Türkiye’nin En Keyifli Bağ Otelleri

11 Ağustos 2023

Binlerce yıllık bir tarihin, köklü bir geleneğin habercisi olan bağcılık, kadehinize doldurulan şaraba kadar uzun bir serüven aslında. Yemyeşil bağların nasıl bir emekle her gün işlendiğine şahit olmak; iklimi, toprağı, yetiştiği bölgenin hikâyeleriyle farklı anlamlar kazanan şarabın yolculuğunu dinlemek, görmek ve yaşamak unutulmayacak bir deneyim.

Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinde üretilen şaraplarla yarışabilecek düzeyde başarılı bağcılık ve şarap üretimi yapılmaya başlayan, şarap turizmi açısından önemli bir yere gelen ülkemizdeki bağ evleri ve bağ otelleri farklı tatil deneyimlerini de  beraberinde getiriyor. Ülkemizde üretilen şarapları yerinde tatmak, yemyeşil doğası ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bu güzel ortamların keyfini daha uzun süre çıkarmak isteyenler için Trakya Bağ Rotası’ndan Urla Bağ Rotası’na, Kırklareli’den Kayseri’ye, Bozcaada’dan İzmir’e  Türkiye’nin en keyifli bağ otellerini hazırladık.

Hotel Caeli, Eceabat

Türkiye’den bir Toskana çıkmaz mı” sorusuna cevap olan ve Trakya Bağ Rotası ile yatırımların hız kazandığı Trakya Bölgesi’ndeki kıymetli bağ otellerinden biri Hotel Caeli. Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın hem tarihi, hem kültürel hem de doğal güzelliklerini alan Porta Caeli bağlarının ortasında açılan Hotel Caeli sizi, tabiatla kucaklıyor. Eceabat’ta 1700 dönümlük bir arazide konumlanan otel, 700 m2’lik Spa Caeli by Caudalie, inci gibi işlenmiş odaları, bağ gezileriyle şehirden, gözlerden uzak olmak isteyenlerin sığınağı gibi! İsimlerini dünyanın seçkin üzümlerinden alan 15 deluxe, 5 suite ve 1 tower suite odasında hem vücudunuza hem de ruhunuza iyi gelecek lüks detaylar ön plana çıkıyor.

Hotel Caeli’de Bağ Bozumu, Sanat ve Gastronomi Deneyimleri İle Dolu Keyifli Bir Hafta Sonu Tatili

Türkiye’nin Toskana’sı olarak bilinen şarabın ana vatanı Eceabat’a doğru yola çıkıp Caeli’nin özel dikim yöntemiyle yetiştirdiği üzümlerinin asmadan kadehe kadar olan serüvenine şahit olmaya ne dersiniz? 18 Ağustos-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Hotel Caeli; doğanın kalbinde bağ bozumu, sanat ve gastronomi deneyimleri ile dolu keyifli bir hafta sonu tatili için sizleri bekliyor. Gezi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bengodi, Eceabat

Çanakkale Eceabat’ın eşsiz doğasında tarih ve gastronomi ile buluşmaya ne dersiniz? 1 Haziran 2021’de açılan, geleneksel rustik tarzın ögeleri ile tasarlanmış doğal taş kaplama binası ve Asmalı Avlu etrafındaki toplam 20 odası ile Bengodi; Asmadan Bağları, şarap müzesi, gurme restoranı ve şarap mahzeni ile kesinlikle keşfe değer!

Ziraat mühendisleri eşliğinde Asmadan Winery‘de bağ turlarına katılıp, özel bağ evinde şarap tadımı yapabilir; Avrupa’da ilk ve tek olan Şarap Müzesi Asmadan Müze‘yi gezebilir; otelin içinde yıllanmış şarapların fıçı olarak sergilendiği şarap mahzenini keşfe çıkabilir; Bengodi Potina mutfağının gurme lezzetlerini tadabilir; Spa keyfi yapabilir, Kor Salon’da Piri Reis Kitapları ve Piri Reis Koleksiyonu ile tarihe dokunarak keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Bakucha Vineyard Hotel, Kırklareli

Lüleburgaz’ın “doğada olmak harika” dedirten bir noktasında, Istranca Dağları’nın altında uzanan bir vadide kurulan BAKUCHA Vineyard Hotel & SPA ve Arcadia Bağları… 200 hektarlık bir alana yayılan üzüm bağları, şaraphanesi, meyve bahçeleri, bostanlarıyla hayat gustosu olan misafirleriyle mutlu bir dünya yaratıyor. Her biri özel terasa sahip 26 odası, terapi ve masajlarıyla bedene ve zihne iyi gelen Sanitas SPA, bahçeden ve bölge üreticilerinden özenle seçilen malzemelerin lezzet kattığı Bakucha Mutfak ile tamamlanıyor bu güzel tablo…

Dessera Bağ Evi, Kırklareli

Dessera Bağ Evi

Kırklareli’nin verimli toprakları üzerinde, Ahmetçe Köyü’nün sakinliğine sığınan Dessera Bağ Evi,  yaklaşık 200 dönümlük Vino Dessera Bağları içerisinde yer alıyor. Bağ manzaralı, balkonlu 18 odası da doğal tonlarla ve sade ahşap mobilyalarla dekore edilmiş. Köyün sessizliğinden, bağların zenginliğinden rol çalmayan bu sade tasarım sizi de dinginleştiriyor. Dessera’da kaldığınız süre boyunca Vino Dessera’nın şaraplarını tatmak, şaraphane ve bağları gezmek, doğa yürüyüşleri yapmak burayı seçmenizin ödülü olacak.

Barbaros Bağ Evi, Tekirdağ

Trakya Bağ Rotası’nın en bilinen, en sevilen duraklarından biri Barbare Bağları ve Barbaros Bağ Evi. Adını bulunduğu kasabadan alan Barbaros Bağ Evi, Barbaros kasabası tepelerinde Yazır Köyü Karaağaçlık Mevkiinde yer alıyor. 230 dönüme yayılan Barbare Bağları‘nın içerisinde, hafif tepe bir konuma inşa edilen Barbaros Bağ Evi bağ manzaralarına bakıyor. 40 odası da gösterişten uzak dekore edilmiş. Şarapçılığı çağrıştıran mobilya ve objelerle zarif stildeki odalar size bağların ortasında olmanın keyfini yaşatıyor.

Urla Bağevi

Urla Bağ Evi

Urla’nın Yağcılar Köyü’nde yemyeşil bir arazi üzerinde tüm nezaketiyle duran Urla Bağ Evi, doğayla iç içe mimarisi ve felsefesi ile bir kez daha gönlümüzü çalıyor. Ayrıcalıklı doğasında minimalist bir stille inşa edilen taş bina içerisinde yer alan 6 odası da olabildiğinde doğal dokularla ve sade dekore edilmiş. Urla Bağ Evi’nin keyfinize keyif katacak restoranında tadacağınız lezzetler, Urla Bağ Yolu üreticilerinin şaraplarıyla buluştuğunda “keşke, hiç bitmese” dediğiniz saatleri yaşıyor olacaksınız.

Manej Oda (Manej Urla)

Manej Oda

“Doğa sizin ona verdiğinizi misliyle çoğaltır. “ diyor Manej Urla. Doğanın bize hizmet etmek için var olmadığı bilinciyle hareket eden Manej Urla hem bir at çiftliği hem de şehirden izole birkaç gün geçirmek isteyeceğiniz 13 odalı bir otel. Urla’nın Ukuf Mevki’nde, ödüllü şarapların üretildiği bağlarla çevrili lokasyonu bile burayı sevmeye yeter! Emek isteyen kerpiç sıva yöntemi ile inşa edilen odaları yazları serinken, kışları sıcak oluyor.  Doğal malzemelerin tercih edildiği odalar nostaljik detaylarla birlikte sıcak, modern bir köy evinde kalmanın tadını çıkarabilirsiniz. “Tarladan sofraya” felsefesi ile mutfağında Urla’nın doğal malzemelerine yer veren Manej Masa’da yemek yemek de başlı başına bir deneyim!

2 Rooms Urla

2 Rooms Urla

Urla Şarapçılık’ın tablo gibi görünen bağlarının ardında iki odalı, küçük bir otel 2 Rooms Hotel. Bağları, şaraphaneleri, şarap evleri, tasarım dükkânları, karakteristik restoranları ile yeni bir dönüşüm içerisinde olan Urla’nın ışıltılarından biri de burası. Kuşçular Mevkii’nde yer alan otel manzaradan ve gün ışığından maksimum seviyede faydalanmak için geniş pencerelerle inşa edilmiş. Rafine ve sade bir stilin benimsendiği odalar gözünü açar açmaz doğayla kucaklaşmak isteyenlere bir küçük vaha vaat ediyor.

Teruar Urla, Urla

Birinci sınıf hizmet anlayışı ile Urla’nın üzüm bağları ve zeytin ağaçları arasında kendi dünyasını yaratan Teruar Urla; gurme lezzetleri ile unutulmaz bir tatil deneyimi için sizleri bekliyor. Şef Osman Serdaroğlu ve eşi Ezgi Hanım’ın projesi olan Teruar Urla’da gastronomi ve doğala olan aşk, gerçek bir inziva köşesine dönüştürülmüş. Urla ve Türkiye’nin özel üreticilerinden gelen ürünlere tadını veren toprağın, suyun ve güneşin tadını tariflerinde birleştiren şefinin önderliğinde Teruar, lokal ve sade lezzetleri açığa çıkarıyor.  Urla’nın bağlarına ve tepelerine bakan çiftlik evleri ve odaları, minimal çizgilerin hakim olduğu stiliyle Teruar Urla hayattan mola almak istediğinizde sığınabileceğiniz bir gastronomi oteli!

Talay Bağları Konuk Evi, Bozcaada

Talay Bağları Konuk Evi

Talay Bağları’nın hikâyesini dinlemek bile güzel… 1600’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğu döneminde Bozcaada’ya yerleştirilen ilk Müslüman-Türk ailelerden biri Talay Ailesi’nin günümüzdeki jenerasyonu 45 yıllık bağ evlerini restore ederek 4 odalı bir konuk evine dönüştürmüş. Bozcaada’nın bereketi, rüzgârı, toprağı üzümleri besleyip şişelerde lezzetli birer şaraba dönüşürken hikayeye ortak olmak isteyenler konuk evinde kalabiliyor. Birbirinden bağımsız olan odaların her biri bağ yoluna açılıyor. Şehir merkezinden uzak bir noktada yer alan otele geldiğinizde otelin bisikletlerine atlayıp çevreyi keşfedebilir, Sulubahçe Plajı’na gidebilir, otelin bahçesinden meyve-sebze toplayabilir, kümesten yumurtalarınızı taze taze toplayabilirsiniz.

Vinifera Vineyards Hotel, Selçuk

Yedi Bilgeler

Toskana’yı aratmayan Selçuk’un Gökçealan Köyü’nde bir şaraphane ve bu şaraphaneye eşlik eden Vinifera Vineyards Hotel doktor bir çiftin şarap ve bağ tutkusunun bizlere bir hediyesi. Doğanın ortasında şarapla, güzel yemekle ve hoş sohbetle günlerini geçirmek isteyenlere bir cennet vaat ediyor. Bağların kalbinde yer alan taş evin odaları olabildiğince sade olup, rahatınızı ve mutluluğunuzu sağlayacak şekilde dekore edilmiş. Vinifera Vineyard Hotel’de kuş sesleri ve bağ manzaraları hep sizinle olacak.

Sunolus Bağ Evi, Kayseri

Kapadokya bağ rotasında, çiftlik konsepti içinde, 8 lüks odasıyla butik bağ deneyimi sunan Sunolus Bağ Evi’nin Molu çiftliğindeki organik bağları, yalnızca bu bağların özenle üretilen şaraplarını değil; aynı zamanda tadım ve konaklama deneyimini de bir arada sunuyor. 2500 dönümü kapsayan Arif Molu Çiftliği Kayseri’de Molu köyünün kurucuları olan ailenin 500 yıllık aile tarihinin hikayesini ve emeğini yansıtıyor. Arif Molu ile başlayan ıslah çalışmaları devam etmiş ve bugün 120.000 fidan dikimi ile oluşan koruluk ve geniş alanda yapılan organik tarım ile sürdürülebilir bir çiftlik modeli oluşturulmuş. Şarabın yanı sıra kendi topraklarında yetiştirilen ürünlerden elde edilen pekmez, salça, reçel, erişte, un, bulgur, buğday, tarhana, cevizli sucuk, köfte gibi yöresel ürünleri de var.  Doğayla iç içe çiftlik yaşantısını deneyimleyebilir, yürüyüş yapabilir, çalışmalara katılabilir, bisiklet ve yoga aktivitelerinden de yararlanabilirsiniz.

Türkiye’nin En Keyifli Bağ Rotaları

Türkiye; gerek toprak yapısı ve iklimi gerekse de şarapçılık ve bağcılık ile sahip olduğu mükemmel koşullar sebebiyle Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinde üretilen şaraplarla yarışabilecek düzeyde şaraplar üretiyor. Trakya Bağ Rotası‘ndan Urla Bağ Rotası‘na; Bozcada Bağ Rotası‘ndan Kapadokya Bağ Rotası‘na doğru yola çıkıp; üzümün, şarabın, üretenin ve bölgenin hikayesini dinleyerek, yerel tatlar eşliğinde şarap tadımı yaparak, bağ bozumu geleneklerine şahit olmaya ne dersiniz? Sonbahar mevsimiyle birlikte başlayan üzüm hasadına katılabileceğiniz Türkiye’deki en keyifli başlıca bağ rotalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Size özel seyahat programı ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.