Bu Bahar Endülüs Başka Güzel!

22 Şubat 2018

sevilla

Sadece İspanya’nın güneyini değil tarihe bıraktığı değerlerle tüm dünyaya güzel izler bırakan Endülüs Bölgesi, 8-15.yüzyıl arasında İber Yarımadası’ndaki Arap medeniyetini ve kültürel mirasını bugün de yaşatmaya devam ediyor. Tüm din ve inançlara saygı duyan Emeviler’in bugün bile devrim sayılacak bir sosyal sistem oluşturması bilim, sanat ve kültürde çok önemli izler bırakmış. Özgür düşüncenin, farklı inanış ve kültürel zenginliğin sonucu olarak Endülüs Bölgesi göz alıcı saraylara, camilere, müzelere sahip.

Rönesans’ın temelinin atıldığına inanılan Endülüs’ü salt görmek değil yaşamak için, hayranlık uyandıran tarihi anekdotları öğrenmek için baharda İspanya’nın tarih kokan bölgesine yolculuğa çıkıyoruz. Bol bol yürüyüş yapıp, hayaller kuracağınız Granada; birbirinden ihtişamlı binalarla dolu tarih kokan sokakların adresi Sevilla; etkileyici mimarisi ve dolambaçlı sokaklarıyla ünlü Cordoba; Endülüs’ün beyaz kasabalarının en güzel sembolü olan ve büyüleyici bir manzaraya sahip Ronda keşfettikçe sizi daha da etkileyecek. Güneşin kendini bol bol göstermeye başladığı bu güzel bahar aylarında 4 gece, 5 gün sürecek bir Endülüs Seyahati’ne hazır mısınız?

1. Gün    İstanbul – Malaga – Granada 

Türk Hava Yolları’nın TK1305 sayılı seferi ile 08.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Malaga’ya hareket. Yaklaşık 4,5 saat sürecek uçuşun ardından 12.10’da Malaga Costa Del Sol Havalimanı’na varış. Varışınıza istinaden adınıza rezerve edilmiş kiralık aracınızı teslim alarak yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta bulunan Granada’daki otelinize hareket. Geceleme otelde.  

2. Gün    Granada – Sevilla

Sabah saatlerinde Elhamra Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. 1232 yılında Granada’da inşa edilmiş ve İslam mimarisinin ulaşabileceği en yüksek noktalardan biri olarak kabul edilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’neki Elhamra Sarayı’nda Alcazaba, Partal ve Nasrid Sarayı bölümlerini gezecek, doğal çevre ile uyumu, granit yapısı, farklı süslemeleri, kuş seslerinin su seslerine karıştığı Generalife bahçeleri ve havuzlarını göreceksiniz. Gezinin ardından yaklaşık 3 saat uzaklıkta yer alan Sevilla’da bulunan otelinize hareket. Geceleme otelde.

3. Gün    Sevilla

Bugün Sevilla şehrini keşfediyorsunuz. İspanya’nın en büyük 4. Şehri olan Sevilla aynı zamanda Endülüs bölgesinin siyasi, kültürel ve finansal başkenti. Gotik tarzda inşa edilen en büyük kilisesi olma özelliğiyle şehrin simgelerinden olan Sevilla Katedrali, ilk olarak Müslümanlar tarafından Emevi Camisi’nin minaresi olarak yapılan ve daha sonra çan kulesine dönüştürülen Giralde Kulesi, Sevilla’nın en ünlü alışveriş caddelerinden Sierpes Caddesi, İspanyol Gotik döneminden günümüze birçok sanat eseri bulunan güzel sanatlar müzesi Museo de Bellas Artes Seville ve dünyanın en büyük ahşap konstrüksiyonlu yapısı olan Metropol Parasol göreceğiniz başlıca yerler arasında. Ayrıca farklı bir deneyim olarak Sevilla Katedrali’nin önünden başlayan atlı araba turlarıyla Sevilla’yı farklı bir şekilde gezmeniz mümkün. Bu gezi esnasında Palace of Saint Telmo, Tower of Gold, Marica Lucia Parkı, El Custurero de la Reina ve Plaza de America gibi şehrin önemli simgelerini görebilirsiniz. 

Bu bölgeyle özdeşleşen Flamenko gösterisi izleyebileceğiniz, eski bir kömür deposunun müzikhole dönüştürüldüğü La Carboneria’da keyifli bir show izleyebilirsiniz.  Gezilerin ardından otelinize dönüş. Geceleme otelde.

4. Gün    Sevilla – Cordoba – Sevilla

Arabayla yaklaşık 2 saat, direkt hızlı tren ile 45 dakika uzaklıkta yer alan Cordoba’ya hareket. Arap etkisinin yoğun olduğu Cordoba büyüleyici mimarisi, dolambaçlı sokakları, köklü tarihi ile apayrı bir ambiyansa sahip. Gotik, Barok ve İslam mimari etkilerini taşıyan Mezquita (Cordoba) Camii, 13. yüzyılda inşa edilen gösterişli Alcazar Sarayı, şehrin en güzel meydanlarından Plaza Corredera, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Musevi Mahallesi, yeraltı şehri Medina Azahara Harabeleri, avlu ve bahçeleriyle büyüleyen Patios Müzesi ve Tendillas Meydanı şehirdeki geziniz esnasında görülecek başlıca yerler. Gezilerin ardından Sevilla’da bulunan otelinize dönüş. Geceleme otelde. 

5. Gün    Sevilla – Ronda – Malaga – İstanbul

Malaga’ya dönüş yolunuz üzerindeki, yaklaşık 2 saat mesafede yer alan Tajo Boğazı’nın üstünde, 160 metre yüksekliğinde bir kayaya kurulmuş olan Ronda’da eski şehir ile yeni şehri birbirine bağlayan Puente Nuevo Köprüsü ve boğa güreşinin doğduğu, İspanyol Arenalarının ilki olan Plaza de Toros göreceğiniz başlıca yerler. 

Gezilerin ardından dönüş uçuşunuz için 1,5 saat mesafedeki Malaga Havalimanı’na varış ve kiralık aracınızın teslimi. Türk Hava Yolları’nın TK1304 sayılı seferi ile 17.00’de Malaga Costa Del Sol Havalimanı’ndan İstanbul’a hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek uçuşun ardından 22.15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. 

Çift kişilik odada kişi başı 750 Euro’dan başlayan fiyatlar…

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 • Şehir merkezindeki 4 veya 5 yıldızlı otellerde, Çift Kişilik Oda’da 1 kişi kahvaltı dahil, 4 gece konaklama
 • 5 günlük otomatik vites araç kiralama bedeli (Audi A3 veya benzeri)
 • Programda belirtilen tüm müzelere ait giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Tüm vergiler

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri
 • Rehberlik ücreti
 • Seyahat boyunca alacağınız tüm yemek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar

Önerilen Uçuş Bilgileri

 • Türk Hava Yolları / İstanbul – Malaga / TK1305 / 08.30 kalkış – 12.10 varış 
 • Türk Hava Yolları / Malaga – İstanbul / TK1304 / 17.00 kalkış – 22.15 varış

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.