Mozart'ın Evinde Müzik Ziyafeti: Salzburg Mozart Festivali

Masalların gerçek olmadığına dair düşüncenizi değiştirecek tek şehir belki de Salzburg… Avusturya’nın en değerli şehri mimarisi, dört mevsim büründüğü farklı ambiyansı, yüzyıllardır Avrupa’nın kültür merkezlerinden biri olması, romantizm kokan sokaklarıyla Salzburg ayrı bir yere sahip. Ancak, Salzburg’u bu kadar kıymetli kılan Klasik Batı Müziği'nde Klasik dönemin etkili ve üretken bestekarlarından biri olan Mozart’ın doğum yeri olması.

Klasik müziğin neredeyse “nefes” kadar vazgeçilmez olduğu şehir yılın her mevsimi düzenlenen müzik festivalleriyle ünlü! Her yıl Salzburg Mozarteum Vakfı tarafından organize edilen ve operadan oda orkestrası konserlerine kadar birçok müzik etkinliğine ev sahipliği yapan Mozartwoche (Mozart Haftası) ise sadece Salzurg’un değil tüm Avrupa’nın en değerli klasik müzik festivallerinden bir tanesi.

27 Ocak 1756 doğumlu olan Mozart'ın anısına Ocak'ın son haftasında başlayan müzik festivali bu yıl 26 Ocak-4 Şubat 2018 tarihlerinde Salzburg’un önemli konser salonlarında gerçekleşiyor. Müzik severleri bir araya getiren etkinlikle birlikte klasik müziği her yıl yeni bir seviyeye taşıyor.

Salzburg Mozart Haftası Konser Detayları için tıklayın!

Festival, şehrin birçok değerli konser salonunda devam ediyor:
Avusturya'da bulunan müzik ve drama sanatları üzerine yoğunlaşmış olan ve adını Mozart'tan alan Mozarteum Salzburg gösterişli konser salonuna da ev sahipliği yapıyor. Festival boyunca Großer Saal Mozarteum önemli konserlerin adresi olacak. Yine aynı üniversite bünyesinde bulunan Wiener Saal Mozarteum da şık bir ambiyansta, daha küçük kapasiteli bir salon olarak müzikseverleri ağırlıyor.

1956 yılında Salzburg Festivali için tasarlanan Großes Festspielhaus, klasik müzik konserlerinin sahnelendiği önemli adreslerden bir tanesi. Ayrıca, dünyanın en geniş sahnelerinden birine sahip.
Yine Salzburg Festivali için inşa edilen House of Mozart, Großes Festspielhaus ile yan yana bulunuyor.

1773 -1787 yılları arasında Mozart'ın hayatını geçirdiği evden dönüştürülen müze ve konser salonu olan Mozart-Wohnhaus sene boyunca şehrin önemli festivallerine ev sahipliği yaparak, klasik müziğin en değerli ismi Mozart’ı kendi evinde anma fırsatı veriyor.

Mozart'ın tınıları kulaklarınızda çınlarken zarafetin, tarihin ve müziğin şehrinde unutulmaz bir 4 gün yaşayın!

Çift kişilik odada kişi başı 1.150 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

Gezi Tarihleri

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Önemli BilgilerDetaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118