaşatan Cienfuegos ile unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Karayipler

Güneş, deniz ve macera arayan herkes için gerçek bir cennet olan Karayipler’i mega yatlarla gezmek, keşfetmek bir başka güzel oluyor. Karayipler deyip geçmeyin; 7.000 ada ve adacıktan oluşan fazlasıyla geniş bir bölgeden bahsediyoruz. Uçuk mavi denizinin berraklığından tutun deniz kabuğu rengini andıran kumlarına, kartpostalda görüp özendiğimiz palmiye ağaçları arasına kurulan hamaklarından turuncu, pembe, kızıl, kırmızı renklerine dönen gün batımlarına kadar anlatılacak birçok güzellik var. Bu saydığımız güzellikleri lüks bir gemide  kristal berraklıktaki suların üzerinde, nefes kesici manzaralar eşliğinde keşfetmek keyifli olmaz mı?

Fransız Polinezyası

Denizin huzur verici atmosferinde tatil yaparken dünyayı keşfetmek istemez misiniz? Büyüleyici güzellikteki kumsalları ve turkuaz rengi okyanusu ile pek çok gezginin hayallerini süsleyen Fransız Polinezyası her zaman çok keyifli! Efsanevi kaleleri, çarpıcı manzaraları ve gelenekleri dahil olmak üzere Fransız Polinezyası’nda göreceğiniz birçok güzellik var. Büyük Okyanus’un ortasında 118 ada ve atolden oluşan bir takımadalar ülkesi olan Fransız Polinezyası’nın en çarpıcı adalarından Moorea, başkent Papeete’den uçak ve feribotla erişilebilecek bir mesafede. Coğrafi bir mucize olarak nitelendirilen ada, sekiz dağ zirvesinin birbirleriyle kesiştiği bir bölgede yer almasından dolayı da oldukça etkileyici.

Güney Amerika Yolculuğu

Şelaleler, yemyeşil yağmur ormanları ve Maya’ların mirası… Yemyeşil Amazon yağmur ormanından Atacama Çölü’ne kadar uzanan cruise seyahatleri ile rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Patagonya’nın da dahil olduğu yolculuk yaklaşık 18 gün sürüyor. Burada İnka’nın muazzam imparatorluğunu izleyip, Rio coşkusunu yaşayabilir ve Montevideo’nun latin havasını ciğerlerinize çekebilirsiniz.

Kimberley

Adaları, girdapları, koyları, geniş şelalaleri, el değmemiş kumsalları ve nefesinizi kesecek büyüleyici manzaralarıyla göz kamaştıran Kimberley’de tatil yapmayı kim istemez? Kimberley, Batı Avustralya’yı oluşturan dokuz bölgenin en kuzeyindeki. Batısında Hint Okyanusu, kuzeyinde Timor Denizi, güneyinde ise Pilbara Büyük Kum ve Tanami çölleri yer almakta. Broome’daki güzel kumsalları keşfedip, görkemli bir şekilde akan suyu ile büyüleyici bir jeolojik oluşum olan Horizontal Falls ve Kral George Nehri’nde muhteşem doğa olaylarına şahit olmaya şimdiden hazır olun.

Güney Pasifik Yolculuğu: Komodo, Papua ve Büyük Set Resifleri

Güney Pasifik Adaları, zengin kabile geleneklerini, tropikal deniz manzaralarını ve doğal harikaları keşfedip, nefes kesici manzaraların keyfini çıkarmak için oldukça ideal yerlerden biri. Muhteşem deniz ekosistemi ve aynı adı taşıyan nadir ejderhasıyla bilinen Komodo Ulusal Parkı’nı görüp; ünlü baharat adası Maluku’nun güzelliklerini keşfedip, Büyük Bariyer Resifi’ni görebileceğiniz rüya gibi bir tatil sizi bekliyor.

 

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.