Sagalassos Antik Kenti ve Lavanta Kokularının İzinde Program Detayları

14 - 15 Temmuz 2018 / 1 Gece - 2 Gün

lavanta

Antik kentlerin ve lavanta kokularının izinde Anadolu’nun kadim topraklarını, dinler tarihi öğretmeni, şarap uzmanı ve profesyonel rehber Murat Yankı ile keşfetmeye ne dersiniz? 

Türkiye'nin en derin ve büyüleyici gölü Salda, medeniyete ev sahipliği yapan, atların koştuğu şehir olarak bilinen Kibyra Antik Kenti,  tarihi 12 bin yıl önceye uzanan Sagalassos Antik Kenti, sonsuz lavanta tarlalarıyla ünlü Lavantaların Kraliçesi: Kuyucak Köyü seyahatimizin heyecan veren rotalarından. Haydi hemen hazırlanın! 

sagalassos

Ücret Bilgisi

Program Detayları:

14 Temmuz 2018     İstanbul - Denizli - Salda Gölü - Kibyra - Sagalassos 

Türk Hava Yolları’nın TK 2576 tarifeli seferi ile 05.45 ‘te Atatürk Havalimanı’ndan hareket  ve 1 saat 5 dakika sürecek uçuş sonrası 06.50’de Denizli’ye varış. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından bembeyaz kumsalları ve bembeyaz suları ile ünlü Salda Gölü’ne varış. Varışın ardından Salda Gölü, Lago Di Salda Oteli’nde kahvaltı ve gölde yürüyüş. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından Lidya ve Roma uygarlıklarının en önemli kentlerinden biri olan Kibyra Antik Kenti’ne hareket. Antik şehirde gezilecek en önemli yapılar arasında Stadyum, Agora, Tiyatro ve Meclis Binası bulunuyor. Gezilerin ardından 2 saatlik yolculuğun ardından konaklama yapılacak Sagalassos Lodge & Spa'ya gidiş. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

15 Temmuz 2018         Sagalassos - Burdur - Kuyucak Köyü - Denizli - İstanbul 

Kahvaltının ardından 25 dakika sonra ulaşılacak Anadolu’daki en görkemli antik kentlerden biri olan Sagalassos Antik Kenti gezisi: Antoninler Çeşmesi, dünyanın en yüksek rakımlı Antik Tiyatrosu, şehir kütüphanesi ve antik Pisidia başkenti. 1 saat sürecek yolculuğun ardından 1969 yılında ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi ziyareti. 57 binden fazla arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kenti’nden çıkarılan eserler görülecekler arasındadır. Öğleden sonra; 45 dakika sürecek yolculuğun ardından Provence’ın tahtına aday görülen ve Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kuyucak Köyü ziyareti. 

kuyucak

Mosmor lavanta tarlaları arasında mis kokular eşliğinde yürüyerek gezi sonrası Denizli Havalimanı’na hareket ve 1 saat 10 dakikalık yolculuğun ardından havalimanına varış. Türk Hava Yolları’nın TK 2579 tarifeli seferi ile 19.30‘da Denizli Havalimanı’ndan hareket ve yaklaşık 1 saat sürecek uçuş sonrası 20.40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. 

Önerilen Uçuş Detayları

Türk Hava Yolları ile

14 Temmuz, Cumartesi     TK 2576 İstanbul - Denizli       05:45 - 06:50

15 Temmuz, Pazar            TK 2579 Denizli - İstanbul       19:30 - 20:40

Konaklama:

Sagalassos Lodge & Spa

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

lavanta

Murat Yankı Kimdir?

Galatarasay Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü diplomasını alan Murat Yankı, tarih ve coğrafyaya olan tutkusu nedeniyle 1985 yılında aldığı eğitimlerle İngilizce ve Fransızca dillerinden tercüman rehber oldu. Bununla yetinmeyip yabancı dil hanesine Japonca ve İtalyanca’yı da portföyüne ekledi.

2000’lerin başında başlayan şarap tutkusu sayesinde önce İngiltere, sonra da İtalya kaynaklı eğitimler alan Murat Yankı,  WSET (Wine and Spirit Education Trust) kurumundan Advanced düzeyini merit derecesiyle geçtikten sonra İtalya’nın Piemonte bölgesinde şarap eğitimi aldı.  Aldığı bu eğitimleri, şarap ve yemek tarihi araştırmalarıyla da bir araya getirerek öğrencileriyle de paylaştı. Kapadokya ve Türkiye’nin şarap tarihi konusunda harita ve kitaplar oluşturan Murat Yankı’nın İngilizce, Fransızca ve Türkçe dillerinde çok sayıda makalesi ve sempozyum bildirileri bulunuyor. Murat Yankı zengin kimliğiyle şarap uzmanı, dinler tarihi öğretmeni ve profesyonel rehber olarak çalışmalarına devam ediyor.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 132