Bu Sonbahar Festivallerle Dolu

30 Eylül 2019

Sonbahar mevsimi bir geri çekilme değil aslında coşkunun, renklerin mevsimi. Bunu da bize bu mevsimde gerçekleşen onlarca farklı festival çok güzel anlatıyor. Hasat zamanına işaret eden sonbaharda hasat festivallerinin yanı sıra dans, lezzet odaklı festivalleri de hız kesmeden devam ediyor. Bu sonbaharda kaçırmak istemeyeceğiniz festivaller…

Oktoberfest, Almanya

İlk olarak 1810 yılının Ekim ayında Bavyeralı Prens Ludwig ve Saksonya-Hildburghausen Prensesi Therese düğününün şerefine düzenlenen kutlama bugün 200 yılı aşan bir geleneğe dönüşmüş durumda. Dünyanın en büyük halk festivallerinden biri olan Oktoberfest her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görüyor. 2 hafta süren festival biradan geleneksel Alman lezzetlerine, şaraptan yerel danslara uzanıyor. Şehir merkezine kurulan çadırların belirli bir kapasitesi olduğunu hatırlatıp, gitmeden önce rezervasyon yaptırın notumuzu da ekleyelim.

Ne zaman? 21 Eylül – 5 Ekim 2019

CAFe Budapest Contemporary Arts Festival, Macaristan

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca Budapeşte Sonbahar Festivali olarak bilinen ve artık CAFe Budapest Contemporary Arts Festival adıyla düzenlenen bu festival şehri sanata boğuyor. Çağdaş sanatın yaratıcı yeteneklerini kutlayan bu festival boyunca Budapeşte’de kültürel hayat dolu dolu geçiyor. Klasik müzikten film gösterimlerine, güzel sanatlardan dans gösterilerine uzanan çeşitliliği bünyesinde barındırıyor.

Ne zaman?  2 – 18 Ekim 2019

Alba White Truffle Festival, İtalya

Gastronomi turizminin kraliçesi olarak bilinen The International Alba White Truffle Fair, her yıl lezzet tutkunlarını ve gurmeleri İtalya’nın Piemonte Bölgesi’ne, Alba şehrine getiriyor. Mantarların kralı olarak bilinen “Tuber magnatum Pico” türüne adanan bu festival 8 hafta boyunca Alba ile birlikte Langhe, Roero, Monferrato bölgelerini de harekete geçiriyor. Kaliteli yemek, kaliteli şarap ve bolca yeni keşif peşinde olanların kaçırmaması gereken bir festival! UNESCO tarafından Gastronomi Şehri olarak ilan edilen Alba için planlara başlayın.

Ne zaman? 5 Ekim – 24 Kasım 2019

Amsterdam Dance Event, Hollanda

Amsterdam Dance Event kısaca ADE’yi sadece dans edeceğiniz bir festival olarak düşünmeyin diyerek söze başlayalım. Elektronik dans müziğin geleceğine yön veren bu kapsamlı ve çok yönlü festival hem üreticilerin, hem dinleyicilerin hem de tedarikçilerin ufkunu açıyor. Dev bir etkileşim ağı yaratan ADE boyunca gündüzleri şehrin kongre merkezleri ve tiyatro salonlarında konuşmalar düzenlenirken fuar alanlarında teknik ekipman tanıtımları, workshoplar düzenleniyor. İşin eğlence kısmı ise tüm şehre yayılıyor. Eski kiliseler, gemiler, parklar, plakçılar, kulüpler birer parti alanına dönüşüyor ve harika partiler düzenleniyor.

Ne zaman? 16 – 20 Ekim 2019

Austin City Limits, TX (Music), ABD

2002 yılında küçük bir müzik festivali olarak başlayan Austin City Limits kısaca ACL bugün devasa bir festivale dönüşmüş durumda. 8 farklı sahnede 130’un üzerinde grubun sahne alacağı festival yoğunluktan dolayı birbirini takip eden 2 hafta sonu düzenleniyor. Zilker Park’ta gerçekleşen festivalde müzik performanslarına ek olarak sanat pazarı, çocuklu aileler için oyun alanları yer alıyor.

Ne zaman? 4 – 6 Ekim, 11 – 13 Ekim 2019

Fall Okanagan Wine Festival, Kanada

USA Today’a göre dünyada ziyaret edilmesi gereken ikinci şarap bölgesi Okanagan Valley her yıl sonbahar döneminde şarap festivaline ev sahipliği yapıyor. 200’den fazla şarap üreticisinin yer aldığı bu bereketli vadi aynı zamanda Kanada’nın en pitoresk yerlerinden biri. Şarap tadımlarını yaparken birbirinden güzel doğa manzaralarına kendinizi hazırlayın! Dağ, göl, üzüm bağları görüntüleri arasında Kanada’nın en leziz şaraplarını tadacaksınız.

Ne zaman? 3 – 13 Ekim 2019

Kaynak: Jabiroo

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 179

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.