Dünyanın Dört Bir Yanından Benzersiz Seyahat Deneyimleri

28 Mart 2023

Yaşadığımız dünyanın her bir köşesi görülmeye değer harikalarla ve yaşanması gereken deneyimlerle dolu. Ancak bunlardan bazıları var ki diğerlerine göre çok daha özel ve benzersiz. İşte İtalya, Güney Afrika, Fransa, İrlanda, İsviçre, Almanya, Japonya ve Estonya’da mutlaka yaşanması gereken, unutulmayacak, çok keyifli  8 deneyim…

İtalya: Jackie Kennedy’nin Amalfi Sahili’ndeki La Dolce Vita’sı

Güney İtalya’nın en el değmemiş, en dinlendirici bölgelerinden olan, limon kokulu teraslarda; harika manzaralara ve denize karşı gerçek bir “Akdeniz Rüyası“ yaşamak isteyenlerin tercihi olan Amalfi, Avrupa’nın en turistik destinasyonları arasında yer alıyor. Adını aşk efsanesine konu olan bir peri kızının güzelliğinden alan Amalfi, falez kayalıkları üzerine kurulmuş, limon çiçeği kokan büyüleyici bir yer. Güney İtalya’nın el değmemiş Campania Bölgesi’nde yer alan bu büyüleyici sahil şeridi, ziyaretçilerini adeta bir masalın içine çekiyor. Eski First Lady Jackie Kennedy‘nin aşık olduğu bu coğrafya, La Dolce Vita‘nın da en ikonik sembollerinden biri. 50’li ve 60’lı yıllardaki halini günümüze kadar korumayı başaran bölgeyi, eski model bir Fiat 600 Multipla ile onun ayak izlerini takip ederek gezebilir Jackie’nin günlerini geçirmekten keyif aldığı büyülü yerleri keşfedebilirsiniz. Eski First Lady tarafından sevilen yerlerden birinde muhteşem bir öğle yemeğinden sonra, Jackie’nin eskiden yaptığı gibi muhteşem sahil şeridi boyunca ahşap bir gozzo kayık kiralayarak deniz melteminin tadını çıkarabilirsiniz.

Güney Afrika: Helikopterle Balina İzleme ve Şarap Tadımı

Dünyada karadan balinaları izlemek için en keyifli destinasyonlardan biri de şüphesiz Güney Afrika‘nın güney sahilleri. Modern Silvercross Airbus helikopterinde size eşlik edecek bir uzman eşliğinde yapacağınız yolculuk sonrasında heyecan verici bir balina izleme macerası yaşayabilir ve Cape Town’un en çok ilgi gören şarap bölgelerinden birinde tadı damağınızda kalacak bölgeye özgü şarapların tadına bakarak, anın tadını çıkarabilirsiniz.

Fransa: Çiçek Kokuları Üreten Bölgeyi Keşfedin

Alpler’in eteklerini süsleyen çiçek bahçeleri, koku müzesi ve çok daha fazlasına ev sahipliği yapan dünyanın parfüm başkenti Grasse‘deki en gizli parfüm çiçeği üreticilerinden Le Clos de Callian‘a giden birkaç kişiden biri olmak ister misiniz? 16. yüzyıldan bu yana parfümericiliğin beşiği ve eşsiz mirasının küresel koruyucusu olan bölge, aynı zamanda UNESCO‘nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’nde yer alıyor. Centifolia gülleri ve sümbülteber tarlaları arasında en dinamik üreticilerden biriyle sürükleyici bir deneyime katılarak, bir profesyonele özel koku yaratıp, yerel parfümörlerin sırlarını öğrenmek keyifli olmaz mı?

İrlanda: Adare Şatosu’na Hoş Geldiniz!

İrlanda’nın göz kamaştırıcı yeşillikleri, buraya zümrüt ada lakabının verilmesinde şüphesiz çok büyük bir etken. 842 dönümlük arazisi ile neredeyse başlı başına bir tatil yeri olan Adare Şatosu, 18. Yüzyıldan kalma Neo-Gotik yapılardan biri. 1800’lerin ortalarında görkemli bir ev olarak inşa edilen bu şato; 365 kurşun penceresi, 52 bacası, yedi taş sütunu ve mevsimleri temsil eden dört kulesiyle günümüze kadar ulaşmayı başaran nadir bir malikane örneği. Tarihle dolu Orta Çağ kalıntıları ve dolambaçlı ormanlık yollar ile çevrili olan bu malikanenin büyük kapılarında; at sırtında bir grup binici ve onların yüksek eğitimli tazı sürüsü ile karşılanacağınız büyülü bir tatil keyifli olmaz mı?

İsviçre: Kendi Sgraffito’nuzu Yaratın

16. yüzyılın İtalya ve Bohemia’sında özellikle farklı renklerde sıva katlarının uygulanmasıyla duvar yüzeylerinin işlenmesine yönelik tarihi bir teknik olan ‘Sgraffito’ ile tanışıp deneyimlemeye ne dersiniz? İsviçre’nin Graubünden kantonu sınırları içinde bulunan Engadin’de bölgedeki köylere kusursuz çekicilik kazandırmaya yardımcı olan ‘Sgraffito’ tekniği ile kendi sgraffitonuzu yaratabileceğiniz büyüleyici bir deneyim sizleri bekliyor.  Yerel zanaatkarların dikkatli gözlemleri eşliğinde sembollerin ardında ne olduğunu ve kendi sgraffito’nuzu nasıl yapacağınızı öğrenmek  benzersiz bir deneyim olabilir.

Almanya: Berlin’deki Chopard Booutique’de Alışveriş Yapın

İsviçreli mücevher ve saat üreticisi Chopard’ın Berlin’deki butik mağazası, resmi çalışma saatleri dışında da kişiye özel bir alışveriş deneyimi için kapılarını açıyor. Konakladığınız otelden özel bir araçla alındıktan sonra Chopard’ın butik işçiliğiyle göz kamaştıran birbirinden büyüleyici tasarım ve mücevherlerinin ışıltılı dünyasını keşfedebilirsiniz.

Japonya: Geyşanın Bir Günü

Sıradan bir kadının, güzelliğin resmi Kyoto geyşasına dönüşümünü izlemeye ne dersiniz? Bir geyşanın mevsimin renklerini yansıtan kimonosunu giyip, ustalıkla makyaj yapışına şahit olurken, Japonya’nın birinci sınıf restoranlarında akşam yemeği yeme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Estonya: Saku Ormanı’nda Yay Avı

Dar sokakları, göğe yükselen kuleleri ve arnavut kaldırımı sokaklarıyla insanı bir anda bir masalın içine sokan başkent Tallinn, surlarla çevrili bir Orta Çağ güzeli. Tallinn’e 10 km mesafede bulunan, çam ormanlarıyla çevrili Saku’da okçuluğun temellerini öğrenmek ise bir hayli keyifli. Okçuluk ekipmanlarına alışıp, kısa bir eğitim seansından sonra siz de değişik bir deneyim yaşamak için yay avına katılabilirsiniz.

Size özel seyahat tasarımı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.