Ayşe Yağcı İz Bırakan Rotalar Yazı Dizisi

11 Ağustos 2020

Seyahat tutkusunu mesleği ile birleştiren JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL kurucu ortağı ve genel müdürü Ayşe Yağcı, 25 yılı aşkın süredir dünyayı gezerken biriktirdiği eşsiz anıları seyahat severlerle paylaşıyor. Hiç bitmeyen seyahat merakını, O’nu en çok etkileyen destinasyonları, unutamadığı deneyimleri, başına gelen ilginç olayları anlatıyor.

İsviçre Alpleri’nde Büyüleyici Bir Kasaba: Gstaad

Genel kanının aksine İsviçre’nin ünlü kayak kasabası yaz aylarında da oldukça keyifli. Gstaad’ın eşsiz doğası, kafalarındaki çiçek çelenkleriyle arz-ı endam eden inekleri ve muhteşem manzaralara sahip göz kamaştırıcı yürüyüş rotaları karşısında hayran kalmamak elde değil. Yakın zamanda yeni yerler keşfetmek üzere rotanızı bu şirin kasabaya çevirmeyi düşünürseniz eğer unutmayın ki Gstaad tam anlamıyla bir cennet! Devamı için tıklayın!

Hikayeleri, Doğası ve İnsanlarıyla Bir Bütün Olan Gökçeada

Yeşillikler, çam ormanları, tepelerde yeşillikler içinde kendini gösteren taş evlerle dolu Rum köyleri, sarp kayalıklar arasında deniz boyu yollar, sürpriz şekilde karşınıza çıkan tuz gölü, taşlı plajlar, ince kumlu plajlar… Devamı için tıklayın.

Ayşe Yağcı’dan İz Bırakan Rotalar: Gökçeada Köyleri

Adanın farklı yüzleri var, spor merakllıları için kiteboard, deniz meraklıları için güzel kumsallar ve pırıl pırıl deniz, tarih ve mitoloji meraklıları için İlyada’yı konu olan hikâyeler…Adada kentsel SİT alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmış dört köy var. Zeytinliköy, Tepeköy, Dereköy ve Bademli. Çok güzel bir diğer köy ise Kaleköy ama SİT alanı değil. Devamı için tıklayın.

Dünyanın Hiçbir Yerine Benzemeyen Ülkesi Hindistan

Bugün sizi üzerinde çok konuşulan ülke; Hindistan’a götüreceğim. Hindistan çok büyük bir ülke, sizinle paylaşacağım rotada ise Rajasthan Bölgesi var. Devamı için tıklayın.

İyinin Kötüye Karşı Zaferini Simgeleyen Holika’dan İlham Alan Holi Festivali 

Holi Festivali Hindistan’daki en önemli festivallerden. Renkler Festivali, Baharı Kutlama Festivali olarak da biliniyor. İyinin kötüye karşı zaferini simgeleyen Holika’dan ilham alan festivalde baharın gelişi renklerle ve coşkuyla kutlanıyor. Bahar tabiatın yeniden doğuşunu simgeliyor ve bu coşkulu kutlama da katılanlar için yeniden doğuşa bir daveti temsil ediyor. Devamı için tıklayın.

Doğada Sadece Bir Misafir Olduğunuzu Hatırlatan Afrika Safari Deneyimi

Afrika’nın büyüsü doğanın ritmini duymaktan geliyor. Gün doğarken, gün batarken göreceğiniz renkler, doğayla ve kendileri arasında uyumla hareket eden hayvanlar, yerel insanların (tüm turistik istilaya rağmen) farklılığı içinize işliyor. Çoğunlukla tekrar tekrar gitme isteği uyandırıyor. Devamı için tıklayın!

Mutlu İnsanlar Ülkesi Bhutan

Bhutan Asya’nın dış dünyaya yeni açılan ülkelerinden bir tanesi. Her yıl belli sayıda yabancıya turistik vize veriliyor. Bunun bir nedeni ülkenin turizm altyapısının çok gelişmemiş olması bir nedeni de merak uyandırma istekleri. ‘Praying Flags – dua bayrakları’  her yerde; bütün iyilikleri, duaları rüzgârla tüm vadiye yayıyor bayraklar, inanış böyle. Devamı için tıklayın!

 

Size özel seyahat programı için:

Travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.