Bu Yaz Kuzey Ege’de Nerede Kalınır?

16 Haziran 2020

Masmavi deniz, mis gibi çiçek kokuları, yemyeşil manzaralar, antik kentlerin izleri, doğal yaşam kuralları, sakinlik, sadelik size de Kuzey Ege’yi çağrıştırıyor mu? İnsan ömrünü uzatan yemyeşil coğrafyası içerisindeki derin izler barındıran köyleri, bölge dokusunu koruyan butik otelleri, lokal tatlar sunan restoranları ile Kuzey Ege deniz kıyısından metrelerce yüksekteki yerleşim yerlerine kadar sadeliği ve doğallığı ile sizi sarıp sarmalıyor. Unutulmaz bir Kuzey Ege rotası için özgün tasarımları, doğa içerisindeki konumları ile ayrıcalıklı hissedeceğiniz butik otelleri sizin için hazırladık. Kuzey Ege’nin en güzel otelleri:

İda Costa, Assos

Assos’un en güzel köşelerinden birini kendine mesken tutan İda Costa, insan ömrünü uzatan bir huzur ve doğallığa sahip. Masmavi Ege Denizi manzarasına ve bahçe manzarasına bakan odaları taş binalarda yer alıyor. En az 30 m2 genişliğindeki odalar sade, enerji veren renklerle dekore edilmiş. Kendi iskelesi sayesinde denize girebilir, güneşi batırırken İda Costa’nın yerel mutfağından çıkan lezzetleri tadabilirsiniz.

*Covid 19 ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının genelgesine uygun olarak tüm önlemler alınmıştır. Sertifika için müracaat etmeyen İda Costa’da bu sebeple bu sezon SPA hizmete kapalı olacaktır.
*Otele  12 yaş ve üzeri çocuk kabul etmektedir. 

Simurg Inn, Ahmetçe Köyü / Ayvacık

Şehrin grisinden vazgeçip kendini doğanın renklerine teslim eden birinin hayali Simurg Inn. Ayvacık’ın Ahmetçe Köyü’nde tepede yer alan otel önce egemen olduğu manzarasıyla hayran bırakıyor. Bir otel izleniminden ziyade arkadaşınızın evi hissiyatını vermeyi başaran Simurg Inn 5 deluxe oda ve 3 suite oda ile hizmet veriyor. Her biri bağımsız bir taş ev olarak tasarlanan suite odaları tam mahremiyet arayanlar için ideal. Sofrasında her şeyin olabilecek en taze ve doğal halini tercih eden Simurg Inn bu yıl otele 10 dakika uzaklıktaki Simurg Sea plajını da açtı. Otel çevresinde yapılacak doğa yürüyüşleri, safari turları, tarım aktiviteleri ile tüm enerjinizi doğadan alabilirsiniz.

*Otelde Covid 19 ile ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının genelgesine uygun olarak tüm önlemler alınmıştır.

Adatepe Ida Blue, Kaz Dağları

Siz daha varmadan önce sizin için her şeyin düşünüldüğü bir otelde konaklamak şu an en çok ihtiyacımız olan şey! Açıldığı ilk günden beri fiziksel mesafeli bir anlayış hakim aslında Ida Blue’da. Az sayıda odası, geniş alanları ve büyük bahçesi ile doğa içerisinde size arzu ettiğiniz zamanı ve alanı tanıyor. Kaz Dağları’nın tertemiz havası, binlerce yıllık tarihi ile çevrili Adatepe Köyü’nde yer alan Ida Blue öyle zarif dekore edilmiş ki her köşede ruhunuzu okşayan bir detayla karşılaşmanız muhtemel. Her gün doğal ve bölgeye özgü malzemelerle hazırlanan sofralar ise bir kez daha güne, doğaya, dünyaya şükretmek için bir sebep. Rum ve Osmanlı mimari izlerini taşıyan 4 taş evden oluşan otelin sadece 11 odası var. Otele 23 km uzaklıktaki Kozluyalı plajı ise otel misafirlerine ayrılmış.

Farklı oda sayısına sahip olan taş evleri geniş ortak kullanım alanları ile aile ve arkadaş grupları için ideal bir konaklama seçeceği oluşturuyor. Yeni dönemde ev olarak rezervasyon yaptıran misafirlere talep üzerine butler hizmeti de mevcut.

 • Inka Taş Evi: 4 oda ve oturma/ yemek salonu, toplamda 4-10 kişiye kadar konaklama kapasitesi ile aile ve arkadaş grupları için uygun.
 • Alba Taş Evi: 3 oda ve oturma/yemek salonu, toplamda  3-7 kişiye kadar konaklama kapasitesi ile aile ve arkadaş grupları için uygun.
 • Ressamın Evi: 2 oda ve oturma salonuna ek olarak özel deniz manzaralı terası ile toplamda 2-4 kişiye kadar konaklama kapasitesi ile aile ve arkadaş grupları için uygun.

Kozluhan Hotel, Kozlu Köyü / Ayvacık

Tarihi Assos’un hemen yukarısında, 80 haneli Kozlu Köyü’nün bir parçası olan Kozluhan Otel, Kaz Dağları’nın bereketinden yararlanan, yeni normal sürecindeki her aşamada sorumluluk alan işletmelerden. Köyün taş evlerinden oluşan otelin 14 odası var. Ahşabın sıcaklığını otelin her köşesinde hissediyorsunuz. Otel, bu sezon maksimum %60 doluluk oranı ile hizmete veriyor. Otelin 5-6 dakika uzaklıkta Kozluyalı Plajı’nda kendine ait alanı olan otelin plaj hizmetinden de faydalanabilirsiniz.
*Kozluhan Hotel tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın!

Kozluhan Glamping

Kozluhan Hotel’in plajı Kozluyalı’da şimdi Kozluhan Glamping var. Nefes alan kanvas kumaştan tasarlanan 6 çadır odası ile doğayla filtresiz bir şekilde temas etmek isteyen gezginler bu yuvada kendini özgür ve mutlu hissedecektir. Kuzey Ege’nin masmavi denizi bir yanda, yemyeşil bahçe başka bir yanda! Köy evi sıcaklığını anımsatan dekoru ile kalıplardan uzakta bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.
*Kozluhan Glamping tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın! 

Peki, Kuzey Ege’de Ne Yapılır?

 • Dar taş sokaklarla çevrili Assos Antik Limanı yüzyıllar önceki ruhunu korumaya devam ediyor. Sit Alanı olması sayesinde sadece taş evlerin restorasyonuna izin verilen liman çevresi mutlaka görülmeli.
 • Tarihi M.Ö. 6. yüzyıla uyanan Assos Antik Kenti sönmüş bir volkanik tepe üzerinde yer alıyor. Antik kentte surlar, Nekropol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Agora göreceğiniz önemli kalıntılar arasında.
 • Bir Osmanlı Köyü olan Behramkale Köyü 150 haneli nüfusu, doğal köy evleri, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Murat Hüdavendigar Camii ve Hüdavendigar Köprüsü görülmeye değer.
 • Behramkale’ye 26 km mesafede yer alan Apollon Smintheus Tapınağı Troya şehrindeki Athena tapınağından sonra Troas’ın en önemli ikinci kutsal alanı olarak biliniyor. Önemini ise Anadolu’daki bilinen Apollon kültleri içerisinde fare simgesine sahip tek örnek olmasından alıyor.
 • Kaz Dağları’nın en güzel köylerinden biri olan Adatepe güzel bir durak noktası. Köy girişinden hemen önce dikkatinizi çekecek olan Zeus Altarı’nın girişini takiben 700 metre yürüdükten sonra harika bir körfez manzarasına ulaşıyorsunuz. İlyada’da bahsi geçen; Zeus’un savaşı yönettiğine inanılan Zeus Altarı’nı görmelisiniz. Felsefe, sanat tarihi, edebiyat seminerlerinin gerçekleştiği, atölyelerin düzenlendiği Taşmektep; zeytinyağı üretimine ait araç ve gereçlerin de sergilendiği Zeytinyağı Müzesi Adatepe’de görülecek yerlerden.
 • Eski adı Büyük Çetmi olan Yeşilyurt Köyü, Kaz Dağları’nın en bilinen köyü. Sit alanı olduğu için özgün mimarisinin korunduğu köyde taş evlerle çevrili sokaklarda yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Şamanizm ile Alevi inançlarının yaşam tarzını şekillendirdiği Tahtakuşlar Köyü öyle naif ve güzel bir köy ki görmek bile iyi hissettiriyor.  Köyde, Türkiye’nin ilk özel etnografya galerisi Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi görülmeli.
 • Altınoluk sınırlarında yer alan ve tarihi MÖ 2000’li yıllara uzanan Antandros Antik Kenti binlerce yıl önceye ışık tutan kıymetli antik kentlerden biri.
 • Doğa ve macera tutkunları Şahindere Kanyonu Kazdağı Milli Parkı, Mıhlı Şelalesi, Ayı Deresi mevkisinde bulunan Vallah Şelalesi ve Kanyonu önerilerini rotalarına eklemeli. 

Size özel Kuzey Ege seyahat programı ve rezervasyon için
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.