Ara Tatilde Çocuklarla İstanbul’u Keşfedin

10 Ekim 2019

Çocuklarla yapılacak bir aktivite arıyorsanız İstanbul her yaş grubuna hitap ediyor. Tema parklar, akvaryumlar, müzeler, tarihi yerler, atölyeler.. Çocuklarınızla tarih, sanat, keşif ve eğlence dolu birkaç gün hatta bir hafta geçirebilirsiniz. Kasım ara tatilinde İstanbul çocuklar için yine dopdolu.

İstanbul’da Tarihsel Yolculuk

 • Tarihi Yarımada

Tarihi Yarımada gezisi hem eğlenceli hem de yeni bilgilerle dolu olacak hiç kuşkusuz.  Tarihi Yarımada’da görebileceğiniz birçok yapı olduğu için gezinizi birkaç güne yayabilir veya seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Topkapı Sarayı ve sarayın dış surları içerisinde olan Çinili Köşk, Arkeoloji Müzesi, Aya İrini Kilisesi,  Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Kapalıçarşı ve hanlar, Mısır Çarşısı görebileceğiniz yerlerden.

Çocuklarınızla birlikte size özel Tarihi Yarımada gezisi önerileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Fener-Balat

Farklı inanış, farklı kültürlerin yıllarca bir arada yaşadığı Fener ve Balat semtleri şehrin en güzel kültür mozaiğini oluşturuyor. Yahudilerin, Rumların, Ermenilerin yoğunlukta yaşadığı semtlerde günümüzde onlardan kalan alışkanlıklar, dini yapılar bizlere birer miras. Ayvansaray, Cibali, Fener, Balat mahallelerini gezerken kiliseler, sinagoglar, camiler, okullar, renkli sokaklar sizleri bekliyor. Bu rotaya bir de Kariye Müzesi’ni eklemek isteyebilirsiniz.

Çocuklarınızla birlikte size özel Fener-Balat gezisi önerileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da Sanat

Yeni açılan müze ve galerilerle birlikte artık birer sembol haline gelmiş müzelerle çocuklarınızla sanat dolu bir gün paylaşabilirsiniz.

 • Arter Dolapdere

Eylül 2019’da açılan Arter Dolapdere sanatın tüm disiplinlerini kapsayan yaklaşımıyla herkes için erişilebilir bir kültür merkezi. Yeni yıla kadar ziyaretlerin ücretsiz olduğu müzenin mimarisi sayesinde her katından Dolapdere’nin dar sokaklarında saklı kalmış tarihi yapılarını da görmek mümkün.

 • Pilevneli Art Gallery

Mecidiyeköy ve Dolapdere’deki şubeleri ile herkesin sanata erişmesini arzulayan Pilevneli galerileri hem sergileri hem de iç mimarileri ile görülmeye değer.

 • İstanbul Modern

Beyoğlu’nda geçici mekânında sanatseverlerle buluşmaya devam eden İstanbul Modern Türkiye ve dünyadan modern, çağdaş sanat sergilerine yer veriyor. Ayrıca, Cumartesi ve Pazar günleri 4-15 yaş arası çocuklar için atölyeler düzenleniyor.

 • Pera Müzesi 

  Yaklaşık 15 yıldır İstanbul’da sanata öncülük eden Pera Müzesi’nin koleksiyonları kadar 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik düzenlediği atölyelerle de ses getiriyor.

 • Deniz Müzesi

Türkiye’nin denizcilik alanındaki en büyük müzesi olan Deniz Müzesi sahip olduğu koleksiyon ile dünyanın da sayılı müzeleri arasında yer alıyor. Beşiktaş İskele’nin bitişiğinde konumlanan müzede 20 binden fazla eser sergileniyor. Sergi salonları, çocuk odaları, sanat galerileri ile dolu dolu bir müze deneyimi yaşatıyor.

22 Kasım Cuma günü düzenlediğimiz Çocuklarla Dolmabahçe Sarayı & Deniz Müzesi gezimiz hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için tıklayın!

 • Sakıp Sabancı Müzesi

Sabancı Ailesi’ne ait Atlı Köşk’te yer alan Sakıp Sabancı Müzesi zengin koleksiyonu,  uluslararası geçici sergileriyle adından hep söz ettiriyor. Çocuklar için düzenlenen atölye programları ile sanatla iç içe zaman geçirmelerine imkân yaratıyorlar.

 • Miniatürk

Haliç kıyısında yer alan ve dünyanın en geniş alanına kurulan minyatür parkı unvanını taşıyan Miniatürk’te Türkiye’de yer alan önemli yapıların küçültülmüş halini çocuklarınızla gezebilirsiniz.

 • Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi Koç’un desteği ile Haliç kıyısı kenarında 25 yıl önce açılan Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonu Türkiye’nin sanayi, endüstri, ulaşım ve iletişim tarihine odaklanıyor. Müzede yer alan Atatürk Koleksiyonu ise tek kelimeyle harika.

 • Museum of Illusions – İllüzyon Müzesi

Dünyanın büyük ilgi gören markalarından biri olan Museum of Illusions – İllüzyon Müzesi İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Narmanlı Han’da kapılarını açtı. İstanbul’un ilk illüzyon müzesinin en güzel yanı bu müzede koşabilir, dilediğinizce eğlenebilir ve bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Çocuklarınızın özgür hissedeceği bu müzede Infinity Room, Tepetaklak Ev, Ames Odası, Vortex Tüneli gibi birçok illüzyonu deneyimleyebilirsiniz.

 • Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi, şair ve yazar Sunay Akın tarafından kurulan fantastik bir müze. Sunay Akın’ın onlarca ülkeyi ziyaret ederek antikacılardan, pazarlardan, ikinci el dükkanlardan topladığı onlarca oyuncak aslında tarihsel yolculuğumuza da ışık tutuyor.

 • Barış Manço Müzesi

Türkiye ve dünyada sanatçı duruşu ve ürettikleriyle unutulmaz olan Barış Manço’nun evi günümüzde müze olarak yaşamaya devam ediyor. Hepimizin anılarında yer eden Manço’nun dünyasını çocuklarınızla buluşturmak isteyebilirsiniz.

Akvaryumlar

 • Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum; Forum İstanbul içerisinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük akvaryumu olan Sea Life; Anadolu yakasında Emaar AVM içerisinde yer alan, 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapan Emaar Akvaryum ile çocuklarınızla eğlenceli ve öğretici zaman geçirebilirsiniz.
 • LEGOLAND® Discovery Centre 

Forum İstanbul içerisinde yer alan bir diğer çekim merkezi ise LEGOLAND® Discovery Centre. 3-10 yaş çocuklar için yaratıcı ve eğlence dolu aktiviteleri burada bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve size özel seyahat programı için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.