Doğanın, Mistisizmin, Mucizelerin bölgesi, Uzakdoğu’nun Altın Üçgeni’ne Yolculuk…

29 Kasım 2017

Doğası, Kültürü ve Mimarisiyle Büyüleyici, Gerçek Tayland’ı Keşfetmeye Ne Dersiniz?

Kuzey Tayland’ın bir zamanlar erişilemeyen, farklı, çarpıcı, büyüleyici “Altın Üçgen” (Golden Triangle) Bölgesi’ne gidiyoruz… Laos, Myanmar ve Tayland‘ın buluşma yeri “Altın Üçgen” huzurlu tapınakların, gizli mağaraların, gösterişli sarayların yeri… Kuzey Tayland’ın bu çarpıcı bölgesinin ünlü iki şehri Chiang Rai ve Chiang Mai’i keşfedeceğiniz, unutulmaz deneyimler bırakacak 7 günlük Kuzey Tayland Gezisi ‘nde; nehir turları, fillerle yürüyüş, birbirinden ihtişamlı tapınaklar, özgün kültürlerini koruyan kabile ziyaretleri ve çok daha fazlasını bulacaksınız.

chiang mai

Tarihte Lan Na Krallığı’nın başkentliğini yapmış olan Chiang Rai‘nin geçmişi de 13.yüzyıla dayanıyor. Tüm tarihi ve dini yapıların zenginliği de bu köklü geçmişe dayanıyor. Tayland’ın doğası ve kültürel güzelliğiyle ödüllendirilen en haşmetli yerlerinden biri sayılan Chiang Rai’nin görkemli tapınaklarını ve mimari güzelliklerini keşfederken başka dünyaların büyüsünde kaybolmamak elde değil!

 

1296 yılında kurulan Chiang Mai, Golden Triangle sınırına bir adım uzak kalmasına rağmen daha hareketli nüfusu ve “cennetteyim” dedirten doğasıyla yapılacak onca yoldan sonra “iyi ki gelmişim” dedirten Tayland şehri. 300’den fazla tapınağın sunduğu mimari şöleni, her bir toprak parçasından can bulan bitkileri, tüm dünyaya rüştünü ispat eden mutfağı ve son yıllarda sayısı artan lüks otelleriyle gerçekten bambaşka bir deneyimin var olduğuna sizi ikna ediyor.

tayland

1. Gün  İstanbul – Bangkok – Chiang Mai

Chiang Mai Havalimanı’na varışınızın ardından havalimanında karşılama ve otelinize transfer. 

Konaklama: 137 Pillars House

2. Gün  Chiang Mai

Sabah 08.30’da rehberiniz eşliğinde Chiang Mai gezisine başlıyorsunuz.  Çeltik ve köy evleri ile çevrili, geniş bir bölgeyi kapsayan kırsal alanları gezdikten sonra Ping Nehri kıyısında kurulan Wiang Kum Kam Tapınağı ve antik kentine sıra geliyor. Antik kent sonrasında yine aynı bölgede yer alan Chedi Liam, Phraya Meng Rai, Kan Thom ve Koo Paa Dom tapınaklarını ziyaret ediyorsunuz. Zengin Lan Na Hükümdarlığı’nda inşa edilen bu tapınaklardan her biri asalet, ihtişam ve zaferi simgeliyor.

Şehrin Batı yakasına uzanan ve Kral Kuna tarafından yaptırılan Wat Suan Dok Tapınağı ise küçük kulelerinde Chiang Mai Kraliyet Ailesi’nin eski kuşaklarının ve Lan Na Kralı’nın külleri bulunuyor. Wat Suan Dok’un çok yakınında olan ve Lai Kam Şapel’ini de içeren Wat Pra Singh Tapınağı, Phra Chao Kham Fu’nun hükümdarlığı sırasında yaptırılmış. Sahip olduğu en büyük kule ile Chiang Mai için en önemli tapınağı olan Wat Chide Luang, 15. Yüzyılda inşa edilmiş. Bu tapınak,  1545 yılında meydana gelen deprem öncesi 90 mt iken, günümüzde ise 40 mt yüksekliğinde. Kral Mengrai tarafından yaptırılan adanın en eski tapınağı Chiang Mun ise kralın son yıllarını geçirdiği yer olarak biliniyor. Bu egzotik ambiyansı yaşamak için eski şehrin etrafında gezinti yapıyorsunuz.

Akşamüzerine doğru şehrin en büyük marketi olan Wororot Market’i ziyaret ediyorsunuz. Telaşlı kalabalığın içinde, rengârenk egzotik meyveleri, kıyafetleri, çiçekleri, aksesuarları kısacası hemen hemen her şeyi uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Gezilerinizin ardından otelinize dönüyorsunuz. 
Konaklama: 137 Pillars House

3. Gün  Chiang Mai

Sabah 08.30’da rehberiniz eşliğinde 1 saat uzaklıktaki Fil Doğa Parkı (Elephant Nature Park)’nı ziyaret için yola çıkıyorsunuz. Burada bulunan fillerin çoğu sirklerde ya da vinç, forklift gibi görevlerdekullanıldıktan sonra burada koruma altına alınmış. Parkta özellikle yavru filleri besleyebilir, banyo yapmalarına yardımcı olabilir, doğal yaşamları hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.
Konaklama: 137 Pillars House

4. Gün   Chiang Mai – Chiang Rai

Kuzey Tayland’ın ve Uzakdoğu Asya’nın en güzel yerlerinden biri olan 4 saat uzaklıktaki Chiang Rai’ye hareket. Yol üzerinde Mae Kajan Kaplıcaları ve Beyaz Tapınak’ı (Wat Rong Khun) ziyaret ediyorsunuz. Mae Kajan Kaplıcaları ziyaretinizde bir gelenek halini alan sıcak suda yumurta pişiren insanları da görebilirsiniz. Ünlü ressam ve heykeltıraş olan Chalermchai Kositpipat tarafından inşa edilen ve her biri beyaz renkte materyaller kullanılan tapınağı gezip, resim çekebilirsiniz. Gezinizin ardından otelinize varıyorsunuz.
Konaklama: Le Méridien Chiang Rai Resort

5. Gün  Chiang Rai

Sabah 08.30’da rehberiniz eşliğinde Mae Kok Nehri’nde tekne gezisi için otelden hareket ediyorsunuz. Gezi esnasında Karen ve Lahu Kabilelerini ziyaret ediyorsunuz. Öğleden sonra ise Chiang Rai’nin merkezinde renkli ve hareketli sokaklar arasında artık bir simge haline gelen “tuk tuk”  adlı çekçek arabalarıyla gezinti yapıyorsunuz.

Bu esnada bir örneği Bangkok’da da olan Wat Phra Kaew Tapınağı ve içerisindeki Zümrüt Buda Heykeli’ni görüyorsunuz. 1978’de kraliyet tapınağı statüsüne yükseltilen Wat Phra Kaew Tapınağı, Bangkok Grand Palace’ta da görebileceğiniz Zümrüt Buda Heykeli’nin orijinal evi. Gezilerinizin ardından otelinize dönüyorsunuz. 
Konaklama: Le Méridien Chiang Rai Resort

6. Gün  Chiang Rai

Sabah 08.30’da rehberiniz eşliğinde 45 dakika uzaklıktaki Mae Chan Bölgesi’ne hareket ediyorsunuz. Burada Yao ve Akha Kabilelerini ziyaret ediyorsunuz. Ardından 1 saat uzaklıktaki  Doi Mae Salong‘a çıkacak, çay ve kahve tarlalarını göreceksiniz. Mae Chan Böglesi’nin tepelerinde kurulan Akha Köyü, egzotik ve güzel kostümleri ile dikkat çeken kabile yaşantısıyla ünlü. Kendi kültürlerini koruyan kabile yaşamını keşfederken benzersiz el sanatları ürünlerinden de alabilirsiniz. Yao Ailesi’nin alt grubu olan ve “Mien” adlı verilen Yao kabilesinin kökleri Çin’e uzanıyor. Tayland’da Çince yazı dili kullanan tek azınlık grup olarak biliniyor.

Öğleden sonra Myanmar sınırında yer alan ve deniz seviyesinden 2.000 metre yüksekteki Doi Tung Dağı’na çıkıyorsunuz. Burada Lan Na kültürüne göre, ülkede kurulan ilk Budist oluşum olduğuna inanılan, gizli Wat Phrathat Doi Tung Tapınağı’nı ziyaret ettikten sonra otelinize dönüyorsunuz. 
Konaklama: Le Méridien Chiang Rai Resort

7. Gün  Chiang Rai – Bangkok – İstanbul

Dönüş uçuşunuza bağlı olarak havalimanına transfer ve seyahatinizin sonu.

 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Paket Ücreti: 2.000 USD’den başlayan fiyatlarla


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen otellerde toplam 6 gece, kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm gezi, aktivite ve ziyaretler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm ulaşım ve transferler
 • Programda belirtilen geziler esnasında yerel İngilizce rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tüm vergiler


OTELLER

137 Pillars House

19. yüzyılın sonlarında inşa edilen tarihi teak house etrafında inşa edilen zarif süitlerden oluşan 137 The Pillars House huzurlu, stil sahibi bir otel. Geniş olan süitler sömürge tarında, şık bir tarzda dekore edilmiş. 25 metre uzunluğundaki havuzu üzüm bağları ile kaplanmış büyük bir duvar bitişiğinde fantastik görünüyor. Otelin iki restoranı da tarihi teak ev içerisinde bulunuyor. Çevre dostu olan otelde yemek kursları ve bisiklet turları da organize ediliyor.

Le Méridien Chiang Rai Resort

Zengin tarihi, kültürü ve Chiang Rai’nin güzel manzarası ile bütünleşen Le Méridien Chiang Rai Resort, geleneksel Lanna mimarisini ve sıcak Tay misafirperverliğini içeren şık tasarımı ile göz alıcı. Kok Nehri kıyısında, şehir merkezine yakın bir konumda yer alan otelin geniş odaları modern bir stilde dekore edilmiş. Otel bünyesinde bulunan 5 farklı restoran ve bar alternatifi ile beraber otelin düzenlediği yemek kurslarını da deneyebilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.