2018’in En Sıra Dışı Rotaları

06 Haziran 2018

Çoğumuz son dakika planlanan ve aniden gelişen seyahat isteğiyle hareket ediyoruz. Ama bu sefer önceden planlayarak, farklı ve “hayatta bir kez” ziyaret edilmesi gereken destinasyonları araştırdık. 2018’in heyecan veren, bambaşka hayaller kurduracağına inandığımız ve “an”lar biriktireceğiniz sıra dışı rotaları gelin hep birlikte keşfedelim.

Ürdün’den Brezilya’ya; Çin’den Güney Afrika’ya bu yıl seyahat planlarınıza eklemek isteyeceğiniz önerilerimiz:

Arjantin ve Antartika’yı tek bir seyahatte gezmek nasıl bir fikir?

 arjantin antartika

Binlerce km yol yapacaksınız bu uzun uçuşların hakkını vermek isteyebilirsiniz. Seyahatinize Arjantin’den başlayıp Red Savannah güzergâhında ilerleyebilirsiniz. Güneydeki El Calafate‘den çıkış yapıp yaban hayatı gözlemleyeceğiniz Los Glaciares National Park‘ı ziyaret edebilir ve Güney Amerika’nın güney noktasındaki Ushuaia şehrine varabilirsiniz. Buradan Antarktika’daki Drake Passage üzerinde gemi seyahati ile maceraya devam edebilirsiniz. Buzulları, denizaslanlarını, penguenleri göreceğiniz bir yolculuk kulağa nasıl geliyor?

Altın tapınaklar ülkesi Myanmar

myanmar

Binlerce manastır, tapınak ve pagoda arasında geleneksel Budist kültürüyle ruhani bir boyut kazanan; zengin ve görkemli bir tarihi olsa da sömürge yılları ve akabindeki cunta yönetimi ile büyük sıkıntılar ve zorluklar yaşamış bir ülke Myanmar… Tezatlar hayatın içinde devam ederken insan, bu ülkeye daha çok dokunmak istiyor. Bir yanı hüzünlü bir yanı gülümseten Myanmar’da keşfedecek öyle çok destinasyon var ki… Koloniyel tarzda bir mimariye sahip olan ülkenin bugünkü başkenti Yangoon, İngiliz sömürgesi döneminde kalan son toprak Mandalay, binlerce pagoda, manastır ve tapınağa ev sahipliği yapan Bagan, göl üzerindeki Paung Daw Oo Pagoda ile ünlenen Inlet Gölü bu fantastik yolculuğunuzun adımları olacak.

Başka bir dünya gibi… Ürdün

petra ürdün

Condé Nast Traveller tarafından “2018 yılında Gidilmesi Gereken 18 Yer” listesinde yer alan Petra… Petra için söyleyebileceğimiz en çarpıcı cümle “kendi deneyiminizi yaşayacağınız yer” olurdu. Dünyanın 7 yeni harikasından biri kabul edilen Petra, kırmızı kumtaşı yapısı ve medeniyetlerin yaşayan izleriyle “büyüleyici” anlar sunuyor. Ve elbette, deniz seviyesinin 400 m altında olmasıyla dünyanın en alçak noktası olması özelliğini koruyan Ölü Deniz’de yüzüp, lüks otellerde kendinizi şımartabilirsiniz.

Uçsuz uçaksız ovalarda safari deneyimi: Botsvana

botsvana

Bir hafta, 10 günlük bir seyahat şansınız varsa Botsvana’ya safari kampına davetlisiniz. Doğa, macera, adrenalin ve aynı zamanda içinizi kaplayacak huzur dolu bir tatil, Botsvana’nın uçsuz bucaksız düzlüklerinde hayat bulacak. En ideal mevsimin Mayıs-Eylül aylarında olduğu safari deneyiminizde vahşi hayatın bir adım uzağında lüks bir kampta konaklayabilirsiniz. Büyük Göç sırasında binlerce hayvan sürüsünün yolculuğuna tanık olmak mucize gibi! Okavango Deltası’nda yapacağınız kano gezisi ile de bu macerayı devam ettirebilirsiniz.

Tarihi Mısır’ı Keşfedin!

mısır

Tarih meraklısı olanların aklını başından alacak rota elbette Mısır… En az bir hafta sürecek bir seyahatle Kahire’den başlayıp sırrı bugün bile çözülemeyen Piramitleri ziyaret edin. Giza Piramitleri en popülerleri olsa da Daşur’daki Bent ve Kırmızı Piramitleri de muhakkak görmelisiniz. Daha sonra güneye doğru ilerleyerek antik dünyanın merkezlerinden Luxor’u ziyaret edebilirsiniz. El-Karnak Tapınakları, Krallar Vadisi, Hatşepsut Tapınağı görülecekler listenizde olsun. Son olarak Aswan‘daki tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Nubiyan Köyü, Elephantine Adası, Philae Tapınağı, Abu Simbel Tapınağı görecekleriniz arasında. 

Brezilya Amazonu’nda Safari…

brezilya amazonu

Safarinin sadece Afrika savanalarında yapıldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz! Rio’nun enerjisiyle birlikte Amazon’un tabiatını birleştirmeye ne dersiniz? Rio’nun dinamizminde dolu dolu birkaç gün geçirdikten sonra ormana atlamanın tam vakti! Rehberli yürüyüş gezileri, nesli tükenmekte olan Amazon yunuslarıyla yüzme fırsatı, dev su samurlarını izleme ve çok daha fazlası…

Kumlardan Denize… Umman

umman

Maskat’da başlayıp Musandam Yarımadası’nda sona erecek bir Umman yolculuğu farklı, olağanın dışında bir rota, biliyoruz ve o yüzden bize çok heyecan veriyor. Wahiba Çölü‘nde yıldızlarla aranızda hiçbir engel olmadan uyumak, geleneksel Bedevi çadırında konaklamak, Umman’ın yüzlerce yıllık kültür mirası Bahla‘yı gezmek muazzam bir deneyim… Tabi dilerseniz buradan da Dubai’ye geçip seyahatinizi burada noktalayabilirsiniz.

Güney Afrika… Cape Town’dan Johannesburg’a bir yol hikayesi

güney afrika

Tek bir seyahatte Güney Afrika’nın tüm güzelliklerin keşfetmek kolay olmasa da eğer bu topraklara ayak bastıysanız dolu dolu gezmenizi, karış karış dolaşmanızı öneririz. 200 km’lik yemyeşil dağların, nehirlerin ve beyaz kumsallarının arasında geçen Garden Route yolu, şarap evleri ve bağlarla dolu Stellenbosch – Franschhoek rotası, vahşi yaşama tanıklık edeceğiniz Kruger National Park ile bir seyahatte birçok duyguyu yaşamanızı garanti ediyor.

Çin’e gurme yolculuğuna hazır mısınız?

dali çin

Yeni lezzetler tatmak seyahat tutkunuzun bir parçasıysa Çin’in Yunnan Eyaleti’ne bağlı Dali şehrine gitmek hiç aklınıza geldi mi? Mei Zhang tarafından yönetilen Dali Gurme Turu çay seramonilerinden tuz yapımına uzanan zengin ve renkli bir seyahat vaat ediyor. Lokal pazarlarda tezgahları dolaşıp, yepyeni tatlarla tanışma fırsatı bulacaksınız.

Çok Renk, Çok Ses ve Samba: Rio Karnavalı

rio karnavalı

Rio Karnavalı’nı tanıtmaya gerek yok.  Zaten yıllardır kendisi dünyanın en önemli ve en çok rağbet gören festivali… Bu renkli festivali televizyon ekranlarında izlemekten sıkılıp, ambiyansı kendi yerinde yaşamaya karar verdiyseniz yolculuğa hazır olun!  Dünyanın en ünlü ve en büyük karnavalına biletlerinizi alıp bu muhteşem geçide şahit olmakla yetinmeyip İpanema Plajı‘nda lokal gibi denize girin, Sugar Loaf tepesinde gün batımını seyredin, Bar Carioca da Gema‘da samba akşamlarını yaşayın.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 – 132

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.