2019’u Karşılamak İçin En Keyifli Yılbaşı Destinasyonları

05 Aralık 2018

gdansk

Aralık ayına girdiğimize göre yılbaşı planlarımı da yapmaya başlayabiliriz. 2019’a yeni bir yerde merhaba demek isteyen seyahat severler için en büyük plaj partilerinden gezegendeki en muhteşem havai fişeklere kadar farklı öneriler hazırladık. Yılbaşı planınızda uzak destinasyonlar, sıcak rotalar veya Avrupa şehirleri varsa bu yazı kesinlikle size ilham verecek… Dünyanın dört bir yanında yılbaşı tatilinizi geçirebileceğiniz 10 öneri ile karşınızdayız. Hong Kong’dan Kopenhag’a; Koh Phangan’dan Cape Town’a; Sydney’den Reykjavik’e farklı yılbaşı destinasyon önerileri…

Hong Kong, Çin

hong kong yeni yıl

Hong Kong, yeni yıl kutlamalarının kraliçesi sayılır. Gösterişli havai fişek gösterilerinin plazalar arasından yükseldiği büyüleyici manzaraya şahit olmak için herkes şehrin en özel noktalarında yerlerini alıyor. Özellikle Victoria Harbour üzerinde cruise gezisine katılarak caz müzik eşliğinde havai fişek gösterilerini sular üzerinde seyredebilirsiniz. Şehrin siluetini cruise dışında izleyebileceğiniz en çarpıcı noktalar Hong Kong Exhibition and Convention Center, Harbour City Car Park, China Ferry Terminal, Hung Hom, West Kowloon, Waterfront Promenade & Kowloon Peak ve IFC Mall. Neredeyse şehrin tüm gökdelenlerinden atılan bu gökyüzü senfonisini kaçırmayın!

Sydney, Avustralya

sydney yeni yıl

Yeni yılı selamlayan dünyadaki ilk büyük şehir Sydney’deki gösteriler artık bir ritüel! Sydney Harbour’da Opera Binası ve Harbour Köprüsü ile muhteşem bir ortam sağlayan havai fişek gösterileri için binlerce kişi her sene limanın etrafındaki parklara akın ediyor. Yaz aylarının kendini hissettirmeye başladığı Aralık ayında Manly, Bondi ve Bronte plajlarının keyfini yeni yıl coşkusuyla birlikte sürebilirsiniz. Sydney’de havai fişekleri izleyebileceğiniz ve bilinen lokasyonlara göre daha sakin olan yer ise Cockatoo Island.  UNESCO dünya mirası listesindeki ada, Sydney limanının ortasında konumlanıyor. Yanınıza güzel bir piknik sepeti alarak deniz taksi ile yılbaşı akşamı buraya gidebilir ve hatta geceyi geçirmek için Cockatoo Island Camping’e rezervasyon yapabilirsiniz.

Kopenhag, Danimarka

kopenhag yeni yıl

Kopenhag, 31 Aralık akşamı dev bir parti alanına dönüşüyor. Saatler gece yarısına yaklaştığında tüm lokaller Town Hall Square’de toplanıyor. Mimarisi, ışıklandırması ve havai fişek gösterilerileriyle büyüleyici bir akşama hazır olun! Dilerseniz, Tivoli Gardens içerisinde düzenlenen ışık ve havai fişek gösterilerine de katılabilirsiniz. Şehrin kalbinde yer alan The Lakes’ten geçen Queen Louise’s Bridge üzerinden görsel şovu izlemek ise en keyiflisi.

Koh Phangan, Tayland 

koh phangan yeni yıl

Tayland adalarının plajlarında düzenlenen partiler yıl boyunca bitmese de yeni yıl partileri farklı bir ambiyansta yaşanıyor. 1970’li yılların sonunda bakir bir cennet olarak bilinirken günümüzde herkesin keşfettiği cazip bir noktaya dönüştü. Geçmişe nazaran daha kalabalık ve gözde olsa da bu adaya gitmenize engel değil! Yeni yılda dünyanın en ünlü dolunay partisine ev sahipliği yapan Koh Phangan Adası’nda eğlence hava karardığı andan itibaren başlıyor ve gün doğana kadar devam ediyor. Haat Rin’deki bu coşkulu kalabalığa karışmadan eğlenceyi uzaktan seyretmek isterseniz Sunset Beach tarafında rezervasyonunuzu yaptırın.

Reykjavik, İzlanda

Reykjavik yeni yıl

Ateş ve buzun ülkesi İzlanda’nın başkenti Reykjavik soğuğa aldırış etmeden yeni yılı kutlamak isteyen maceraperest gezginler için heyecan verici. Yasalar gereği sadece yılın bu zamanı havai fişek satışına izin verilen ülkede, durum böyle olunca havai fişek gösterileri tüm gece boyunca devam ediyor. Küçük bir şehir olan Reykjavik’te ışık gösterileri hız kesmiyor. Bu görsel şöleni izlemek için şehrin en güzel iki noktasından biri Hallgrímskirkja Kilisesi’nin olduğu alan. Leifur Eiríksson heykelini çevreleyen Hallgrímskirkja kilisesinin önündeki bölge aynı zamanda gösteri sonrası bir bara gidip, eğlenceye devam etmek için de ideal bir noktada. İkinci nokta ise Perlan Müzesi’nin olduğu Oskjuhlid tepesi. Son olarak, okyanus manzaralarıyla Ægissíða sahil yolu da havai fişekleri izlemek için güzel bir adres.

Rio de Janeiro, Brezilya

Rio de Janeiro yeni yıl

Sıcak bir sahil beldesinde yaklaşık 2 milyon kişiyle birlikte yeni yılı karşılamak isterseniz uzaklara, Rio de Janeiro’ya uçma vakti! Yaz ortasının yaşandığı yeni yıl zamanında şehir birçok partiye ev sahipliği yapıyor. Şampanya, samba ve havai fişekler eşliğinde şehrin gözde sahili Copacabana Beach geleneksel kutlamaların ana adresi. Ana sahne önünde en güzel noktada yer bulmak için saat 22:00 sularında yerinizi almanız gerektiğini hatırlatalım. Ayrıca, şans getirmesi için bir gelenek haline gelen beyaz kostümlerinizi giydiğinizden emin olun! Kalabalıktan sıyrılmak ve havai fişekleri daha rahat seyretmek isterseniz cankurtaran istasyonlarına yönelmelisiniz. Özellikle 5 ve 6. istasyonlar en rahat noktalar. Hem buradan Ipanema Beach’teki partilere de yürüyerek gitme şansınız var!

Cape Town, Güney Afrika

Cape Town yeni yıl

Afrika’nın ve dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Cape Town’da yılbaşı akşamı yapılan havai fişek gösterileri bu şehri daha da büyüleyici kılıyor. Şehirdeki tüm kutlamaların ana adresi akşam yemeği, canlı müzik, dans ve havai fişek gösterilerini tek çatı altında buluşturan V&A Waterfront. Tabi buna ek olarak Atlantik manzarası ve Table Mountain manzarası da eşlik ediyor.  V&A Waterfront’a yakın bir noktada yer alan özel plaja sahip Grand Africa Café & Beach, Robben Adası manzarasıyla özel bir akşam sunuyor. Daha lokal bir kutlama düşünüyorsanız, şehrin en güzel koylarından biri olan 4th Beach’e gitmelisiniz. Havalı ve cazip bir semt olan Clifton semtinde yer alan plajda genelde mahalle sakinleri günbatımında piknik sepetleriyle yerlerini alıyor.

New York, ABD

new york yeni yıl

New York’ta yılbaşı kutlamak dendiğinde akla Times Square geldiğini biliyoruz. Şehrin en orijinal tavsiyesi olmasa da Times Square’in görkemli havai fişek gösterilerini görmek için ısrar ediyorsanız bu manzaraya bakan çatı katı barlarında rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneririz. Daha farklı ve lokal bir yeni yıl kutlaması istiyorsanız Manhattan silueti için Brooklyn’e gitmelisiniz. Prospect Park yeniyıl kutlamaları,  Rockin’ NYE Concert Williamsburg, Barge Music DUMBO Brooklyn’in en gözde yeni yıl adresleri.

Porto, Portekiz

Porto yeni yıl

Portekiz’de, Akdeniz ruhunu adım adım yaşatan, ülkenin ikinci büyük kenti Porto her zaman cıvıl cıvıl olsa da söz konusu yeni yıl kutlamaları ise hareket ve eğlenceye kendinizi hazırlayın. Porto’da yılbaşı akşamı demek tüm lokallerin Ribeira Bölgesi’nde toplanması demek. Özellikle Avenida dos Aliados, gerçek bir parti cennetine dönüşüyor. Riberia, 31 Aralık akşamını sokak partileriyle ünlü. Daha farklı bir kutlama hayaliniz varsa her biri farklı stil ve konseptte tasarlanan Transparent Building, Porto Customs Building, Sá da Bandeira Theater, Palácio da Bolsa, Clube 3C ve Hard Club programlarına göz atabilirsiniz.

Stockholm, İsveç

Stockholm yeni yıl

Karlarla kaplı Stockholm’de gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterileri ile yeni yılı karşılayın! Sizin için yılbaşı beyazlarla örtülü bir şehir gezintisi demekse bu şehir size fazlasıyla cömert davranıyor. Djurgarden adasında yer alan Skansen açık hava müzesi, Stockholm manzaraları eşliğinde canlı müzik performanslarıyla yeni yıl için en popüler adreslerden. Fjällgatan Caddesi, Monteliusvägen yürüyüş yolu ve şehrin manzaraya karşı keyif yapmak için tercih edilen gizli noktası Skinnarviksberget yeni yıl kutlamaları için en keyifli noktalar. Her ne kadar yoğun kalabalık olsa da Västerbron ve Skanstullsbron köprüleri üzerinden de bu görsel şovu izleyebilirsiniz.

BONUS: Gdańsk, Polonya

Gdańsk yeni yıl

Polonyalıların “Tricity” yani Üçleme Şehir diye bahsettikleri Gdansk-Sopot-Gdynia sıralamasının en büyük ve gözde şehri Gdans,k Baltık Denizi’nden başlayarak Motława Nehri boyunca rengârenk evleri ve mekanlarıyla hareketleniyor. Polonya’nın kuzey limanı olarak anılan şehir özellikle son yıllarda büyük yatırımlar alıyor. Bu yüzden de popülerliği her geçen gün artıyor. Kış aylarında donan Baltık Denizi manzarasıyla oldukça fantastik bir atmosfer yaratan şehirde yeni yıl kutlamaları Coal Market önündeki yılbaşı konseri ile başlıyor. Ardından, saatler gece yarısını gösterdiğinde ise 15 dakikalık bir havai fişek gösteri yapılıyor.

Size özel seyahat tasarımı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 118

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.