İngiltere Sinovac’ı onaylı aşılar listesine ekliyor!

10 Kasım 2021

22 Kasım 2021 saat 04.00’ten itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’de yapılan Sinovac aşıları da onaylı kabul edilecek. Bu tarih itibarı ile en az 14 gün önce çift doz aşıları tamamlanan kişiler aşı sertifikaları ile kısıtlama olmadan Türkiye’den İngiltere’ye seyahat edebilecek. İngiltere, ekim ayında Türkiye dahil 37 ülkenin aşı sertifikalarını tanımış ancak onaylı aşı listesinde Sinovac bulunmadığı için sadece Pfizer-BioNTech aşısı olanlara seyahatlerde kolaylık sağlanmıştı.

İngiltere’nin seyahat kurallarına göre, onaylı aşılardan biriyle tam aşılanan ve aşı sertifikası bulunanlar, yolculuk öncesi COVID-19 testi yaptırmak veya vardıktan sonra karantinaya girmek zorunda kalmıyor. Bu kişiler, sadece İngiltere’ye vardıktan 2 gün sonra hızlı antijen testi yaptırıyor. 

Türkiye’den İngiltere’ye seyahat ediyorum, girişte aranan şartlar nelerdir?

Aşılarını Türkiye, İngiltere ve diğer onaylı ülkelerde yaptıran kişiler*

* Birleşik Krallık, Britanya Deniz Aşırı Bölgeleri, Manş ve Man Adaları, Amerika Birleşik Devletleri ile AB Ülkeleri veya Andorra, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, San Marino, İsviçre ve Vatikan’da oturumu bulunan 18 yaş altı kişiler aşılı olsun yada olmasın karantinadan muaftır.

* Aşıları onaylı olan ülkeler listesine buradan ulaşabilirsiniz.

* Kabul edilen aşılar Oxford/Astra Zeneca,  Pfizer/BioNtech , Moderna, Janssen, Sinovac, Sinopharm ve Covaxin . 2 doz aşı ile aşı olduysanız, Birleşik Krallık’a seyahat için tam olarak aşılanmış sayılması için her iki dozu da almış olmanız gerekir. Bu, yakın zamanda COVID-19’dan iyileşmiş olsanız ve doğal bağışıklığınız olsa bile her durumda geçerlidir.

*COVID-19’a yakalanmış ve yalnızca bir doz 2 doz aşı yaptırmış olanlar, aşısız varış kurallarına uymalıdır.

Aşı yaptırmamış, onaylı ülkelerin dışında aşı yaptırmış ya da kabul edilen aşılardan farklı aşısı olan kişiler

 • Seyahatten önce son 72 saat içinde alınmış PCR testi
 • UK giriş formu doldurulmalıdır, giriş formuna buradan ulaşılabilir. https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk
 • Varışta 10 Gün ev karantinası uygulanır
 • Karantinanın 2. ve 8. günlerinde PCR testi yapılması gerekir ( 5. Günü yapılacak ilave bir PCR testi sonucunun negatif gelmesi durumunda erken karantina sonlandırılabilir, bu test yapılsa ve karantina sonlansa dahi 8. Gün testi yapılması zorunludur)

COVID-19 tedbirleri kapsamında ülkelerin giriş kuralları, ülkelerin resmi mercileri tarafından günlük veya anlık olarak değiştirilebilmektedir.

Seyahat etmek istediğiniz destinasyona ilişkin bilgi ve sorularınız için: travel@julesverne.com.tr

JULES VERNE GEZİLER

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Mesajınız kapsamında bizlere iletmiş olduğunuz veriler arasında; ırk, etnik köken, siyasi
  düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika
  üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler,
  biyometrik ve genetik verilerin bulunmadığından emin olmanızı rica ederiz.
  *Doldurulması zorunlu alanlar
  Bilgi güvenliğiniz bizim için önemli, o yüzden %100 gizlilik sunuyoruz.

  Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Açık Rıza Metni

  Onay vermiş olmanız halinde kişisel verileriniz ABH Turizm Temsilcilik ve Ticaret A.Ş.- (JULES VERNE BUSINESS MICE TRAVEL) tarafından;

  Ürün ve hizmetlerimizin sizlerin beğenilerinize, kullanım alışkanlıklarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi; analiz, segmentasyon veya hedefleme çalışmalarının yürütülmesi; size özel ürün veya hizmet tekliflerinin, yeni ürün duyurularının, kampanyaların, promosyonların sunumu ile diğer pazarlama aktivitelerinin yürütülmesi; anket ve müşteri memnuniyet ölçümü çalışmalarının gerçekleştirilmesi ve bu kapsamda sizlerle elektronik yollarla iletişime geçilmesi amaçları ile işlenebilecek ve amaçlar doğrultusunda hizmet aldığımız üçüncü kişi tedarikçilerimizle paylaşılabilecektir.