Bayramda Kısıtlamalara Takılmadan Yurtdışında Tatile Ne Dersiniz?

03 Mayıs 2021

Tam kapanma dönemine gelen Ramazan Bayramı tatilini yurt dışında geçirmek ister misiniz?  Yanıtınız evet ise, seyahat kısıtlamalarından muaf olarak gidebileceğiniz birbirinden cazip yurtdışı bayram önerilerini sizin için hazırladık. Hem çiftleri hem arkadaş gruplarını hem de aileleri düşünerek hazırladığımız yurtdışı bayram seyahatlerimiz ile hepimizin hayalini kurduğu ve uzun zamandır çok özlediğimiz destinasyonlara gidiyoruz.

Seyahat bilgileri, Covid-19 tedbirleri, uçuş bilgileri ve kuralları, vize prosedürlerinin yer aldığı Ramazan Bayramı Yurtdışı Tatil Rehberi ile bayram programınızı yapmak çok kolay! Adriyatik’in incisi Montenegro’dan çölde bir vaha yaratılan, rengarenk, eğlenceli Dubai’ye; el değmemiş doğal güzellikleriyle Hint Okyanusu’nun adalar ülkesi Seyşeller’den her zaman cezbedici olan Maldivler’e bayram tatili önerilerimiz:

Maldivler

Hint Okyanusu’nun turkuaz sularıyla çevrili geniş adalar ülkesi Maldivler irili ufaklı 1.200 adası ve 30 mercan adası ile cenneti yeryüzüne getiren eşsiz yerlerden biri. Su üstü villaları, dünya standartlarındaki dalış noktaları, lüks otelleri, eşsiz gün batımları, 300’den fazla tropikal balık türünün yaşadığı sığ lagünleriyle hem aileler hem arkadaş grupları hem de çiftler için harika bir destinasyona dönüşüyor. Havası, ambiyansı, doğası, doğallığı, turkuaz mavi suları, bembeyaz kumsallarıyla “hayatta bir kez yaşanması gereken deneyimler” listemizde hep Maldivler var.

Maldivler Vize Prosedürleri

30 güne kadar olan konaklamalarda vizesiz Maldivler’e seyahat etmek mümkün.

Maldivler’e Nasıl Gidilir?

THY ile İstanbul Havalimanı’ndan Male Havalimanı’na Çarşamba ve Cumartesi günleri hariç haftanın 5 günü, yaklaşık 8 saat süren direkt uçuşlarla seyahat edebilirsiniz. Günde 1 sefer yapılan uçuşlar saat farkından dolayı gün kaybetmeyeceğiniz uçuş saatlerine denk geliyor.

Maldivler Uçuş Bilgileri

 • Gidiş: İstanbul Havalimanı – Male Havalimanı Kalkış 01.50 Varış 12.00
 • Dönüş: Male Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 22.40 Varış 04.50

Maldivler Seyahat Prosedürleri

Maldivler’e girişte beyan edilmesi gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Otel Rezervasyon Belgesi
 • Uçak Biletleri
 • İngilizce Negatif Covid-19 test sonucu raporu
 • Sağlık Beyan Barkodu
 • Maldivler seyahatinizden önce, en fazla 96 saat önce PCR testi yaptırmanız gerekiyor. Üzerinde tarih yazması zorunlu olan, İngilizce Negatif sonuçlu PCR testinizi havalimanında ibraz etmeniz gerekiyor.
 • Maldivler uçuşunuzdan 24 saat önce ve Maldivler’den ayrılmadan önce Sağlık Beyan Formu’nu (HDF) doldurmanız gerekiyor. Online olarak doldurulan formda test sonucunuzu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir. Form tamamlandıktan sonra size verilen barkodu pasaport kontrolünde okutmanız gerekmektedir. Sağlık beyan formuna buradan ulaşabilirsiniz.
 • Havalimanında, transfer boyunca ve tüm ortak alanlarda maske takma zorunluluğu bulunuyor.
 • Maldivler seyahatiniz boyunca tek bir otelde kalmanız gerekiyor. Adalar arası yolculuğa izin verilmediğini de hatırlatalım.
 • Türkiye’ye girişlerde en fazla 72 saat önce yapılmış test sonucu ibrazı gerekiyor.

Bayram Özel Maldivler Otel Önerilerimiz için tıklayın!

Montenegro (Karadağ)

Engebeli dağ manzarası ve parıldayan sahil limanları ile Montenegro coğrafi konumunun avantajına tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini ekliyor. Her ne kadar artık “keşfedilmemiş” olarak tanımlayamasak da Montenegro hala özgünlüğünü koruyan, sempatik destinasyonları keşfetmek isteyen gezginler için heyecan verici bir destinasyon. Adriyatik Denizi boyunca uzanan ülke dağları, gölleri, muazzam kıyı şeridi ve harika Akdeniz iklimi ile baştan çıkarıcı. Buna bir de Montenegro halkının enerjisi ve güler yüzü eklendiğinde “daha önce neden buraya seyahat etmedim?” diye sormanız çok doğal. Son yıllarda prestijli seyahat dergileri ve yazarları tarafından yeni Fransız Rivierası olarak betimlenen Montenegro yerel mutfak kültürü, şarap çeşitliliği, doğal güzellikleri, lüks otelleri, tarihi ve kültürel noktalarıyla dünya gezginlerinin radarında.

14. Yüzyılda Ribnitsa adıyla bir Orta Çağ kenti olarak kurulan Podgorica; Orta Çağ’dan günümüze en iyi şekilde korunan tarihi güzellikleri, sahilleri ve gece hayatıyla Budva; Adriyatik kıyısında, fiyordu andıran coğrafik yapısı ile büyüleyen Kotor; Adriyatik Denizi’nin en göz alıcı ve popüler durağı Sveti Stefan; Kotor Körfezi’nin en eski kasabalarından biri olan Perast; ülkenin en göz alıcı noktalarından olan marina şehri Tivat, ülkenin tarihi ve kültürel merkezi olan Cetinje Montenegro’nun en popüler destinasyonları.

Montenegro Vize Prosedürleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır. Vizeden muaf olan TC vatandaşları için ülkede kalmayı planladıkları süre ile orantılı makul miktarda dövizi yanlarında bulundurmaları ve görevlilere uçak bileti, otel rezervasyon bilgilerini göstermeleri önerilmektedir.

Montenegro’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile haftanın her günü 2 kez gerçekleşen, yaklaşık 1 saat 50 dakika süren direkt uçuşlarla Podgorica Havalimanı’na uçabilirsiniz.

Montenegro Uçuş Bilgileri

 • Gidiş: İstanbul Havalimanı – Podgorica Havalimanı Kalkış 08.00 Varış 08.40 veya İstanbul Havalimanı – Podgorica Havalimanı Kalkış 19.00 Varış 19.50
 • Dönüş: Podgorica Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 09.30 Varış 12.15 veya Podgorica Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 20.40 Varış 23.30

Montenegro Seyahat Prosedürleri

 • 5 yaş ve üzeri tüm yolcuların Montenegro seyahati öncesi en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması gerekiyor. Üzerinde tarih yazması zorunlu olan, İngilizce Negatif sonuçlu PCR testinizi havalimanında ibraz etmeniz gerekiyor.
 • 5 yaş ve üzeri kişilerin, 2 metrelik fiziksel mesafe koşulunu koruma koşuluyla plajlar ve milli parklar hariç tüm iç ve dış alanlarda maske takma zorunluluğu bulunuyor.
 • Türkiye’ye girişlerde en fazla 72 saat önce yapılmış test sonucu ibrazı gerekiyor. Montenegro’da PCR testi ücreti kişi başı ortalama 80 Euro. PCR testi, bazı konaklama birimlerinin anlaşmalı olduğu kurumlar otelde testi yaparken, bazı konaklama birimleri ise sizi anlaşmalı medikal kurumlara yönlendiriyor.

Bayram Özel Montenegro Otel Önerilerimiz için tıklayın!

Seyşeller

Kenya’nın doğu kıyısında yer alan Seyşeller 115 mercan ve granit adadan oluşan bir yeryüzü cenneti. UNESCO listesinde yer alan doğal koruma alanları ile el değmemiş bakir doğasını korumaya devam eden Seyşeller Mahé, Praslin, La Digue, North, Silhouette, Fregate gibi gözde adaları ve lüks ada otelleri ile misafirlerinin başını döndürüyor.

Hint Okyanusu’ndaki konumu, muhteşem palmiye saçaklı beyaz kumlu plajları, nadir bulunan hayvan türleri ile Seyşeller öyle iyi korunuyor ki insanoğlunun yapabileceklerinin sınırları çoktan belirlenmiş. Mahremiyeti, doğayı, lüksü ve dinginliği bir arada yaşamak isteyen çiftlerin; çocuklarına unutulmaz bir anı bırakmak isteyen ailelerin; modern şehir hayatına kısa bir mola vermek isteyen arkadaş gruplarının tropikal adresi Seyşeller!

Seyşeller Vize Prosedürleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaf.

Seyşeller’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile 3 Mayıs – 17 Temmuz 2021 tarihleri arasında Salı ve Cuma günleri, 17 temmuz -30 Ekim 2021 tarihleri arasında  Salı ve Cumartesi günleri, 1 Kasım – 11 Aralık 2021 tarihleri arasında Pazartesi – Çarşamba – Cumartesi günleri, 8 saat süren direkt uçuşlarla Seyşeller’e gidebilirsiniz.

Seyşeller Uçuş Bilgileri

 • Gidiş: İstanbul Havalimanı – Seyşeller Havalimanı Kalkış 01.55 Varış 11.00
 • Dönüş: Seyşeller Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 22.05 Varış 04.45

Seyşeller Seyahat Prosedürleri

 • Uçuşunuzdan önceki 72 saat içinde yapılmış, negatif sonuçlu COVID‑19 PCR testi ibraz etmeniz gerekiyor.
 • Uçuşunuz öncesi otel rezervasyon belgesi, sağlık beyan formu ve uçak bileti gösterilmesi gerekiyor.
 • Seyahat Sağlık Yetkisi almak için uçuşunuzdan önce evraklarınız tamamlandığında bu link (https://seychelles.govtas.com/)üzerinden Seyahat Sağlık Formunu doldurup sistem üzerinden onay almak gerekiyor. Onayın ulaşması 3 saat kadar sürebilmektedir. Doldurulmuş formun çıktısını yanınıza alabilir ya da “Seychelles Trave Auth” uygulaması üzerinden formunuzu gösterebilirsiniz. Formu doldururken Covid-19 test sonucu, pasaport ön sayfa görüntüsü ve Covid-19’u kapsayan seyahat sigorta poliçenizi yüklemeniz gerekiyor.
 • Varışta semptom göstermeyen yolcular karantina sürecine girmeden tatillerine başlıyor.

Türkiye’ye girişlerde en geç 72 saat önce yapılmış test sonucu ibrazı gerektiği için dönüş gününden önce mutlaka test yaptırmak gerekiyor. Seyşeller’de PCR testi ücreti Kişi Başı 2,500.00 SCR’dir (yaklaşık 97 EUR). Testler Mahe, Praslin ve La Digue adalarında sağlık tesislerinde yapılabilmektedir. Test yaptırmak için önceden covid19test@health.gov.sc adresi üzerinden veya +248 4388410 numaralı telefondan randevu alınabilir.

Bayram Özel Seyşeller Otel Önerilerimiz için tıklayın!

Kısa bir süre için geçerli, çok özel indirimli fiyatlarla Constance Hotels & Resorts & Golf  otellerinde konaklayarak Seyşeller’de rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz.

 

CONSTANCE EPHELIA

16 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olan çok özel fiyatlarla, hem aileler hem de romantik çiftler için özel olarak tasarlanan Constance Ephelia’da kendinizi doğada izole edeceğiniz harika tatil geçirmeye ne dersiniz? Eşsiz bir bitki örtüsünün içerisinde yer alan otelde Constance SPA, çocukların eğlenceli saatler geçireceği maceralarla dolu Constance Kids Club, okyanus manzarasına karşı yiyebileceğiniz özel akşam yemekleri, su altı dalışları ve çok daha fazlası sizleri bekliyor!

Detaylı bilgi için tıklayın!

 

 

 

 

CONSTANCE LEMURIA

22 Mayıs – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olan çok özel fiyatlarla The Leading Hotels of the World listesindeki egzotik cennet Constance Lemuria’da Seyşeller’in cazibesi ile lokal kültürün güzelliğini bir arada yaşayamaya ne dersiniz? Praslin Adası’ndaki bembeyaz kumsalı, el değmemiş doğal güzellikleri, farklı damak zevklerine hitap eden restoran ve bar seçenekleri, Kids Club, SPA, ada keşifleri, dalış aktiviteleri ile Constance Lemuria’da unutulmayacak bir tatil sizleri bekliyor!

Detaylı bilgi için tıklayın!

 

 

 

Dubai

Bir çöl nasıl görkemli bir şehre dönüşür? Cevabı Dubai versin! Lüks otelleri, gösterişli alışveriş merkezleri, sanat durakları, dudak uçuklatan aktivite seçenekleri, eğlence parkları, tasarım mağazaları, gurme restoranları, marinası ile cazibesini korumaya devam ediyor. İster kendinizi dev alışveriş merkezlerinde alışverişe bırakın, isterseniz tema parklarda eğlenceye koşun! Kumsalda keyif yapıp, denizin tadını çıkarın ya da çöl kumunda board yapın! Dubai hem çiftlere, hem eğlenceli arkadaş gruplarına hem de çocuklu ailelere hitap edecek renkte alternatif sunabiliyor.

Dubai Vize Prosedürleri

Dubai seyahatlerinizde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmektedir.

Dubai’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları ile Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın 4 günü, 4 saat 20 dakika süren direkt uçuşlarla Dubai’ye gidebilirsiniz. Yine Emirates Havayolları ile haftanın her günü 4 saat 20 dakika süren direkt uçuşlarla Dubai’ye gitmek mümkün.

Dubai Uçuş Bilgileri

THY ile:

 • Gidiş: İstanbul Havalimanı – Dubai Havalimanı Kalkış 00.40 Varış 05.55 veya İstanbul Havalimanı – Dubai Havalimanı Kalkış 19.05 Varış 00.30
 • Dönüş: Dubai Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 02.05 Varış 05.35 veya Dubai Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 07.35 Varış 11.10

Emirates ile

 • Gidiş: İstanbul Havalimanı – Dubai Havalimanı Kalkış 16.30 Varış 21.50 veya İstanbul Havalimanı – Dubai Havalimanı Kalkış 19.25 Varış 00.55
 • Dönüş: Dubai Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 11.10 Varış 14.45 veya Dubai Havalimanı – İstanbul havalimanı Kalkış 14.20 Varış 17.55

Dubai Seyahat Prosedürleri

 • Dubai seyahatiniz için aile vizesi başvurusu yapabiliyorsunuz. Vizeniz 1 hafta içerisinde çıkıyor.
 • Uçuşunuzdan önceki 72 saat içinde yapılmış, negatif sonuçlu COVID‑19 PCR testi ibraz etmeniz gerekiyor.
 • Dubai Uluslararası Havalimanı’na varışta yeniden COVID‑19 PCR testi yaptırmanız gerekiyor.
 • Varışta alınan negatif test sonucu itibariyle herhangi bir karantina uygulaması olmadan seyahatinize başlıyorsunuz.
 • Dubai seyahati dönüşünüzde, Türkiye’ye varışınızda 72 saat içerisinde yapılmış, negatif sonuçlu COVID‑19 PCR testi ibraz etmeniz gerekiyor.

Bayram Özel Dubai Otel Önerilerimiz için tıklayın!

 

Ramazan Bayramı’nda Size Özel Yurtdışı Seyahat Programı İle İlgili Detaylı Bilgi ve Rezervasyon:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.