Dört Farklı Tarihte Dört Farklı Kars Rotası

25 Ekim 2018

Bu kış, Kars’ın karlarla örtülü güzellikleriyle tanışmak için yola çıkıyoruz. Farklı tarihlerde, farklı deneyimlerle Kars kültürüne misafir olurken, bu toprakların hikâyelerini rehber Nükhet Everi’den dinliyoruz. 

Rus, Ermeni ve Osmanlı mimarilerini bir arada bulunduran ve bu yapıları korumayı başaran nadir şehirlerimizden biri olan Kars’ın merkezinde dolaşırken açıkhava müzesinde gibi hissedeceğiz. Çıldır Gölü’nün donmasıyla, sonsuz gibi görünen bembeyaz düzlükte atlı kızaklarla yapacağımız gezinin devamında ise balıkçıların buzları kırarak balık tutmalarını seyredeceğiz. Kış aylarında Karslıların en büyük hobisi olan Cirit yarışlarını Sarıkamış’ta izleyecek, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri’nde geçmişe yolculuk yapacağız.

Kafkas gösterileri ve âşık atışmaları sayesinde Kars akşamları renklenecek.

Farklı tarihlerde hazırladığımız benzersiz Kars gezilerinde Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak isteyen maceraperestleri de kültür ve tarihe odaklanan seyahat severleri de mutlu edecek programlar hazırladık. Bu kış, Kars’ta benzersiz deneyimler yaşamaya hazır olun!

dogu ekspresi

Kendi Doğu masalınızı yazmak için İstanbul’dan başlayıp Kars’a kadar sürecek bir tren yolculuğuna çıkıyoruz. Özellikle son yıllarda yeniden ilgi odağı olan Doğu Ekspresi tren yolculuğu ile beyazlarla örtülü kasabaların, şehirlerin, dağların arasından süzülürken birbirinden güzel görüntüler hafızanıza kazınacak. Kars’ta Rus, Ermeni ve Osmanlı mimarilerini süsleyen binaları gezip, Kafkas gösterisi seyredip, aşık atışması ile gelenekleri tekrar yaşayacağız. Çıldır Gölü’nün buz tutan yüzeyinde atlı kızaklarla gezerken, Kars doğumlu fotoğrafçı Murat Kaya da bizlere eşlik edecek. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Ani Harabeleri’nde ise bir zamanlar bölgenin en kudretli kentinden hikayeleri dinleyeceğiz.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!

Taş işçiliğinin en iyi örneklerini barındıran Kars yapıları arasında zamanda yolculuğa hazır olun! Rehber Nükhet Everi ile Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Kars Kalesi ve hamamları başta olmak üzere şehrin sokaklarını keşfedecek, Anadolu’nun en zengin kenti Ani Harabeleri’ni gezecek ve 2000 metre rakımlı Çıldır Gölü’nü atlı kızaklarla dolaşma deneyimi yaşayacağız. Çıldır Gölü gezinizde ise fotoğrafçı Murat Kaya bizimle olacak. Kars akşamlarında ise Kafkas gösterisi ve aşık atışmaları bize eşlik edecek.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!

Taş işçiliğinin en iyi örneklerini barındıran Kars yapıları arasında zamanda yolculuğa hazır olun! Rehber Nükhet Everi ile Taş Köprü, On İki Havariler Kilisesi, Kars Kalesi ve hamamları başta olmak üzere şehrin sokaklarını keşfedecek, Anadolu’nun en zengin kenti Ani Harabeleri’ni gezecek ve 2000 metre rakımlı Çıldır Gölü’nü atlı kızaklarla dolaşma deneyimi yaşayacağız. Çıldır Gölü gezinizde ise fotoğrafçı Murat Kaya bizimle olacak. Kars akşamları ise Kafkas gösterisi ve aşık atışmalarıyla oldukça renklenecek.

Program Bilgisi ve Rezervasyon için tıklayın!

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.