Bu Yaz Alaçatı’da Nerede Kalınır?

22 Haziran 2020

Son yıllarda Türkiye’nin gözde tatil ve parti noktası olan Alaçatı bu yaz içinden geçtiğimiz süreçte temiz Ege havası ve masmavi denizinden faydalanabileceğimiz bir sığınak oldu. “Yeni normal” ile birlikte tüm hijyen önlemlerini alarak sezona merhaba diyen Türkiye’nin konaklaması en keyifli otellerini sizler için paylaşmaya devam ediyoruz. Yeni rotamız Alaçatı… Özgün tasarımları, doğa içerisindeki konumları ile ayrıcalıklı hissedeceğiniz, Covid-19 önlemleri ile güven veren Alaçatı’nın en güzel otelleri:

Bernadet Alaçatı

bernadet alaçatı

Eşi Berna Hanım’ın Alaçatı’da otel açma hayalini yerine getiren Vedat Mimaroğlu, burayı ruhuyla var olan bir yere dönüştürüyor. 2015 yılında lösemi hastalığından hayata veda eden Berna Hanım’ın tutkusu, hayali ve ruhu Vedat Bey sayesinde Alaçatı’nın rüzgârında yaşamaya devam ediyor. 4 taş binadan oluşan Bernadet, sizi tatil karmaşasından alıp sakin, kendinize özel hissedeceğiniz bir deneyim vaat ediyor. Lüks tüketimden, gösterişli hareketlerden uzak olan otel deneyim, paylaşım ve gelişim üzerine kurduğu felsefesine sıkı sıkıya bağlı. Zarif dekoru, konforun ön planda olduğu ortak alanları, atölyeleri, 5 çayı buluşmaları ile aslında hep aradığımız samimiyeti yaşatıyor.

Pachamama Alaçatı

Pachamama Alaçatı

Otelin adı aslında buranın ruhunu özetlemeye yeter. Güney Amerikalıların doğa anaya verdikleri isim “Pachamama” doğanın iltimas geçtiği Alaçatı’da hayat buluyor. Her objenin eski medeniyetlere ait bir hikayesinin olması daha da etkileyici değil mi? Tabiatın gücünden ve kudretinden beslenen Pachamama Ruh, Nefes, Denge, Şifa, Kök adıyla 5 konsept üzerine tasarlanan ve bu felsefelere ait isimler taşıyan 16 odaya sahip. Doğa ananın davetkâr ve kucaklayıcı yapısını yansıtan otelin her köşesi yuvarlak formlarla tasarlanmış. Doğaya zarar vermeden, doğadan beslenerek inşa edilen otel insan sağlığına uygun şekilde, rüzgârı alıp hava akımı yaratacak şekilde tasarlanmış.
*Pachamama Alaçatı tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın!

Viento Alaçatı  

viento alaçatı

150 yıllık bir taş evde yeniden hayat bulan Viento Alaçatı adını beldenin meşhur “rüzgar”ından alıyor. İspanyolca rüzgâr anlamına gelen Viento, otelde geçirdiğiniz her dakikada size özgürlük ve ferahlık hissini yaşatıyor. Geleneksel binanın tarihine sadık kalınarak inşa edilmesiyle geçmiş ile bugün arasında hoş bir köprü oluşturan otelin 28 odası var. Farklı kategorilerdeki odaların ortak özelliği ise Alaçatı mimarisinin izlerini taşıyor olması. Güvenli Turizm Sertifikalı olan Viento Alaçatı aldığı önlemlerle misafirlerinin güvenli ve sağlıklı bir sezon geçirmelerine özen gösteriyor.
*Viento Alaçatı tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın!

Alavya 

alavya alaçatı

Bir zamanlar Alaçatılı çocukların ağaçlarından meyve kopardığı, ardından açık hava sineması olarak halka eğlenceli saatler yaşatan bir arazi şimdi, şöhreti okyanusları aşan bir butik otel. Alavya; meyve bahçeleri arasına yerleştirilen 6 taş evinde 25 odasıyla misafirlerini ağırlıyor. Audley Travel, Madame Le Figaro, Condé Nast Traveller, How to spend it, Travel+Leisure, The Times gibi seyahat dergilerinde ve internet sitelerinde kendine geniş yer bulan Alavya, hayattan zevk almayı bilen; farklı, huzurlu, zevkli ve rafine bir tatil arzulayanların evi. Mükemmeliyetçi hizmet anlayışı ile buluşan zarif dekorasyonu burada geçirdiğiniz her dakikaya yeni bir anlam katıyor. 4 farklı oda kategorisi olan otel odalarında modern seyyahların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ürünler yerini almış. IPOD ve hoparlörler, kahve makinesi, TV, banyo kozmetikleri her detay özenle seçilmiş. Alaçatı’nın yıllardır değişmeyen en iyi restoranı “Agrilia” ile birlikte Mitu Bistro her öğüne lezzet katıyor. Alaçatı’nın ilk zamanlarındaki ruhunu merak edenler ve o ruhu özleyenler için Alavya hep yanı başınızda.

Kairaba Alaçatı Beach Resort

Kairaba Alaçatı Beach Resort

Kendine ait plajı ve iskelesi olan Kairaba Alaçat Beach Resort, sörf okullarının da yanı başında bulunuyor. Uzun ve geniş sahili gün boyu deniz keyfi yapmanıza olanak tanırken iki katlı ve geniş bahçeye yayılan taş evlerinde 43 odasıyla misafirlerini ağırlıyor. Yıllardır değişmeyen hizmet kalitesi ile misafirlerini ağırlayan Kairaba Alaçatı Beach Resort, Alaçatı’nın geleneksel mimarisinden ilham alınarak bir yazlık ev sıcaklığında dekore edilmiş. Sade ve zarif bir stille tasarlanan tüm alanlarda da sayfiye rahatlığını ve samimiyetini buluyorsunuz.

The Stay Warehouse 

the stay warehouse

Sadece bir otel değil ilham veren sanatsal etkinliklerin de buluşma noktası olan The Stay Warehouse gelenekselin dışına çıkıyor. Eski bir depo binasından dönüştürülen The Stay Warehouse 24 odasıyla keyif, sanat ve eğlence tutkunlarını ağırlıyor. Çağdaş ve sade bir stilde dekore edilen odalar modern zamanın ihtiyaçlarına da yanıt veriyor. SMEG marka minibarlar, Harman Kardon hoparlörler, pikaplar… Odalar, burada olduğunuz her dakikadan keyif almanız için tasarlanmış. Ağaçlar ve bitkilerle süslü yemyeşil bahçesi, şık havuzu, otele birkaç dakika uzaklıkta özel erişim sunan Plage Isolée Beach Club ile The Stay çatısı altında tüm aradıklarınıza ulaşmak mümkün. Hatırlatmakta fayda var, otel 18 yaş ve üzeri yetişkinleri ağırlıyor.

*The Stay Warehouse tarafından alınan sağlık ve hijyen önlemleri için tıklayın!

Size özel Alaçatı seyahat programı ve rezervasyon için
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118 veya 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.