Bu Yaz Bozburun’da Nerede Kalınır?

01 Temmuz 2020

Sabrinas Haus

Dağların ve tepelerin kavuştuğu deniz, samimiyetiyle insanı saran kıyı köyleri, sayısız saklı koy, meyve ağaçlarının kokuları ile Bozburun… Ulaşımı kolay olmayınca bakir kalmayı başaran, yoğunluğa ve “şehirleşmeye” karşı direnebilen bir cennetten bahsediyoruz. Yol kenarlarında karşınıza çıkan hayvan sürüleri bir kez daha hatırlatıyor doğanın sahibinin kim olduğunu… Şatafatlı otellerin yerini zarafete bırakan, yapayı değil doğalı tercih eden Bozburun doğasıyla, yaşam felsefesi ile Türkiye’nin en güzel inziva köşesi. Doğaya sağladıkları uyum ile kalbimizi çalan Bozburun otelleri listemizle bu yaz Türkiye’nin en güzel yerlerini keşfetmeye devam ediyoruz.

Loryma Butik Hotel

Loryma Butik Hotel

M.Ö. IV. yüzyılda Rodos’un karşı yakası için önemli bir merkez olan Loryma antik kentinden ilham alan Loryma Butik Otel, Bozburun’un doğallık ve sakinlikle ödüllendirilen coğrafyasında size aradığınız tüm konforu ve lüksü yaşatmak istiyor ve bunu başarıyor! Ahşap mobilyalar ve pastel renklerde kumaşlarla dekore edilen 15 süiti 45-68 m2 aralığında değişiyor.

En küçük odasının bile size geniş alan sunduğu odaların deniz manzaralı olması ise güne mutlulukla başlamanıza yardımcı oluyor.  Doğal lezzetleri, sessiz ve rafine yaşam stili ile Loryma Butik Otel; çok özlediğiniz “anda kalma” şansını, kendinizle ve doğayla temasa geçme özgürlüğünü veriyor.

Bozburun Yacht Club

Bozburun Yacht Club

“Bozburun’da neden bir evimiz olmasın?” düşüncesini “Bozburun Yacht Club bizim evimiz gibi” hissiyatına dönüştürmeyi başaran bir otel, bir ev, bir kültür noktası. Sadece bir otel olarak bahsedilemeyecek kadar samimi, geçmişi derin, kökleri sağlam bir yuva Bozburun Yacht Club. Denize sığınanları, denizle özgürleşenleri, denizle sakinleşenleri buluşturan otel meyve ağaçları, kuş cıvıltıları arasında bir cennet gibi.

Rahmetli denizci-doktor Süleyman Dirvana’nın eşi Zeynep Hanım burayı yaşatmaya devam ediyor. Oğlu Edhem Dirvana, eşi Tanem Sivar ve oğulları Süleyman sadece enerjileriyle bile harikalar yaratıyor.  Doğanın, samimiyetin, üretmenin, düşünmenin ne denli kıymetli olduğunu, sözcükler ve duygularda buluşabileceğimizi bize hatırlatan Bozburun Yacht Club yaşadığımız hayatın kıymetini hatırlatan özel yerlerden.

Sabrinas Haus

Sabrinas Haus

Sabrinas Haus’un teknesine binip otele doğru denizde yol alırken, tekneniz dalgaları ikiye bölerken içinizden “huzur işte bu” diye geçiriyorsunuz. Zira Sabrinas Haus da tüm misafirlerinin böyle hissetmesini, kendilerini doğanın kucağına bırakıp, kusursuz bir tembelliğin ne kıymetli olduğunu hatırlamalarını istiyor.

Sabrinas Haus sadece 17 odalı bir butik otel. Büyük bir araziye yayılmış olmasa da üzerinde olduğu arazinin verimli kullanılmasıyla sıkışmışlık hissinden çok uzak, özgür ve bağımsız bir hayat yaratıldığını görüyorsunuz. Adını çiçek isimlerinden alan süit odaları beyaz tema üzerine Akdeniz renkleriyle tam bir dinginlik hissi veriyor.

Miamai Butik Otel

Miamai Butik Otel

Bozburun’un iddiadan uzak doğal ve rafine duruşuna yakışan Miamai Butik Otel, buradan ayrılırken anılarınızda yer edecek bir deneyim sunmanın peşinde. Bahçesindeki mandalina, dut, incir, badem, çam ağaçlarının görüntüsü ayrı kokuları ayrı mest ediyor misafirlerini. Bir adım atsanız denize ulaşabileceğiniz konumu, keyifli iskelesi, doğal ürünlerle hazırlanan lezzetleriyle hayattan keyif almanın inceliklerini sunuyor. Her biri ayrı girişe sahip, tek katlı 15 odası da deniz ve doğa manzarasına bakan geniş cephelere sahip. Gösterişten uzak rafine bir stille dekore edilen odalarda tercih edilen renkler ve materyaller size özgürlüğü, denizi çağrıştırıyor.

Karia Bel

Karia Bel

Karia Bel’i bu kadar eşsiz ve özel kılan elbette ambiyansı ve stili olsa da kuşkusuz araç ile ulaşımın bulunmuyor oluşu burayı daha cazip ve merak edilen kılıyor. Bozburun Köyü’ne patika yol ile 15 dakika yürüme mesafesinde olan Karia Bel, filtresiz bir şekilde doğada olmak isteyenleri; yüksek müzik ve kalabalıkları tercih etmeyenleri, inzivaya çekilme hayali kuranları mıknatıs gibi kendine çekiyor.

Karia Bel’ ve Karia Bel’ Beach House olmak üzere iki bölümden oluşan otelin toplam 29 odası bulunuyor. İlk bölümde 18 oda ve restoran bulunurken, Beach House bölümünde ise 10 oda ve 1 süit bulunuyor. Karia Bel’e 3 dakikalık tekne yolculuğu uzaklığındaki Beach House tamamen izole bir tatil geçirmek isteyenler için harika. Doğal ahşap mobilyalar, zengin ve canlı renk kumaşlar, bohem dokunuşlara sahip detaylarla dekore edilen odaların her biri Symi veya Bozburun manzaralı.

Size özel Bozburun seyahat programı ve rezervasyon için
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.