Tayland’ın Egzotik Adası Phuket Şimdi Bize Çok Daha Yakın!

phuket

Tayland'ın uzaktan kaotik, içine girdiğinizde kendi cennetinizi yaratmaya imkan veren cenneti Phuket! Dünyanın ünlü tatil rotalarından biri olan Phuket "deniz-kum-güneş" güzelliğine indirgenmeyecek egzotik kültürü ve tropik bitki örtüsüyle "rüya ada" olmaya devam ediyor. Renkli yaşamı, cazibesinin yanına el değmemiş plajları, kristal görünümündeki deniz suları, kireçtaşından küçük kayalıklarını eklediğinizde bu fantastik manzaralar ortaya çıkıyor. Birbirinden güzel plajları, renkli ve yeni tatlar keşfedeceğiniz restoranları, lüks otellerden gözlerden uzak butik otellere, aktiviteleri ve tabi ki ün yapan gece hayatıyla "seyahat listenizin" olmazsa olmazları arasında.

1970'lerin başında, sırt çantalı gezginler tarafından keşfedildikten kısa bir süre sonra gizli koyları, su altı yaşamı, yılın neredeyse 10 ayını bikini ve mayolarla dolaştıracak tropikal iklimi, lokal lezzetleriyle dalga dalga tüm dünyaya yayıldı. Phuket’i daha da cazip kılan haber ise Türk Hava Yolları’ndan geldi. 17 Temmuz 2017 itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftada 4 gün yapılacak seferlerle aktarmasız artık Phuket’e ulaşmak eskisinden çok daha rahat! Phuket’e gitmeniz için direkt uçuş dışında sebebe ihtiyacınız varsa bizim önerilerimize bakmalısınız.

Güneydoğu Asya’nın bu canlı adası kuzeyden güneye keşfedilmeyi bekleyen koylarıyla dolu.  Nai Yang, Bang Tao Bay, Kamala, Patong, Karon, Kata, Nai Harn, Rawai, Chalong adanın en güzel ve görülmeye değer plajlarından.

Phi Phi Island’daki Maya Beach, Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin çekilmesiyle birlikte daha da ünlenmiş nefis bir kumsal. Tabi, ziyaretin yoğun olduğunu ve erken saatlerde gitmeniz gerekitiğini göz ardı etmeyin.

Old Phuket Town adı verilen Çin ve Koloniyel Mimarinin hakim olduğu bu eski yerleşim alanında küçük butikler, hediyelik eşya dükkanları, güzel restoranlar ve barlar bulabilirsiniz.

Thai Boks ve dövüş sporlarına ilgi duyuyorsanız, Phuket’te eğitime bile katılabilirsiniz.

Phuket yemyeşil doğası sayesinde uçsuz bucaksız golf sahalarıyla dolu. Golf oynamayı seviyorsanız, bu nitelikli sahalarda golf keyfi yapabilirsiniz.

Phuket’e gidip de “Fil Safarisi”ne katılmadan olmaz! Phi Phi Adası’ndaki fil çiftliklerini ziyaret edip hem fillerle yakınlaşabilir hem de fil üstünde ilginç bir orman safarisi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Phuket'te bulunan 29 Budist tapınağından en önemlisi olan Wat Chalong ince işlenmiş bir mücevher gibi duran mimarisi ile görülmeye değer.

"PHUKET'TE NEREDE KALSAM?" Diyorsanız sizin için hazırladığımız otel önerilerimize bakınız...

phuket oteller

Daha detaylı bilgi için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 137