2021’in En Keyifli Sanal Seyahat Deneyimleri

28 Nisan 2021

Farklı kültürleri, farklı değerleri keşfetmenin en keyifli yolu yeni yollara çıkmak olsa da bu yıl gezi tecrübelerimizi daha önce hiç yaşamadığımız bir şekilde deneyimliyoruz, ekranlarımızdan! Biz de, keşifte sınır tanımayanlar için 2021 yılının yeni seyahat yollarını derledik.

Dünyanın yeni 7 Harikası’ndan sanal müze turlarına, doğa harikalarından sanal şehir gezilerine 2021 yılının en keyifli sanal seyahat deneyimleri:

Dünyanın Yeni 7 Harikasına Sanal Yolculuk

Pandemi nedeniyle seyahat planlarımızı bir süreliğine dondurmuş olsak da bu durum dünya harikalarını keşfetmemize ve bu muazzam yapılara hayran olmamıza engel değil! Dünyanın yeni 7 harikası, 2007 yılında internet üzerinden 100 milyondan fazla insanın katıldığı bir oylama sonucunda ortaya çıktı. Antik Dönemin Yedi Harikası olan Keops Piramidi, Babil’in Asma Bahçeleri, Zeus Heykeli, Artemis Tapınağı, İskenderiye Feneri, Rodos Heykeli ve Halikarnas Mozolesi‘nden sonra New7wonders etkinliği sayesinde artık yepyeni bir dünya harikaları listemiz var. ⁠

Dünyanın Yeni 7 Harikası olarak seçilen Ürdün’deki Petra Antik Kenti, Çin Seddi, Brezilya’daki Kurtarıcı İsa Heykeli, Peru’daki Machu Picchu Antik Kenti, Meksika’daki Chichen Itza Piramidi, İtalya’nın Roma kentindeki Colesseum ve Hindistan’daki Tac Mahal‘de hemen şimdi sanal seyahate çıkabilirsiniz.⁠

Ürdün’ün UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Petra Antik Kenti‘nin kendi örnekleri arasında en çok fotoğraflanan yerler arasında olduğunu biliyor muydunuz? 2000 yıldan uzun bir geçmişi olan ve Nebatiler tarafından kurulan fantastik şehri gelin birlikte keşfedelim!

Tarihin en gizemli yapılarından biri olan Macchu Pichu‘ya çıkmak yapılacaklar listenizde yer alıyorsa ilk alıştırmayı sanal tur ile yapmaya ne dersiniz? Ele geçirilemeyen İnka şehri sizi her haliyle büyülüyor.

Rio de Janeiro şehrinde Corcovado Dağı üzerinde yer alan Kurtarıcı İsa Heykeli bu şehrin sembolü. Dünyadaki en büyük dördüncü İsa heykelini ve panoramik şehir manzarasını izlemek için hızlı davranın!

2.000 yılı aşkın tarihi olan, Kuzey Çin’in büyük bölümü boyunca uzanan Çin Seddi hiç kuşkusuz dünyanın en çok ilgi gören harikalarından biri. Çin Seddi üzerinde yürüyüşe çıkmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli.

Her yıl neredeyse 1 milyon ziyaretçi alan Chichén Itzá! Meksika’nın çekim merkezi Cancun’a 2 saat uzaklıkta yer alan antik Maya Şehri’ni dolaşmaya ne dersiniz?

En sevdiği eşinin anısına Babür imparatoru Şah Cihan’ın emriyle 1631-1648 yılları arasında Agra’da inşa edilen devasa bir beyaz mermer anıt mezar olan Tac Mahal aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Bu büyüleyici yapıyı görmek için hemen buraya tıklayın.

Roma tarihinin en ihtişamlı yapılarından biri olan Colosseum tarihe tanıklık etmeye devam ederken siz de Roma İmparatorluğu’nun bu kudretli kültürel mirasını keşfe çıkabilirsiniz.

Müzeler Arası Seyahat!

Google, milyonlarca sanat eserinin yüksek çözünürlüklü versiyonlarını yüklemek için 2.5000’den fazla sanat müzesiyle işbirliği yaparak dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip bir müzeler birliği yarattı diyebiliriz! Keşfetmekle bitmeyen müzeler listesinde New York’un önde gelen sanat müzeleri MoMA ve Guggenheim Museum, ABD’nin ikinci en büyük sanat müzesi The Art Institute of Chicago, İnsanlık tarihinin en görkemli müzelerinden British Museum var.

Ayrıca, 19. ve 20. yüzyıl Avrupa sanatının önemli eserlerinden oluşan koleksiyonlara ev sahipliği yapan Paris’in ikonik müzelerinden Musée d’Orsay, farklı lokasyonlarda yer alan Güney Kore’nin sanat müzesi National Museum of Contemporary Art, Hollanda Altın Çağı’nı yansıtan Rijksmuseum Amsterdam ve dünyanın en ünlü sanat müzelerinden, Floransa’nın sembolü Uffizi Gallery bizim favorilerimiz arasında.

Dünyanın İkonik Köşelerine Gitmeye Ne Dersiniz?

Dünyanın en havalı şehirlerinden Londra’nın sokaklarında kaybolmakWashington‘ı adım adım keşfetmek, İsviçre’nin harika doğa manzaralarına göz kırpmak, Paris’te Basilique du Sacré-Coeur de Montmartre tepesinden manzarayı seyretmek, Schönbrunn Sarayı’ndan Avrupa’nın en büyük buz mağaralarına kadar Avusturya’nın önemli noktalarını gezmek bir tık uzağınızda!

Dünyanın Doğa Harikaları Maceraya Davet Ediyor!

Dünyanın özenle korunan ulusal parklarına şimdilik seyahatlerimiz durmuş olabilir ama bu,  manzaralardan yoksun kalacağımız anlamına gelmiyor. Dünyanın en büyük derin vadisi Grand Canyon, özellikle şelaleleri ile ünlü olan Yosemite National Park, New Mexico’daki Pueblo Kızılderili halklarının anavatanlarının bir parçası olan Chaco Culture National Historical Park başta olmak üzere dünyanın farkı noktalarındaki parkları buradan gezebilirsiniz.

Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları avına çıkmak hepimizin hayalini süslüyor. Bu eşsiz doğa olayına tanıklık etmek başlı başına büyük bir macera olsa da yeniden yollara düşene kadar bu muhteşem doğa olayına ekranlarımızın başında tanık olabiliriz. Sanal gerçeklik videoları sayesinde İsveç’in Abisko kasabasında Kuzey Işıklarını seyredebilir, Ren Geyiği kızağına katılabilir, köpek kızağı yapabilirsiniz.

Türkiye’nin Sanal Müzelerini Keşfedin!

Sanal turla Türkiye’de gezebileceğiniz müzeleri biliyor musunuz? Hatay Arkeoloji Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi,  Etnoğrafya Müzesi ile AnkaraTroya Müzesi ve Assos Ören Yeri ile Çanakkale; Efes Müzesi, Atatürk Müzesi ve Efes Ören Yeri ile İzmir; Zeugma Mozaik Müzesi ile Gaziantep, Yakutiye Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi ile Erzurum, İkinci Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi ile Edirne, Alanya Arkeoloji Müzesi ile Antalya, Mevlâna Müzesi ile Konya, Mersin Arkeoloji Müzesi , Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi  ve daha fazlası sanalmuze.gov.tr sitesinde!

Denizler Altında 20.000 Fersah

Şimdi sıra mavi suların altında! Avustralya’nın doğu kıyısındaki dünyanın en iyi bilinen mercan ortamını keşfeden David Attenboroug’un  Great Barrier Reef videosu tehdit altında olan su altı dünyasına ışık tutuyor. Adrenalin tutkunlarına küçük bir prova olacak “Diving with great white shark” videosu ile beyaz köpekbalığı ile dalış deneyimi yaşayabilir, Dolphin Swim Club tarafından oluşturulan 360 derecelik videoda vahşi yunuslarla birlikte yüzüyor gibi hissedebilir, Amerika’nın ilk korunan deniz anıtı olan St. Croix’deki Buck Island Reef’i keşfedebilirsiniz.

Gelecek seyahat planlamalarınız için:
travel@juelsverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.