Şimdi Dijital Detoks Zamanı!

dijital detoks

Ramazan Bayramı'nı kutlamaya günler kalmışken, bu bayram tatilini sizi yoran iş telefonlarından, haberlerden uzakta geçirin. Bayram tatilinde, önce kendinize bir hediye verin ve akıllı telefonları kapatıp dijital detoksa başlayın. Yapılan araştırmalar da tatilde “dijital detoks” yapanların daha keyifli bir seyahat geçirdiğini gösteriyor. 3 günlüğüne de olsa dışarıdan gelen ve dikkatinizi dağıtan uyaranlara bir "mola" verin.

dijital_detoks

İster istemez elimizden düşmeyen akıllı telefonların Facebook, Twitter ve Instagram uygulamaları, iş hayatını yatak odanıza taşıyan e-mailler, telefon görüşmeleri bazen kaçıp gitme, biraz uzaklaşma duygusunu yoğunlaştırıyor. Teknolojinin sanal sunucular, bulut ya da robotik mühendislik gibi çok daha klasik ve insan-dışı kollarından sıyrıldığımızda elimizde akıllı telefonlar, eğlence uygulamaları, bitmek bilmeyen mesajlaşmalar ve e-mail trafiği kalıyor. Her bilgiye anında ulaşmak, her şey hakkında fikir sahibi olmak, telefondan film izleyebilmek, her anı paylaşmak artık bizim normalimiz olsa da bu imkânların bazı anlarda bizi nasıl yorduğunun farkına varmıyoruz. İtiraf edelim, telefonumuzu elimize almadan geçen zaman hiç de uzun değil. Bir diğer parçamız gibi kabul edip, her anımızı onunla yaşıyoruz.

Peki, teknoloji hayatımızın kurtarıcısı olsa da bazen sizi esir aldığını düşünüyor musunuz?

kerala

Tam bu noktada, vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden bizi kurtaran detoksu şimdi dijital dünyanın getirdiği yorgunluktan temizlenmek için önerebiliriz. Nitekim yapılan araştırmalar da tatilde “dijital detoks” yapanların daha keyifli bir seyahat geçirdiğini gösteriyor. Hem bedeninize hem de ruhunuza bir iyilik yapmak istiyorsanız kısa süreli de olsa dijital detoks için kendinize zaman ayırmalısınız. 

meksika

Günlük hayatın içinde uygulaması zor görünen “dijital detoks” için tasarlanan oteller; kendinizle ve doğayla baş başa kalabilmeniz için ideal ortamı sunuyor. İnternetin olmadığı veya sınırlı alanlarla kullanılabildiği; doğanın ve doğallığın öne çıktığı; manzaranın, sakinliğin ruha iyi geldiği gizli köşeler “dijital detoks” uygulamasını kendi hayatınıza geçirmek için en uygun ortamı sunuyor. 

dijital_detoks

Unutmayın, “sizden bir tane daha yok; kendinize zaman ayırmaya şimdi başlayın!

Kendinize zaman ayırıp, dijital detoksun hakkını vereceğiniz otel önerilerimiz için bizi arayabilirsiniz.

travel@julesverne.com.tr

0212 266 6363 - 137 

Kaynak: Jabiroo