Hem Sanat Hem Seyahat: Sanat Fuarlarına Yolculuk

Sanat ruhumuzu besliyor, ufkumuzu açıyor, önyargılarımızı aşıyoruz. Artık sanat her şey demek... 

Hızla büyüyen ve önem kazanan sanat fuarları farklı ülkelerden, farklı kültürlerden sanat galerilerini bir araya getirerek, aslında dünyayı biz, sanatseverlerle buluşturuyorlar. Fuarlar kadar, fuarların gerçekleştiği şehirleri keşfetmek de ruhumuzu besliyor. Sanata olan ilgimizi seyahat keyfi ile birleştirmenin en güzel yolu da tabi ki dünyanın önde gelen sanat fuarlarına katılmak!

frieze

Dünyanın dört bir yanında sanatçılara ilham veren şehirlerin güzelliklerini keşfederken kendinizi sanatın iyileştirici ve özgürleştirici gücüne teslim edin... Londra'dan, Miami'ye, Venedik'ten Paris'e  ilham verici enerjisi ile sanatseverler ve seyahat meraklıları için çekim merkezi haline gelmiş şehirlerdeki 2017 sanat fuarlarını sizler için derledik. 15. İstanbul Bienali'nden, Art Frize'e, Venedik Bienali'nden Art Basel Miami'ye sizler için seçtiğimiz sanat fuarları...

Contemporary İstanbul

 Contemporary_istanbul

Son yılların en çok ses getiren çağdaş sanat sergisi Contemporary İstanbul, 12. kez kapılarını sanat severlere açıyor. Bu yıl katılan 23 galeri ile daha da zenginleşen sergi yine çok ses getirecek eserlere ev sahipliği yapıyor.

Ne Zaman? 14-17 Eylül 2017
Nerede? İstanbul, Türkiye
Web Site: www.contemporaryistanbul.com

İstanbul Bienali

istanbul bienali

15. İstanbul Bienali 16 Eylül'de "İyi Bir Komşu" temasıyla açılıyor. Bu yıl bienalde, iyi bir komşu teması altında ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işleri göreceksiniz. İstanbul'un farklı mekanlarındaki sergi ve çalışmalar sayesinde güzel bir İstanbul turu da yapacaksınız.

Ne Zaman? 16 Eylül-12 Kasım 2017
Nerede? İstanbul, Türkiye
Web Site: 15b.iksv.org/tr

Venice Biennale

venedik_bienali

Her iki yılda bir düzenlenen bienal, tüm dünyanın merakla beklediği en güncel sanat etkinliği olarak biliniyor.

Ne Zaman? 13 Mayıs – 26 Kasım 2017
Nerede? Venedik, İtalya
Web Site: www.labiennale.org

Biennale de Lyon

Biennale de Lyon

Anahtar kelime olarak ''modern''i seçen Lyon Bienali modern sanatın tüm güzelliklerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Ne Zaman? 20 Eylül – 31 Aralık 2017
Nerede? Lyon, Fransa
Web Site: www.biennaledelyon.com

Frieze London

london_frieze_2017

Dünyanın her yerinden yükselişe geçen seçkin sanatçıların eserlerinin sergilendiği fuarda dünyanın dört bir yanından yüzün üzerinde sanat galerisi katılıyor.

Ne Zaman? 5-8 Ekim 2017
Nerede? Londra, İngiltere
Web Site: frieze.com/fairs

New York Museum of Modern Art Koleksiyonu Paris’e Geliyor!

Moma_Paris

Çağdaş sanatın en önemli koleksiyonu sayılan New York Museum of Modern Art koleksiyonundan müzenin altı farklı departmanından seçilerek oluşturulmuş 200 eser, Paris’teki Louis Vuitton Vakfı’nda ilk defa sergilenecek.

Ne Zaman? 11 Ekim 2017- 5 Mart 2018
Nerede? Paris, Fransa
Web Site: press.moma.org

Art Basel Miami

Art Basel MiamiArt Basel’in kardeşi olan Art Basel Miami Beach, 2002’den bu yana aralık ayında çağdaş sanatın Amerika adresi. Fuar, jet-set ışıltısıyla bir adım öne çıkıyor.

Ne Zaman? 7-10 Aralık 2017
Nerede? Miami, ABD
Web Site: www.artbasel.com/miami-beach

 Yokohama Triennale

Yokohama Triennale

Japonya'daki Yokohama Sanat Müzesi ve Yokohama Red Brick Warehouse'da gerçekleşecek olan etkinlikler, 8 Ağustos – 5 Kasım tarihleri arasında olup, dünyayı ''bağlantılı olmak'' ve ''izole olmak'' çerçevelerinde inceleyecek.

Ne Zaman? 8 Ağustos -5 Kasım 2017
Nerede? Yokohama, Japonya
Web Site: www.yokohamatriennale.jp

Size özel seyahat programları hakkında bilgi almak için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 137