Condé Nast Traveler 2021 Gold List’e Göre Dünyanın En İyi Destinasyonları

05 Ocak 2021

Dünyanın En İyi Destinasyonları

Dünyanın en prestijli ve ünlü seyahat dergilerinden Condé Nast Traveler, artık bir gelenek haline gelen senelik seyahat listelerini açıkladı. Yüksek standartlara sahip otel, restoran, deneyim ve destinasyon listelerinden oluşan Condé Nast Traveler 2021 Gold List heyecan veren önerilerle dolu! Kısıtlamaların olduğu bir seyahat yılını geride bırakırken bu liste 2021 yılı için dünyanın her yerinden “mutlaka deneyimlenmesi gereken” rotalar, yolculuklar, restoranlar, barlar, oteller tüm gezginlere ilham ve umut vermeye devam ediyor.

Türkiye’den “Dünyanın En İyi Otelleri” listesinde Maçakızı Bodrum‘un seçildiği; “Dünyanın En İyi Barları ve Restoranları” listesinde ise Gazebo Lounge, Çırağan Palace Kempinski‘nin yer aldığı Condé Nast Traveler sıralamaları büyük ilgi topluyor.

Biz de, seyahatle dolu geçeceğine inandığımız yeni yılda Condé Nast Traveler 2021 Gold List’e giren dünyanın en iyi destinasyonları listesini sizler için derledik. Peru’dan Yeni Zelanda’ya, İtalya’dan Hawaii’ye 2021 yılında ziyaret edilmesi gereken en gözde destinasyonlar:

Washington DC, ABD

Washington DC, ABD

“Her şeye sahip bir şehir” nasıl olur diyorsanız doğru adresin Washington DC olduğunu bilmelisiniz! ABD’nin başkenti Washington DC siyaset ile özdeşleşse de bu şehirde politik değerlerden çok daha fazlası saklı. Kendi ruhu, karakteri olan birbirinden merak uyandırıcı semtleri, tarihi binaları, yeme-içme sahnesinde şaşırtıcı sürprizlere imza atan mekânları, sayısı 17’yi bulan zengin koleksiyonlara sahip müzeleri, modern ve klasik stildeki lüks otelleri ve şehirde olsanız bile sizi binalara hapsetmeyen yemyeşil parklarıyla “şehri yaşamanıza izin veren” bir düzene sahip.

Kauai Adası, Hawaii

Kauai Adası, Hawaii

Hawaii’nin Kauai Adası, çarpıcı bir doğal güzelliğe sahip olan nadir adalardan biri. Göz alıcı altın rengi kumları ıslatan Pasifik suları öyle güzel bir ahenk yaratıyor ki tüm gün adanın güzel plajlarında bu manzarayı seyredebilirsiniz. Tenha ve doğayla bütünleşen rotaları seven bir gezginseniz, su sporlarına ilgi duyuyorsanız Kauai Adası tam bir cennet. Kauai’nin jeolojik ve kültürel zenginliği sizi muhteşem manzaralarla, büyüleyici şelalelerle tanıştırıyor. Hawaii ruhunu yaşatan renkli restoranları, kafe ve barları ise size tam bir ada kafası yaşatıyor.

Roma, İtalya

Roma, İtalya

2800 yıllık tarihin izlerini şehrin her köşesinde yaşatan, “Sonsuz Şehir” Roma… “Hangi şehri yeniden ziyaret etmek istersiniz?” sorusuna verilecek ilk cevap her zaman Roma oluyor. Kültürel zenginliği; sanat ve mimari değerler ile kutsanan yapıları; eşsiz trattoria ve restoranları; günün her saati kahkahalar duyabileceğiniz canlı kafeleri; sizi kendine mıknatıs gibi çeken alışveriş noktaları; bir film sahnesinde gibi hissettiren yerel pazarları bu şehre aşık olmak için yetmez mi? Lüks konaklama kategorisinde beklentileri yukarı çeken otelleri, gurme restoranları, her biri bir müzeyi anımsatan meydanlarıyla Roma elinizden bırakmak istemeyeceğiniz sürükleyici bir roman gibi.

Waiheke Adası – Auckland, Yeni Zelanda

Waiheke Adası - Auckland, Yeni Zelanda

2021 seyahat listenizde Yeni Zelanda rotasına ne dersiniz? Telaşsız, sakin yaşam kodları; doğanın başrolde olduğu bir şehircilik anlayışı ile karmaşadan yorulan gezginleri kucaklayan bu ülkede, Waiheke Island size bambaşka bir hava getiriyor. New Yorkluların sığındığı Hamptons, Milanoluların sığındığı Como Gölü varsa, Auckland lokallerinin de ikinci evi Waiheke Island diyebiliriz. Şehirden feribot yolculuğu ile 35 dakikada ulaşabildiğiniz ada manzaraları, plajları, harika bağları ve şarap evleri ile ünlü.

Philadelphia, ABD

Philadelphia, ABD

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğum yeri olarak bilinen Philadelphia’nın şehir görsellerine baktığınızda New York’u anımsattığı bir gerçek. Sadece görüntüsü ile değil son yıllarda sahip olduğu dinamik ruhu, yaratıcı yaklaşımı ile de New York’a benzeyen Philadelphia bizi şaşırtmaya devam ediyor. Eski ile yeninin, klasik ile modernin bir karışımını oluşturan şehir kendi Rönesans’ını yaşıyor diyebiliriz. Sadece etkileyici tarihi mirasıyla değil aynı zamanda sömürge döneminden kalan tuğla evleri, nehir kenarında yükselen gökdelenleri, köprü manzaraları, iddialı müzeleri ve heyecan veren yeme-içme mekânları ile “en iyiler” listesine girmeye hak kazanıyor.

Peru

peru

Uçsuz bucaksız gibi görünen gökyüzünü delip geçen dağların arasında olmaktan duyacağınız huzur ve mutluluk Peru deneyiminin kısa bir özeti olabilir. Güney Amerika ülkesi Peru insanları, kültürü, tarihi ve gastronomi sahnesindeki başarılarıyla “unutulmaz deneyim” listenizi zenginleştirmekte iddialı. And Dağları’nın zirvesinde, asırlar önce kurulan ve Dünyanın Yeni Yedi Harikası’ndan biri olan gizemli antik İnka şehri Machu Picchu; ülkenin hareketli merkezi Lima; İnka kültürüne dair izlerle dolu Sacred Valley, Büyük Kanyon’dan iki kat daha derin olduğu söylenen Colca Kanyonu bu ülkede yaşayacağınız deneyimlerden sadece birkaçı.

Saint Barthélemy, Fransa

Saint Barthélemy, Fransa

Fransa’nın denizaşırı topraklarından biri olan Saint Barthélemy kısaca St. Barts, Karayip Denizi’nin zarif Fransız adası. Dünyaca ünlü yıldızların ve jet-set’in bu adayı tercih etmesinin bir sebebi olmalı, değil mi? St.-Tropez’in sofistike tarzıyla Karayip yaşam tarzını buluşturan ada iddiasız ama sizi ayrıcalıklı hissettiren bir atmosfere sahip. Butik otelleri, mega yatlarla süslü limanı, lüks alışveriş noktaları ve şık villalarla dolu bir adada, kalabalıklardan uzak bir tatile ne dersiniz?

Amalfi Kıyıları, İtalya

Amalfi

Güney İtalya’nın en güzel manzaralarıyla kutsanan Amalfi Kıyıları tarih boyunca nice sanatçılara ilham kaynağı olmuş. Tiren Denizi’ne bakan yükselen kayalıkların manzarası bir sanat eseri gibi. Yüzyıllardır ihtişamını kaybetmeyen Amalfi Kıyıları çarpıcı kayalıkları, yamaçlara kurulan harika köyleri, dağ ve uçurum manzaralarıyla nefes kesiyor. Amalfi Kıyıları, hayatın basit zevklerini öyle zarif bir şekilde size sunuyor ki kimi zaman sadece bir manzaraya bakmanız ya da sadece ağaçlardan gelen limon kokusunu almanız bile masalsı bir tat veriyor. Positano, Sorrento, Capri, Ravello, Amalfi ve Atrani bu rotanın vazgeçilmez durakları!

Gelecek seyahat programlarınız ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.