Çocuklarla Tatilin En Güzel Adresleri

Her şehri ailenizle birlikte gezebilirsiniz elbette ama öyle şehirler var ki hem size hem de çocuklarınıza eğlenceli saatler yaşatıp, yeni pencereler açıyor. Müzeler, tema parklar, gösteriler, özel aktiviteler derken büyüklere de küçüklere de aynı anda hitap etmeyi başaran şehirleri sizin için araştırdık. Yeni kültürler keşfederken size eğlenmeyi vaat eden şehirler yazısını okuduktan sonra ilk seyahat planını bu destinasyonlara yapmak isteyeceksiniz.

Paris

Çocuklarla_Paris

Paris her mevsim güzel, her yaşa özeldir. Hem çiftler, hem arkadaş grupları hem de çocuklu aileler için pek çok hazineyi içinde barındıran Paris “romantik şehir”den bir adan “Çocuklar Şehri” ne dönüşebiliyor. Öncelikle düz bir şehir olması ve yürümeye müsait şehir planlaması sayesinde şehrin dokusunu çocuklar yaşayarak öğrenebiliyor. Tabi metro hattının bu kadar geniş ve yaygın kullanımı da Paris’i baştan aşağı keşfetmek için büyük kolaylık. La Tour Eiffel, Louvre Müzesi tabi ki olmazsa olmaz aktiviteler. Louvre Müzesi için çocukların ilgisini çekecek bir akışa sahip rehberli gezi daha keyifli olabilir.

Batobus tekneleri kulağa turistik gelse de nehirden şehri izlemek çocuklar için çok eğlenceli. Gotik mimarisiyle Notre Dame Katedrali çocukları olduğu kadar yetişkinleri de büyülüyor. Seine Nehri kıyısında piknik, Paris parklarında bisiklete binmek ve piknik yapmak, Disneyland Paris ise olmazsa olmazlardan. Dilerseniz çocuklarınızla özel yemek kurslarına, sanat yürüyüşlerine de katılabilirsiniz.

Londra

Cocuklarla_Londra

7’den 70’e herkesi heyecanlandıran, ufuk açan ve öğretici olan Londra parklarından müzelerine, gösterilerden tiyatro oyunlarına kadar zengin ve merak uyandırıcı. Yine düz bir şehir olmasının verdiği avantajı kullanan Londra’da metro ağı son derece gelişmiş olduğu için ulaşımda büyük kolaylık sağlıyor. Şehrin sembolü haline gelen; mimarisiyle tartışmalara sebep olan London Eye; Londra’yı tepeden izlemek için en modern ve keyifli dönme dolap.

Londra

Londra’da birçok müzeye giriş ücretsiz olduğu için bunu fırsata çevirerek çocuklarınızla eğlenceli ve öğretici saatler geçirebilirsiniz. British Museum, Natural History Museum, Science Museum, National Gallery, London Transport Museum (yetişkinler için ücretli), şehrin kült müzeleri. Çocuklarınızla piknik yapıp, temiz havada vakit geçirmek için Hyde Park, Regent’s Park en doğru ve merkezi tercihler. Regent’s Park içerisindeki hayvanat bahçesi de güzel bir seçenek. Londra’ya 1 saat uzaklıktaki Warner Bross stüdyolarında Harry Potter dünyasını ziyaret edebilirsiniz.

Barcelona

Barselona iklimi dolayısıyla sıcacık ve canlı bir kent. Ayrıca Gaudi’nin eserlerine yansıttığı estetiği, masmavi denizinin verdiği özgürlüğü şehrin her köşe başında hissediyorsunuz. Değişim hızlı, yenilik çok. Birkaç yıl uzak kaldığınızda, şehir sizi mutlaka sürprizlerle karşılıyor. Barselona çocuklarla gezmek için en ideal şehirlerden biri aynı zamanda. Hep plajları hem de geniş parklarıyla çocuklarınızı da büyüleyeceği kesin.

Barcelona_Ferrariland

Çocuklarınızı Gaudi’nin masal parkı Park Guell’e götürebilir ve gün boyu doyasıya keyifli vakit geçirebilirsiniz. Barselona Akvaryum ve Hayvanat Bahçesi de çocuklarınızın bütün gün kendisini kaybedecekleri sürprizlerle dolu. Şehrin en yeni tema parkı Ferrari Land ise hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap ediyor. Ayrıca bisiklet şehirlerinden biri olan Barselona’da çocuklar tüm şehri bisiklet ile dolaşabilirler.

Brugge

Belçika’nın UNESCO Kültür Merkezi listesindeki Brugge; Ortaçağdan bu zamana bozulmadan taşıdığı değerleriyle parlıyor. Venedik’i anımsatan kanalların üzerinde tekne turu yapmak, Arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşıp bol bol fotoğraf çekmek, parklarında yürüyüş yapmak bu kartpostal şehri tanımanıza yardımcı oluyor. Fazla tarihi ve sakin görünse de Brugge hem çocukların hem de yetişkinlerin ufkunu açacak kültürel, doğal öğelerle dolu.

Tarihi şehir merkezinin büyüsü, kanal turu ile su üzerinden şehir keşfi, fayton gezisi; Groeningemuseum, Memlingmuseum gibi müze ziyaretleri, sıcak hava balonu gezisi 7'den 70'e herkesin ilgisini çekiyor. Tabi bir de leziz çikolataları ve meşhur patates kızartması çocuklar kadar yetişkinler için çok cazip!

Dubai

Dubai_cocuklutatil

İnsanoğlunun en büyük şehir başarılarından biri olan Dubai; çöl üzerine kurulan iş, yaşam ve eğlence merkezi. Devasa bir oyun alanını andıran aktiviteleri, eğlence parkları, akvaryumlarıyla çocuklarla seyahat için altın değerini taşıyor. İnsanoğlunun en büyük şehir başarılarından biri olan Dubai; çöl üzerine kurulan iş, yaşam ve eğlence merkezi. Devasa bir oyun alanını andıran aktiviteleri, eğlence parkları, akvaryumlarıyla çocuklarla seyahat için altın değerini taşıyor. Dubai Aquarium & Underwater Zoo, The Lost Chambers Aquarium akvaryum algısının sınırlarını zorluyor.

Dubai-waterpark

Legoland Dubai en keyifli eğlence parkı olabilir. Su parkları için Aquaventure, Wild Wadi hem yetişkinlere hem çocuklara hitap ediyor. Dünyanın en büyük kapalı alandaki tema parkı IMG Worlds of Adventure; Kidzania ve Sega gibi eğitici ve eğlenceli oyun alanları çocuklar için heyecan verici. Kışı yaşayamayan Dubai'de kapalı alanda kaya deneyimi için Ski Dubai farklı bir tecrübe olabilir. Ayrıca, çölde safari deneyimi de hem yetişkinler hem de çocuklar için unutulmaz bir deneyim.

San Diego

sandiego_legoland

Aile eğlencesiyle dolup taşan Kaliforniya'nın ünlü şehri San Diego'da çocuklarınız eğlenirken sizin de keyif almanız garanti. San Diego seyahatinizin merkezinde Balbao Park olmalı. Golf sahası, Japon bahçeleri, San Diego Zoo ve müzeleriyle başlı başına bir eğlence ve kültür merkezi görevi görüyor. Park içerisindeki The San Diego Museum of Art, San Diego Air & Space Museum, Automotive Museum, San Diego Natural History Museum, Fleet Science Center görmeniz gereken başlıca adresler. San Diego Zoo içerisindeki safari parka girip, vahşi yaşam deneyimini yaşamayı da ihmal etmeyin. SeaWorld San Diego Tema Parkı'na gidip, deniz kıyısına kurulan Belmond Eğlence Parkı'na da mutlaka zaman ayırın.

2017'nin En Yeni Tema Parkları için tıklayın!

Daha detaylı bilgi için: 
travel@julesverne.com.tr 
0212 266 6363 - 118