Ramazan Bayramı’nda Jules Verne Özel Gezileri ile Avrupa’nın En Keyifli Destinasyonlarını Keşfedin!

16 Mart 2022

Ramazan Bayramı tatili yaklaşıyor! Bu yıl 02 – 04 Mayıs 2022 tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı tatiliniz için Avrupa’daki en özel, en güzel destinasyonlarda yerlerinizi ayırttık. Doğanın yeniden uyandığı, ağaçların ve çiçeklerin rengarenk bir görünüme kavuştuğu baharı, bayram coşkusu eşliğinde Avrupa’nın en çok özlenen destinasyonlarında Jules Verne Özel Gezileri ile karşılamaya ne dersiniz?

Yapmanız gereken tek şey İtalya’dan İspanya‘ya; Sicilya’dan Portekiz’e uzanan birbirinden özel rotalarda, keyifli anılar biriktireceğiniz Jules Verne Özel Gezileri‘nden birini seçip, rüya gibi bir bayram tatiline çıkmak…

Ramazan Bayramı’nda baharı sevinçle kucaklayıp, Avrupa’nın tadını çıkarabileceğiniz birbirinden özel geziler…

Bayramı İtalya’nın Kalbi Toskana’da Geçirin!

1 – 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında | 4 Gece 5 Gün | Bologna – Siena – Montepulciano – San Gimignano

Ramazan Bayramı’nda yemyeşil doğası ve sanat dolu şehirlerinin yanı sıra birbirinden lezzetli yemekleri, iyi şarapları ve kartpostallara taş çıkartan kasabaları ile Toskana’da büyüleyici bir tatil sizleri bekliyor. Orta Çağ atmosferini günümüze taşıyan Bologna; tarihi dokusuyla tam bir Orta Çağ şehri olan Siena; dillere destan Toskana şaraplarının imal edildiği üzümlerin üretildiği Montepulciano; yağlı boya tabloyu andıran doğası ve uçsuz bucaksız bağlarının yanı sıra UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Val d’Orcia Vadisi ile bilinen Pienza; Elsa Vadisi’ne tepeden bakan büyülü Orta Çağ kasabası San Gimignano ile rüya gibi geçecek, dopdolu bir 5 gün sizce de muhteşem olmaz mı? Detaylı bilgi ve gezi programına buradan ulaşabilirsiniz.

Tarihin, Flamenko’nun ve Mimarinin İzinde Endülüs Gezisi

30 Nisan – 4 Mayıs 2022 tarihleri arasında | 4 Gece 5 Gün | Malaga – Granada – Cordoba – Sevilla – Ronda

Sadece İspanya’nın güneyine değil tarihe bıraktığı değerlerle tüm dünyaya güzel izler bırakan Endülüs Bölgesi, 8-15.yüzyıl arasında İber Yarımadası’ndaki Arap medeniyetini ve kültürel mirasını bugün de yaşatmaya devam ediyor. Eşsiz güzellikteki tarihi yapıları, kıpır kıpır flamenko nağmelerinin yükseldiği daracık sokakları ile bilim ve sanatın doruk noktasında yaşandığı kadim kültürlerin başkenti Endülüs, Ramazan Bayramı’nda sizleri unutamayacağınız bir yolculuğa davet ediyor! Her köşesinde ünlü ressam Pablo Picasso’nun eserlerine rastlayacağınız kozmopolit liman kenti Malaga, İslam medeniyetinin etkilerini taşıyan tarih kokan sokaklarıyla Granada, birbirinden ihtişamlı binalarla dolu tarih kokan sokakların adresi Sevilla, etkileyici mimarisi ve dolambaçlı sokaklarıyla ünlü Cordoba ve dağlar arasında gizlenmiş Orta Çağ kenti görünümündeki uçurumun kenarına inşa edilmiş evleri ve göz kamaştırıcı tarihi köprüleri ile Ronda‘da masal tadında dopdolu bir 5 gün sizce de muhteşem olmaz mı? Detaylı bilgi ve gezi programına buradan ulaşabilirsiniz.

Akdeniz’in Tarihi Hazine Adası Sicilya Gezisi

30 Nisan – 5 Mayıs 2022 tarihleri arasında | 5 Gece 6 Gün | Taormina – Savoca – Noto – Modica – Ragusa – Etna

Doğal güzellikleri ve etkileyici atmosferi ile Avrupa’nın en önemli turizm destinasyonları arasında gösterilen Akdeniz’in tarihi hazine adası Sicilya, Ramazan Bayramı’nda sizleri unutamayacağınız bir yolculuğa davet ediyor. Sicilya’nın doğu sahilinde hem tarihi hem de doğal güzelliğiyle adeta çekim merkezi olan Taormina, sessiz sokakları ve huzurlu atmosferinin yanı sıra dünyaca ünlü The Godfather serisine mekan olan köylerinden Savoca; 2002 yılından bu yana Val di Noto Ge Barok Kentler’in bir parçası olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Noto; UNESCO korumasında olup Barok mimarisi ile göz kamaştıran Modica, Syracuse’un tarihi bölgesinde yer alan balıkçı adası Ortigia ve Avrupa’dan bağımsız gibi görünmesine rağmen tam bir Avrupa kenti olan Syracuse ile Sicilya’da gezilecek çok yer, keşfedecek çok şey var! Detaylı bilgi ve gezi programına buradan ulaşabilirsiniz.

Ramazan Bayramı’nda Portekiz Gezisi 

30 Nisan – 04 Mayıs 2022 tarihleri arasında | 4 Gece 5 Gün | Lizbon – Porto

İber Yarımadası üzerinde yer alan Portekiz; kendine özgü kültürü, tarihi yapıları, kulağınızı okşayan çan sesleri ve pitoresk nehir manzarasıyla Ramazan Bayramı’nda sizleri unutamayacağınız bir yolculuğa davet ediyor… Tarihinin hemen her döneminde önemli bir yere sahip olan Portekiz; binlerce yıllık geçmişi, denizcilik yaşantısı ve günümüze kadar gelmeyi başaran kültürel değerleri ile Avrupa’ya yön veren önemli destinasyonlardan bir tanesi. Tarih ve sanat derslerinin adeta canlı bir örneği olan bu ülke; zengin kültürü ve doğasının yanı sıra yerel yemekleriyle de kesinlikle keşfe değer! Kendine özgü kodlarını koruyan semtleri, bir sembol haline gelen tramvayları, yenilikçi ve yaratıcı yeme içme mekanları ile göz kamaştıran Lizbon ve Douro Nehri’nin Atlas Okyanusu’na açılan kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Porto’da rüya gibi bir 5 gün sizleri bekliyor. Detaylı bilgi ve gezi programına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ramazan Bayramı’nda Jules Verne Özel Gezileri ile Avrupa’nın En Keyifli Destinasyonlarını Keşfedin!

Sizler için hazırladığımız gezilerden birini seçin, gerisini bize bırakın!

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.