Ara Tatilde Çocuklarınızla Gidebileceğiniz Yurt İçi Önerileri

10 Ekim 2019

Bu yıl ilk kez uygulanacak ara tatil dönemi 18-22 Kasım tarihlerinde olacak. Biz de, bir haftalık bu ara tatilde çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyen aileler için öneriler hazırladık. Çocuklarla gidilecek yurt içi seyahat önerilerimiz:

Ankara

21-22 Kasım Çocuklarla Ankara: Anıtkabir’den Göbeklitepe’ye Tarihte Yolculuk Gezisi

Bir gezi düşünün ama öyle bir gezi olsun ki her ayrıntısı ince ince düşünülerek inşa edilen ve gezerken sizi geçmişe 12 bin yıl öncesine götürüp gururlandıracak! İşte Ankara gezisi size bu hisleri yaşatacak. “Göbeklitepe: The Gathering” sergisi ile 12 bin yıl öncesinin insanının sıradan bir gününü üç boyutlu olarak ses, ışık ve koku efektleri ile deneyimleyerek tarihin sıfır noktasına yolculuğa çıkacaksınız. Cumhuriyet’in kuruluşuna dair izleri, anıları biriktirmek için bu kez çocukların gözünden Ankara’yı görün.

Eskişehir

Şehirciliğiyle tüm ülkeye örnek olan Eskişehir aslında 7’den 70’e herkesin keyif alacağı, kolaylıkla görmek istediği yerlere ulaşabileceği bir şehir. Özellikle üniversiteli öğrenci nüfusuyla dikkat çeken ve bu sayede genç ve dinamik kalan Eskişehir’de yeni yatırımlar hiç bitmiyor. Siz de hem çocuklarınıza hem de kendinize güzel bir ara tatil hediyesi vermek isterseniz kesinlikle Eskişehir’i ilk sıralara almalısınız.
Neden mi? İşte, 6 maddede çocuklarla Eskişehir gezisi:

 • Porsuk Çayı üzerinde yaratılan Venedik ambiyansı ile gondol keyfi yapmak
 • Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ndeki ünü balmumu heykellerini görmek
 • Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabası’nın sergilendiği Tülomsaş Müzesi’ni ziyaret etmek
 • Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı’nı gezmek
 • Tarihi Milli Mücadele dönemine dayanan Havacılık Müzesi’ni ziyaret etmek
 • Mimarisi ve koleksiyonuyla büyük heyecan yaratan Odunpazarı Modern Müze’yi ziyaret etmek

Trakya’da Tarih ve Lezzet Keşfi

22-24 Kasım Trakya Gezisi için linke tıklayın!

Geleneksel lezzetleri ve hikâyelerini öğrenmek de çocuklar için yepyeni deneyimler demek. Çocuklarınızla birlikte tarih, kültür ve lezzet dolu bir gezi planı yapmak için Trakya’da Lezzet Keşfi rotasını gerçekleştirin. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Trakya Bölgesi’nde çok farklı etnik kültürlerin bir araya getirdiği zengin bir mutfak kültürü var.

Trakya’da Lezzet Keşfi ile ünlü Edirne tava ciğerinden badem ezmesine, Tekirdağ köftesinden Hayrabolu tatlısına, Kırklareli’nin Isırganotu çorbasına, tuzlu bir kek olan plaskasından kaymaçina tatlısına kadar parmak ısırtan lezzetleri tadabilirsiniz. Lezzetler bir yana Osmanlı’ya bir dönem başkentlik yapmış tarihi yapısıyla büyüleyen Edirne’yi, zengin doğası ve kültürüyle öne çıkan Kırklareli’yi de gezebilirsiniz.

Gaziantep & Göbeklitepe & Urfa

Çocuklarınızla birlikte medeniyetin en eski topraklarına seyahat etmek çok heyecanlı değil mi? 2019 yılında ilan edilen “Göbeklitepe Yılı” ile dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe’yi keşfetmek hem sizin hem de çocuklarınız için yeni ufuklar açacak. Anadolu’nun kaderini belirleyen tüm uygarlıklara ev sahipliği yapan Mezopotamya’da yer alan ve binlerce yıllık efsanelere, tarihsel olaylara ev sahipliği yapan Urfa; asırlar boyunca kervan yollarının ve kültürlerin kesişim noktası olan Gaziantep ile bir belgeselin içerisinde gibi hissedeceksiniz.

Harran, Klaus Schmidt’in çalışmalar boyunca yaşadığı evi Klaus Schmidt Anıevi, Balıklıgöl, Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Gaziantep Zeugma Müzesi bu seyahatinizin en önemli çekim merkezlerinden. Tabi bir de Antep ve Urfa mutfağının lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz.

Ara Tatilde Çocuklarla İstanbul’u Keşfedin

“Çocuklarla İstanbul” önerilerimiz için tıklayın!

Çocuklarla yapılacak bir aktivite arıyorsanız İstanbul her yaş grubuna hitap ediyor. Tema parklar, akvaryumlar, müzeler, tarihi yerler, atölyeler.. Çocuklarınızla tarih, sanat, keşif ve eğlence dolu birkaç gün hatta bir hafta geçirebilirsiniz. Kasım ara tatilinde İstanbul çocuklar için yine dopdolu.

 

 

Detaylı bilgi ve size özel seyahat programı için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.