8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadın Gezginlere İlham Verecek Rotalar

06 Mart 2018

Kadınlar her yerde… Kadınlar gezdikçe dünya daha da güzelleşiyor ve dünyayı gezen kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Tüm alanlarda olduğu gibi seyahat ve turizm dünyasında da kadının gücü, kadının varlığı çok kıymetli. Her gün seslerini daha yüksek duyduğumuz kadınların tek başlarına yaptıkları seyahat hikâyelerini dinlemekten büyük keyif alıyoruz. Biz de, bu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların tek başlarına rahatça seyahat edebilecekleri şehirleri yazdık…

İzlanda

İzlanda’yı 2018 yılının popüler destinasyonu olarak, en güzel doğa rotaları olarak bolca duyduk, hakkında bolca yazı okuduk. Şelaleler ve buzullar arasında ilerlerken bu manzaraya eklenebilecek bir görüntüde sırt çantasıyla bisiklete binen kadın seyyahlar… Kadın gezginlerin en çok tercih ettiği destinasyonlardan biri olan İzlanda hem sunduğu muhteşem doğası, hem otel ve restoranlarındaki konforu, hem de sakin ve huzurlu yaşamıyla tabi ki kadın seyyahların gözdesi! 2017 Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu’nda en düşük oranla 1.sırada olan İzlanda’da ücret eşitsizliğini ortadan kaldırması beklenen ve erkeklerin daha yüksek maaş almasını engelleyen yasanın da yakında yürürlüğe gireceğinin altını çizelim.

Okinawa, Japonya

Japonya’nın hızlı hayatı, telaşından uzakta bir Japonya deneyimi için rotayı Okinawa Adaları’nın başkenti Naha’ya çevirin. Havalimanından şehrin çekim merkezi Shuri Kalesi’ne direkt ulaşabileceğiniz demiryolu, şehir merkezinden yürüyerek gidebileceğiniz Naminoue plajı, Tsuboya seramik bölgesi,  Makishi halk pazarı bir kadın olarak büyük keyif ve merakla keşfedeceğiniz adresler. Tabi, Naha’daki birçok restoranda tek sandalyeli masaların olması da tek başına dolaşan gezginlerin ruhunu okşuyor. ABD askeri üssü sayesinde yabancıları oldukça benimseyen bölgede Japon misafirperverliği en üst düzeyde!

Norveç Fiyortları

Düşünmek için Norveç fiyortlarının yatıştırıcı mavi-yeşil renk paletinden geçmekten daha iyi zaman yoktur. Tren yolculuğu, cruise veya otobüs seyahatleri… Dilediğinizi yapabilir, Norveç’in özgür doğasında bir kadın olarak daha da özgür hissedebilirsiniz. Tabi, Norveç’in de İzlanda’nın ardından 2017 Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu’nda düşük oranıyla 2.sırada olduğunun altını çizelim. Fiyortları gezmeye gelmişken öncesinde veya sonrasında birkaç günlük Oslo programı eklemenizi de öneririz.

Münih, Almanya

Bavyera geleneğiyle modern şehir hayatını harmanlayan Münih’te ister lokal, küçük bir kafede olsun ister turistik Olympiapark Kulesi olsun kendinizi buraya ait hissetmekte ve güvende olduğunuzu bilmekte hiçbir şüpheniz olmasın. Tabi, gerçek bir Münihli olmak istiyorsanız tabi ki bir biergarten’a gidip bir bardak bira için; Christmas zamanı gidiyorsanız Noel pazarlarında sıcak şarap için!

Taipei, Tayvan

Gezginler için Taiwan’ın başkenti Taipei tarih ve modernizmle yoğrulan ideal bir Asya şehri. Uzun yıllar Asya destinasyonları arasında gölgede kalan Taipei son yıllarda turizmde adını daha yüksek sesle duyurmaya başladı. Bununla beraber, tek başına gezen kadın seyyahlar için de cazip bir Asya rotası olduğunun altını çizelim. Nasıl mı? Küresel seyahat endüstrisinin nabzını tutan Skift’in yayımladığı rapora göre Taiwan “Kadın gezginler için en güvenli 10 Asya ülkesi” arasında 3. sırada yer alıyor. Suç oranının düşük olduğu ülkede vatandaşların %75’i de geceleri eve yürürken kendilerine güvende hissediyor. Misafirperver insanları, zengin kültürü, gece pazarlar, modern alışveriş merkezleri ve daha fazlası Taipei’nin sokaklarında…

Salzburg, Avusturya

Avusturya’nın küçük ama sanat, kültür ve tarihle yaşayan şehri Salzburg, nam-ı değer Mozart’ın doğum yeri! Kış aylarında bembeyaz manzaralarla masalları andıran, baharın gelmesiyle dallarında çiçeklerin açtığı bu fantastik şehri kadın gezginler için cazip kılan diğer özellikleri ise ulaşım kolaylığı, Almanca ve İngilizce konuşuluyor olması, yol yönlendirmelerinin kullanılabilirliği ve tabi ki güvenli olması. Hohensalzburg Kalesi’nden nehir kıyısına doğru salınmak, şehir merkezine ulaşmak, Mirabell Bahçelerini ziyaret etmek, Mozartplatz, Mozart’ın doğumevi ve Mozart Wohnhaus’u görmek için hemen yola çıkın!

Stockholm, İsveç

“Dünyanın En Güvenilir Şehirleri” listesinde ilk 10’un içerisinde olması, Stockholm’ü yalnız gezen kadın gezginler için fazlasıyla çekici kılıyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, yayalara ayrılan yürüyüş yolları, 14 adayı birbirine bağlayan 57 köprüsü ve manzaraları, 1880’li yıllarda açılan eğlence parkı, sanat galerisinden farksız metro durakları, İsveç misafirperverliği bu şehirde sizi bekleyenlerden sadece birkaçı… Stockholm’de ücretsiz yürüyüş turlarına da katılabilirsiniz. Düşük suç oranına sahip şehir herkes için güven verse de tek başınıza gezen kadın bir gezginseniz içinizi daha çok rahatlatıyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 137

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.