Şehrin Tam Kalbinde Antika Pazarı Deneyimi: Escale Kanyon

Yaşanmışlıkların izinde bunu zevke dönüştürmekten keyif alıyorsanız İstanbul’un antika pazarları, gizli kalan tarihi hatıraları bulmak için harika bir fırsat. Çukurcuma, Balat, Feriköy antika dükkanları ve pazarları derken Escale Kanyon, antika pazarı deneyimiyle karşımızda!

“Güzel bir havada, Pazar günü şehirde ne yapılır?” diye düşünen antika meraklılarının yeni adresi Escale Kanyon.

Escale Kanyon’un sahibi Gülin Özalp şahsi olarak antika tutkunu. Bu tutkusunu mekana taşımaya karar veren Gülin Hanım, kendi koleksiyonundan parçalarla birlikte Pazar günleri Escale’de antika pazarı konseptini hayata geçiriyor. Her Pazar günü 13.00-19.00 saatleri arasında düzenlenen Antika Pazarı sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Escale Kanyon’un lezzetli mutfağından çıkan atıştırmalıklar ve tadımlarla Pazartesi sendromunu unutturacak bir Pazar gününe hazırlanın!

Topaz, Blue Topaz, Colonie gibi ses getiren restoranların yaratıcısı Yücel&Gülin Özalp’ın son eseri olan Escale Kanyon “brasserie” konseptiyle farkını gösteriyor. Şık ve aynı zamanda rahat bir atmosferi olan Escale, dekorasyonunda Parizyen bir his uyandırıyor. Dünya lezzetlerini yerel tatlarla birleştirirken, sokaktan aldığı ilhamı da mutfağına taşıyan Escale mutfağının farkı günlere ve saatlere göre değişiklik gösteren eğlenceli açık mutfağı. Şehrin en büyük ikonik barına sahip olması Escale'in kokteyllerinin ününü şehir sınırlarını bile aştı. Eğer kokteyl içmeyi seviyorsanız kendinizi Escale'in güler yüzlü çalışanlarına emanet edebilirsiniz. Günün her saati ayrı bir hareketliliği olan Escale'de müziğin ritmi hiç düşmüyor.