Dünyanın En Etkileyici Tren Yolculukları

14 Mart 2019

Dünyanın bir ucundan diğerine uçakla daha hızlı gittiğimiz bir gerçek… Ama siz yine de pencerenizden dışarı baktığınızda büyüleyici manzaralar görmek istiyorsanız tren yolculuklarından vazgeçmeyin. Dünyanın en yüksek demiryolundan en eski trenine kadar dünyanın en etkileyici tren yolculuklarını sizin için derledik! Amerika’dan Peru’ya, Norveç’ten Hindistan’a, Vietnam’dan Güney Afrika’ya dünyanın en güzel 10 tren yolculuğu…

Flam Railway

Flam Railway

Kısa ama çarpıcı! Flam Railway birkaç saatlik rotasıyla sizi etkilemeyi başarıyor. Yaklaşık 1 saat süren tren yolculuğu Norveç’in en gözde manzaraları arasından geçerek dünyanın en güzel tren yolculukları arasında anılıyor. Avrupa’nın en dik demiryollarından biri olan Flam Railway, Sogefjord’daki küçük Flåm köyünden başlıyor. Şelaleler ve yükselen tepeler arasından geçerek sizi, Norveç’in görkemli doğasıyla buluşturuyor.
Rota: Flåm – Myrdal, Norveç

Sunset Limited

Sunset Limited

Amerika’nın en eski treni Sunset Limited sizi New Orleans’ın güneyinden başlayarak 2 günlük bir yolculukla Los Angeles’a götürüyor. Panoramik manzaraların yanı sıra bu tren yolculuğunu ilginç kılan bir diğer detay ise Amerikan toplumun farklı birçok kesimini burada görebilecek olmanız. Çiftçiler, müzisyenler, tutucu Hristiyan mezhebi olarak bilinen Amish’ler bu treni sıkça kullanıyor. Louisiana Körfezi’ni, New Mexico kaktüslerini ve Arizona’nın koyu kırmızı gün batımını seyredeceksiniz.
Rota: New Orleans – Los Angeles, ABD

Belmond Hiram Bingham

Belmond Hiram Bingham

Peru’nun en romantik ve çarpıcı manzaralarından biri olan Machu Picchu’da sona eren Belmond Hiram Bingham, hayatınızda bir kez yaşayabileceğiniz hayranlık uyandıran bir deneyim. Bu lüks tren yolculuğu ülkenin antik başkenti Cusco’dan başlayıp İnkalar’ın dünyası Sacred Valley’den geçerek dünyanın en güzel hazinelerinden biri Macchu Picchu’da sonlanıyor. Sizi İnka’nın kalbine götüren bu lüks tren deneyimi unutulmaz izler bırakacak.
Rota: Cusco – Macchu Picchu, Peru

Mandovi Express

mandovi express

Konkan sahili boyunca 92 tünelden geçerek deniz seviyesine doğru inen ve Hindistan’ın en yüksek bölgesi olan Panval Nadi viyadükleri dahil 2.000 köprüden geçen Mandovi Express, Hindistan’ın en popüler tren yolculuğu. Ülkede, İngilizler’ in inşa etmeye cesaret edemediği, Hintli mühendisler tarafından inşa edilen ilk ve tek demiryolu olduğunu da belirtelim. Mandovi Express’i diğer Hindistan yolculuklarından ayıran ise en iyi catering ekibine sahip olması!
Rota: Mumbai – Madgaon, Hindistan

Reunification Express

Reunification Express

Hanoi’den başlayan ve aslında Ho Chi Minh City’nin güneyine uzanan tren yolculuğunun en etkileyici bölümü Hanoi-Da Nang arası! Vietnam Savaşı’nda Amerikan bombardımanıyla hasar gören demiryolu, ülkenin yeniden birleşmesi ile yenilenerek 1976 yılında hizmete başladı. Ülkenin kitaplarda yazılandan daha güzel olduğunu kanıtlayan manzaraları, insanları ve tarihiyle buluşmanın en heyecan verici yolu Reunification Express! Hanoi’de sokaklar arasından geçip, ormanlar arasına tırmanırken muz yapraklarının pencerenize değdiği masalsı yolculukta göz kontağınızı bir an olsun kaybetmek istemiyorsunuz. Da Nang istasyonuna Güney Çin Denizi’ne bakan uçurumlar arasında kıvrılarak geliyor.
Rota: Hanoi – Da Nang, Vietnam

Venice Simplon Orient Express

Venice Simplon Orient Express

Dünyanın en ünlü ve efsaneye dönüşen tren yolculuğu Orient Express, Belmond tarafından işletilmeye başlandığından beri eski Altın Çağı’na geri dönüş yaşıyor. Lüks ve şıklık tanımı bu trende en üst seviyeye ulaşıyor. Zarif bir stille dekore edilen vagonlar ve özel kompartımanlar size eski zamanın romantizmini anımsatıyor. İtalyan Dolomit Dağları’ndan, İsviçre Alpleri’nden geçip Londra’ya ulaşan trende sizi büyüleyecek olan tek şey manzaralar değil! Beyaz eldivenleri ve kravatlarıyla size servis eden çalışanlar, manzara eşliğinde yiyeceğiniz istiridye ve kaz ciğeri tatları, yatmadan önce dinleyeceğiniz piyano dinletisi bu masalın asıl kahramanları…
Rota: Venedik, İtalya – Londra, İngiltere

Rupert Rocket

rupert rocket

Rupert Rocket olarak bilinen Skeena Treni Kanada’nın Alberta eyaletindeki Jasper Ulusal Parkı’ndan bakir ve ıssız İngiliz Kolumbiyası’na süzülüyor. Kanada Rockies’in en yüksek zirvesi Mount Robson’dan Cariboo Dağları’dan geçen, masmavi gökyüzünü yansıtan kusursuz göl manzaralarıyla devam eden, yaban hayatının tatlı misafirleri arasından geçen rota bir belgesel seyretmekten farksız! Sayısız göl, şelale, ormanlarla kaplı dağ yamaçlarından geçen 1.160 km uzunluğundaki tren yolculuğu 2 gün sürüyor ve 1 gece Prince George şehrinde geceleme yapmanız gerekiyor.
Rota: Jasper – Prince Rupert, Kanada

Glacier Express

Glacier Express

İsviçre’nin en büyüleyici iki dağ merkezi Zermatt ve St.Mortiz’i birbirine bağlayan Glacier Express, “Dünyanın en yavaş ekspresi” unvanına sahip. İsviçre Alpleri’nin çarpıcı manzarasının tadını çıkarmanın en rahatlatıcı yolu olan tren yolculuğu Zermatt’tan başlayarak Brig, Andermatt, Oberalppass, Chur ve Albula üzerinden St. Moritz’e ulaşıyor. Yolculuk boyunca 91 tünel ve 291 köprüden geçiyorsunuz. 2045 metre yükseklikteki Oberalp geçişi dâhil olmak üzere panoramik vagonunuzda İsviçre’nin nefes kesici buzul, dağ ve nehir manzaralarını seyredebilirsiniz.
Rota: Zermatt – St. Moritz, İsviçre

Qinghai -Tibet Railway

Qinghai -Tibet Railway

Deniz seviyesinden 5.000 metre yükseklikte bir maceraya hayır diyemeyen, irtifa farklarından korkmayan bir gezginseniz bu tren yolculuğunu kaçırmayın deriz. Çin’in ortasındaki Xining şehrinden Lhasa şehrine uzanan tren yolculuğu “imkânsız” denen bir rotayı gerçeğe dönüştürüyor. Mis gibi tertemiz hava ile dolan kompartımanınızdan masmavi gökyüzünü, parıldayan gölleri ve sarıya boyanan platoları seyredebilirsiniz. Tren tepelere tırmandıkça buza dönüşen manzaralar Lhasa’ya doğru inişe geçildiğinde yerini göçebe çadırlarına ve dua bayraklarına bırakıyor.
Rota: Xining – Lasa, Çin

Rovos Rail Namibia Safari

Rovos Rail Namibia Safari

Rovos Rail, Güney Afrika’nın Highveld platolarında başlayıp, 3.400 kilometrelik bir rotayı, yavaşlığın en konforlu haliyle dokuz güne yayarak Batı Afrika’nın Atlantik kıyılarına doğru nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor. Rovos Rail Namibia Safari, farklı deneyimleri lüks hizmetlerle buluşturuyor. Gerçek dışı güzellikteki Afrika coğrafyasında, çölde safari ve kızıllıklar arasında bir akşam yemeğinden, gelmiş geçmiş en büyük elmas madenlerinden olan Kimberley madenlerinin19.yüzyıl nostaljisine, kadim bir auraya sahip 500 milyon yıllık Kalahari Çölü’ne kadar kesintisiz, nefes kesici bir yolculuk vaat ediyor.
Rota: Pretoria – Walvis Bay, Namibya

BONUS: Trans Mongolian Express

Trans Mongolian Express

“Tren yolculuklarının kralı” olarak nitelendirilen Trans-Siberian Express, tren yolculuğu yapmak isteyen gezginlerin hayallerinden bir tanesi! Yaklaşık 9290 km uzunluğundaki tren yolculuğu aynı zamanda dünyanın en uzun demiryolu rotası. Rusya-Moğolistan-Çin hattında uzanan bu uzun tren yolculuğunun Trans-Mongolian Express bölümü en güzel manzaraları sunuyor. Moğolistan’da göllerin ve nehirlerin ışıltılı manzaraları arasından geçip Çin’de uyanmak ve bambaşka bir kültürle buluşmak heyecan verici.
Rota: Ulaanbaatar, Moğolistan – Pekin, Çin

glacier express summer

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.