Bayram Tatili İçin Yerleriniz Hazır, Siz Sadece Seçiminizi Yapın!

23 Mart 2021

Alıştığımız bayramları özleyerek geçirdiğimiz bir yılın ardından bu bayram baharın coşkusunu Türkiye’nin en güzel ve en özel rotalarında, sevdiklerinizle birlikte geçirmeye ne dersiniz? Bu yıl, 13-15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı tatiliniz için Türkiye’nin özel destinasyonlarında yerlerinizi ayırttık!

Bayramda aileniz ve sevdiklerinizle doyasıya zaman geçirmek ve aynı zamanda doğa, lezzet, kültür ve keşif dolu bir tatil yaşamak istiyorsanız tek yapmanız gereken sizin için özel hazırladığımız tatil programları arasından seçim yapmak! Kapadokya‘dan Cunda‘ya; Kırklareli‘nden Assos‘a uzanan rotalarda, en güzel ve güvenli otellerde yerlerinizi ayırdık, keyifli anılar biriktireceğiniz gezi programlarınızı hazırladık!

Siz sadece seçiminizi yapın, gerisini bize bırakın!

KAPADOKYA

Dört mevsim benzersiz, 12 ay farklı bir güzelliği olan Kapadokya’ya gitmek için her zaman geçerli bir sebebimiz var! Baharın en güzel döneminde havaların ısınmasıyla hayatın sokaklara taştığı Kapadokya yer altı şehirleri, hayranlık uyandıran Peri Bacaları, açık hava müzeleri, mağara otelleri, manzaraları, heyecan veren aktiviteleriyle harika bir tatile davet ediyor sizi. Güneşin doğuşunu vadiler üzerinde balon gezisinde izleyebileceğiniz, peri bacaları arasında ATV turu ile gezebileceğiniz, toprağa kendi ellerinizle şekil verebileceğiniz çömlek yapımı ile deneyim dolu bir yolculuğa davetlisiniz.

Kapadokya’da Nerede Kalsam?

Argos in Cappadocia

Dünyanın en prestijli seyahat dergileri tarafından her yıl ödüle layık görülen Argos in Cappadocia yamaca kademeler halinde yayılan 6 konaktan oluşan bir butik otel, bir iyi yaşam noktası. Orijinali korunarak yaratılan bu özel dünyada konaklarken geçirdiğiniz her yeni saat yeni bir deneyime dönüşüyor.

Yunak Evleri

Forbes Dergisi tarafından “Dünyanın En İyi 12 Mağara Oteli” arasında gösterilen Yunak Evleri, Ürgüp Kasabası’nda konumlanıyor. 120 kaya odası ve 19. yüzyıldan kalma Rum konağı ile bölgenin fantastik atmosferini yaşatmaya devam ediyor.

Taş Konaklar

Uçhisar’da, eşsiz bir manzaraya karşı konumlanan Taş Konaklar sahipleri tarafından özel mülk amacıyla satın alınmış olsa da bu güzelliğin herkes tarafından keşfedilmesine karar verilerek butik otele dönüştürülmüş. Her biri ayrı dekore edilen mağara odaları size benzersiz bir deneyim sunuyor.

KIRKLARELİ

İstanbul’a yakınlığı ile hafta sonu doğa tatilleri için eşsiz bir kaçış noktası olan Kırklareli özellikle sınırlarında barındırdığı bağ rotası, köyleri ve doğal noktaları ile en sevilen destinasyonlar arasında yer almaya başladı. Osmanlı Dönemi’nden izler taşıyan şehir merkezi ve kısa mesafede ulaşılabilen doğal güzellikleri ile Kırklareli tam bir bayram sevinci yaşatıyor. Doğa yürüyüşleri, bisiklet tutkunları ve kamp meraklıları için bir cennet olan Istranca Dağları sahip olduğu biyolojik çeşitlilik ile doğa severlerin radarında! Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ikinci en büyük longoz ormanları ekosistemi olan Longoz Ormanları’nda doğa yürüyüşleri yapmadan buradan ayrılmamalısınız.

Kırklareli’nde Nerede Kalsam?

BAKUCHA Vineyard Hotel & SPA

200 hektarlık alanda yer alan üzüm bağları, şaraphanesi, meyve bahçeleriyle şehirden uzaklaşmak için harika bir donanıma sahip olan BAKUCHA Vineyard Hotel & SPA ve Arcadia Bağları harika bir şarap ve SPA oteli. Sadece 26 odası bulunan bu özel otel SPA merkezi, bağları, leziz mutfağı, şık odaları ile doğada yaşayabileceğiniz en güzel deneyimleri bir araya getiriyor.

ECEABAT

Yeşil ve mavinin buluştuğu Eceabat, Çanakkale’nin narin ve göz alıcı ilçesi. Doğası, doğallığı, bağları ile özellikle son yıllarda şehirden uzaklaşmak isteyenlerin sığınağı oldu. Tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanan, 14. yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan Eceabat, geçmişinden getirdiği tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Kilitbahir Kalesi, Rumeli Mecidiye Tabyası, Alçıtepe Sargı Yeri, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı, Anzak Koyu mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Eceabat’ta Nerede Kalsam?

Hotel Caeli

Hotel Caeli

SPA otelinde konaklamak isteyenler, tatillerini bağ otelinde geçirmek isteyenler, sanat otelinde kalarak ruhunu doyurmak isteyenler, damak tadına düşkün olup gurme bir oteli tercih edecek olanlar… Adres hep aynı: Hotel Caeli! Eceabat’ın yemyeşil doğasında bağlar ile çevrili olan Hotel Caeli hem lüks bir SPA hem de bir bağ oteli. Bahçesinden şarap evine, odalarından lobisine kadar her köşede etkileyici bir sanat eseriyle karşılaştığınız otel şık odaları, eşsiz lezzetleri, evinizde gibi hissedeceğiniz hizmet anlayışı ile misafirlerine mutlu anlar yaşatıyor.

CUNDA, AYVALIK

Rum-Türk kültürünün izlerini taşıyan, ana karaya köprü ile bağlansa da deniz ortasında olmanın başına buyrukluğunu devam ettiren, özgür ruhlu bir Ege adası Cunda… Arnavut kaldırım taşlı sokakları, Taş evleri, atölyeleri, butikleri, lezzetleriyle baş döndüren restoranları, bakir koyları ile Cunda her zaman çok keyifli. Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet Midilli’yi aldıktan sonra bölgenin deniz güvenliğinin sağlanması ile yerleşik yaşamın kök saldığı Alibey nam-ı diğer Cunda Adası, Rum ve Türk mimarisinin en güzel izlerini taşımaya devam ediyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, Rum evleri, harika deniz manzarası, deniz manzarasına karşı dizilen kafe ve restoranları, gün boyu Ayvalık arasında gidip gelen motorları ile Çağan Irmak filmlerini anımsatıyor.

Cunda’da Nerede Kalsam?

Mola Cunda

Bembeyaz mimarisi, yemyeşil avlusu, minimal detaylarla dekore edilen 30 odasıyla misafirlerine gerçek bir “mola” yaşatan Mola Cunda hem adanın kalbinde hem de adadan izole olmayı başarıyor. Patriça Koyu, 1. köyünde kendine ait plajı bulunan otel aynı anda dingin ve dinamik hissettirmeyi başarıyor.

ASSOS

Kuzey Ege’nin en güzel köylerinden biri olan Assos bugünkü adıyla Behram, Bizans döneminde Makhramion adıyla anılıyordu. Günümüzde, antik şehir kalıntıları arasında kurulan ve bu özelliği ile yaşamaya devam eden Assos doğası, havası, tarihi zenginliği, sakin yaşamıyla hepimizin hayalini süsleyen “tatil noktası.” Bölgenin en güzel köylerinden biri olan Adatepe Köyü; yeşil bir vadiden Edremit Körfezi’ne doğru bakan, tarihi dokusunu koruyan Çamlıbey Köyü; tipik bir Ege kasabasının tüm özelliklerini taşıyan, Kaz Dağları eteklerinde yer alan Yeşilyurt Köyü; yüzyıldan günümüze kendi geleneklerini koruyarak gelen, UNESCO Teşvik Ödülü alan Etnografya Müzesi ile ünlü Tahtakuşlar Köyü ziyaret edilecek yerler arasında mutlaka olmalı.

Assos’ta Nerede Kalsam?

İda Costa Hotel

Assos’un en güzel köşelerinden birini kendine mesken tutan İda Costa, insan ömrünü uzatan bir huzur ve doğallığa sahip. Masmavi Ege Denizi manzarasına ve bahçe manzarasına bakan odaları taş binalarda yer alıyor. Assos’un dingin ve sadelikten yana olan yaşam kültüründen ilhamla dekore edilen odaları abartısız bir stille dekore edilmiş. Kendi iskelesi bulunan otel sezonu erken açmak isteyenler için de bir fırsat sunuyor. Mutfağında bölgesel lezzetlerin yer aldığı restoranı ise güzel sohbetlerde buluşmak için harika.

Bayramda Yerleriniz Hazır, Siz Sadece Seçiminizi Yapın!

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:

Travel@julesverne.com.tr

 

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.