Uçakla Şehirler Arası Seyahatte PCR Zorunluluğu Yeniden Getirildi!

17 Ocak 2022

Koronavirüs küresel salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında seyahat prosedürleri yeniden güncellendi!

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 16.01.2022 tarihli yeni genelgesinde; yurt içi seyahatlerde aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde Covid geçirmemiş kişilerden PCR testi istenilmesine devam edileceği kararı açıklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile uçakla şehirler arası yolculuk yapacak aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerin, belirli alanlara girişlerinde veya toplu ulaşım araçlarıyla seyahatlerinde en az 48 saat öncesine ait negatif PCR testi ibrazına dair uygulama, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün yanlış anlaşılmaları gidermeye yönelik değerlendirmelerine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği 16 Ocak 2022 tarihi itibarı ile ;

 • Tüm yurt içi / iç hat uçuşlarda seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişiler için PCR testi uygulaması sürecektir.
 • Havayolu işletmelerinin iç hat uçuşlarında HES kodu üzerinden yapacakları kontrollerde hastalığı geçirmemiş veya aşılı olmayan ve negatif PCR testi ibraz etmeyen kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.
 • Seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda yurt dışına seyahat edecek kişiler için PCR testi ile tarama yapılmasına devam edilecektir.

Seyahatleriniz ile ilgili destek talepleriniz ve sorularınız için:
Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.