‘Bir Masaldır Kapadokya’ Gezi Programı

15 Mart 2017

Bir masaldır Kapadokya …

Anlatılması mümkün olmayan, yaşanması gereken bir masal…

kapadokya

1.GÜN, 11 Nisan 2017, Salı

Değerli Misafirlerimiz ile Atatürk Havaalanı’ndan Türk Hava Yolları TK 2026 sefer sayılı saat 08.55 uçağı ile Kayseri’ye uçuyoruz. Saat 10.30’da  Kayseri’ye varışımızın ardındanönce özel  aracımız ile Kapadokya’da ödüllü butik otel Argos Otel’e  yerleşiyoruz. Otelimize yerleşmemizin ardından ilk durağımız yanardağ tüflerinden oluşan toprakların yüzey sularıyla aşınması sonucu oluşan Göreme Vadisi‘ni ziyaret ediyor akabinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Hititler döneminden beri çömlekçiliğin merkezi olan çanak çömlek yapımı ile ünlü olan Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos bölgesini geziyoruz, çömlek yapımını izliyor ve eşlik ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Argos Otel’de…
Günün Söyleşisi : Kapadokya Tarihi ve Hristiyanlık

argos

2. GÜN 12 NİSAN 2017, Çarşamba 

Balonla Kapadokya’yı gezmek masalın en yaşanası deneyimlerinden biridir. Doğası eşsiz olan bu bölgeyi en tepeden, geniş bir panaromik açıdan seyretmek, bazen de vadilerin içine dalı Peribacaları’na dokunabilecek kadar yakın olma hissi ancak Balon Tur’unda yaşanabilir. Dileyen misafirlerimizle sabah 05.00 te kalkıyoruz ve transfer aracımızla balonların olduğu bölgeye ulaşıyoruz. Saat 06.00 civarında havalanmaya başlıyoruz, gündoğumu ve büyülü Kapadokya manzarasını izliyoruz. Daha sonra vadi içlerine inen balonumuzdan peri bacalarının ve vadi manzaralarının fotoğraflarını çekiyoruz, yaklaşık bir saat süren uçuşun sonunda otelimize dönüyoruz. Sabah kahvaltısından sonra dinlenme için serbest zaman ve ardından özel aracımız ile Kapadokya’ nın tarihine doğru yaptığımız Nostalji Yolculuğu’nun  ilk adresi Mustafapaşa kasabasıdır. 19. yüzyıl Rum sivil mimarisinin Anadolu’daki en güzel örneklerini barındıran bu kasaba  Sinasos  adıyla da bilinmektedir.

Öğle yemeğimizi Sinasos kasabasında Asmalı Konak adı ile ünlenen Old Greek House’da alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Turasan  Şarapları’na  doğru yola çıkıyoruz. Üzüm kültürü ve şarapçılığı yerinde görüyoruz, çeşitli şarapları tatmak ve tanımak üzere şarap mahzenlerini geziyoruz.

Gezimizin ardından Derinkuyu Vadisi  ve ardından Güvercinlik Vadisine  gidiyoruz.

Otelimize dönüyoruz ve akşam yemeği için otelimizden ayrılıyoruz.

Günün Söyleşisi : Sembolizm

kapadokya

3.GÜN 13 NİSAN 2017, Perşembe

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası saat 10:00’da çıkış işlemlerini yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile ilk durağımız Aşıklar vadisi’dir. Kapadokya’da bulunan sayısız vadilerden biri olan Aşıklar Vadisi  yürüşü esnasında Kapadokya’nın doğal güzelliklerini yakından görme imkanımız olacaktır, sonrasında eski Çavusin köyü  ve Çavuşin Kilisesi  ziyaretimizden sonra  öğle yemeğini  alıyoruz. Günün Söyleşisi : Bektaşilik  Öğle yemeği’nden sonra Hacı Bektaşi Veli’ye doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz bir duygu deneyimi ile Hacı Bektaş-i Veli Dergahı’nı ziyaret ediyoruz.  Dergah gezisi sonrası Kayseri Havalaanı’ndan İstanbul’a dönerek turumuzu sonlandırıyoruz.

 • PC 2739 sefer sayılı 20.15 uçağı ile Sabiha Gökçen
 • TK 2021 sefer sayılı 19.30 uçağı ile Atatürk Havaalanı’na dönerek turumuzu sonlandırıyoruz.

fiyat kapadokya

Detaylı bilgi ve rezervasyon için
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363-137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.