Tatilde Dijital Detoks ile "Gevşeyin, Rahatlayın ve Fişi Çekin”

McAfee’nin Mart 2017’de 18-55 yaş arası Almanya, Amerika, Avustralya, Fransa ve İngiltere’den her gün bağlantılı cihazlar kullanan 9.500 kişi ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre tatilde “dijital detoks” yapanlar daha keyifli bir tatil geçiriyor!

tatilde_dijital_detoks

Dünyanın lider güvenlik şirketlerinden McAfee, tatil sezonunun açılmasıyla birlikte tatil yapmayan siber suçlulara karşı tüketicileri korumak ve bilgilendirmek amacıyla “Dijital Detoks: Gevşeyin, Rahatlayın ve Fişi Çekin” adlı bir araştırma gerçekleştirdi. Tüketicilerin tatil dönemi dijital alışkanlıklarına ve risk faktörlerine odaklanan araştırmaya göre; dijital detoksun tüm faydalarına rağmen çoğu kişi internete bağlı kalmayı tercih ediyor. Araştırmaya katılan Amerikalıların %52’si tatil döneminde internet bağlantılı cihazlarını e-posta kontrol etmek ve sosyal medyada paylaşımda bulunmak için günde en az bir saat kullandıklarını belirtiyor.

Wi-Fi ağlarının her yerde kolay erişilebilir olması tatil dönemlerinde elektronik cihazlardan ayrılmayı güçleştirebiliyor ancak tüketiciler kararlı davranıp cihazlarını kapatırlarsa daha güvenli bir tatil deneyimleyebiliyorlar. Araştırmaya katılan tüketicilerin %43’ü seyahat ederken dijital detoks kararı aldığını ve bunların %81’i çok daha keyifli bir tatil geçirdiklerini belirtiyor.

tatilde_dijital_detoks

Cihazlardan ayrılmak zor geliyor

Wi-Fi ağları dikkatsizce kullanılıyor

Çalışanlar için cihazlardan ayrılmak daha da zor

En iyiyi anne ve babalar biliyor!

Kaynak: Marketing Türkiye