Bu Yazın En Keyifli Mavi Yolculuk Rotaları

01 Ağustos 2019

“Mavi, bir renkten daha fazlası. Sonu olmayan bir gökyüzü, umut dolu bir deniz.” Cemal Süreya

Bir renkten daha fazlasını görmek, mavi sularda zamandan ve mekândan bağımsız ilerlemek ister misiniz? Bu yaz gerçekleştirmek isteyeceğiniz mavi yolculuk rotalarını sizin için seçtik. Yurtiçi ve yurtdışı için favori mavi yolculuk rotaları…

Yurt İçi Mavi Yolculuk Rotaları

Hisarönü

Akdeniz’in en güzel mavi yolculuklarından biri kuşkusuz Hisarönü Körfezi… Datça ile Bozburun arasında uzanan rotada orman ve denizin iç içe geçtiği manzaralara hazır olun. Çiftlik Koyu, Kurucabük, Gönlücek Bükü, Orhaniye, Selimiye, Dirsekbükü rotasını takip ederek masmavi sularda yüzüp, doğanın keyfini sürebilirsiniz.

Göcek

gocek mavi yolculuk

Akdeniz’in sakin ve dinlendirici sularında mavi yolculuk yapma hayalinin gerçeğe dönüşeceği rotayı arıyorsanız Göcek rotasını yapmalısınız. Dünyada eşi benzeri olmayan Türk Rivierası’nda sürprizlerle dolu adacıkları ve dantel gibi işlenen koylarıyla Göcek yolculuğu favoriniz olacak. Göcek rotasının gözde durakları: Atbükü, Boynuzbükü, Killebükü, Taşyaka (Bedri Rahmi Koyu), Sıralıbük, Sarsala, Manastır Koyu, Hamam Koyu, Göbün, Tersane ve Domuz Adaları.

Yurt Dışı Mavi Yolculuk Rotaları

Saronik Adaları, Yunanistan

poros

Yaz tatilleri için en popüler Yunan Adaları olan Saronik Adaları, Atina’ya yakınlığıyla tercih ediliyor. Atina’dan hareket edip, yakın çemberde bir mavi yolculuk hayali kuruyorsanız takımadanın incileri Aegina-Hydra-Spetses-Poros rotası tam size göre. Antik Yunan’ın en önemli adalarından biri olan Aegina, Atina’nın arka bahçesi olarak bilinen ve araç kullanımının yasak olduğu Hydra, Atinalı köklü ailelerin yazlık adresi Spetses, Mykonos’un sakin kardeşi Poros ile mavi yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kiklad Adaları, Yunanistan

milos_bay

Ege Denizi’ne en güzeli Kiklad Adaları, antik mitolojiden beri önem ve çekiciliğini yitirmeden ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yunan Adaları dendiğinde akla ilk gelen Kiklad Adaları için Atina çıkışlı Syros-Mykonos-Naxos-Paros-Santorini-Milos keşiflerle dolu bir rota. Eğer uzun bir mavi yolculuk hayal etmiyorsanız bu rotayı kısaltabilirsiniz. Kiklad Adaları’nın başlangıcı olan Syros, trend belirleyici Mykonos, az bilinen ama çok sevilen Naxos, herkese hitap edebilen Paros, tabloyu andıran güzellikteki Santorini ve renkli manzaralar sunan Milos ile yelkenler fora!

BONUS: Hırvatistan

hvar

Hırvatistan’da mavi yolculuğu düşünüyorsanız rotanızın sizi Dalmaçya Kıyıları’nın turkuaz sularına, çarpıcı kıyı ve koylarına götüreceğine emin olabilirsiniz. Split-Brac-Hvar-Vis-Lastovo-Mljet-Elafiti Adaları ile Dubrovnik’ten fazla uzaklaşmadan Adriyatik Denizi’ni güzelleştiren bu ayrıcalıklı rotayı keşfedebilirsiniz. Zamanın yavaş aktığı bu duraklarda geleneksel balıkçı köylerinden tarihi kalıntılara, hareketli küçük şehirlerden ulusal parklara uzanan bir yolculuk sizi bekliyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.