Baharın ilk tatilini seyahatle karşılayın! 23 Nisan Tatil Önerileri...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatilini keyifli bir seyahat ile değerlendirmeye ne dersiniz?

Bu yıl 23 Nisan Pazartesi gününe geliyor. Hafta sonu ile birleşince de 3 günlük bir tatil fırsatı oluyor! Baharın gelişiyle ışıldamaya başlayan doğadanın tadını çıkarıp keşfetmekten keyif alacağınız destinasyonları sizler için seçtik. 

Kazdağları’ndan Lizbon’a; Bodrum’dan Sicilya’ya uzanan Bahar Rotaları…

Yurtdışı Önerileri

Valencia

valencia 23 nisan onerisi

Son 20 yılda yaşadığı cesur gelişmelerin ardından İspanya'nın üçüncü büyük şehri olmanın ötesinde sıfatlarla anılmaya başlayan Valencia'yı keşfetmenin tam zamanı. Ülkenin çarpıcı mimari eserlerine ev sahipliği yapan Valencia aynı zamanda yemyeşil alanlarıyla da "betona boğulmuş kent" algısını da yerle bir ediyor. Sanat ve bilim şehri olarak kurulan iddialı mimarisiyle dikkat çeken Ciudad de las Artes y las Ciencias; renkli sokakları ve paella'nın anavatanı olan Valencia baharda cıvıl cıvıl...

Nerede Kalınır?

Caro Hotel

caro hotel valencia

Valencia'nın tarihsel bölgesinin tam kalbinde yer alan Caro Hotel, bu şehrin en şık ve kesinlikle en zevkli butik otellerinden biri. Gotik stildeki kemerlerin, Ortaçağ izleri taşıyan merdiven detayların ve Arap stili duvar işlemelerin gün yüzüne çıkmasıyla doğan Caro Hotel; tarihin asaletini ve 21. yüzyılın modernizmini kusursuz bir şekilde sunuyor. Otelin odalarını çağdaş, geometrik ve minimal olarak tanımlayabiliriz.

Hospes Palau de La Mar 

Turia Bahçeleri'ne ve şehrin en popüler alışveriş caddeleri olan Sorní ve Cirilo Amarós'a yürüme mesafesindeki Hospes Palau de La Mar hem tarihsel değeri hem de şık tasarımıyla sizi bir anda kuşatıyor. 19.yüzyıldan kalma bir saraydan dönüştürülen bu lüks otele adım attığınızda saray mimarisinin çekiciliğiyle tanışıyorsunuz. Tarihsel ve mimari geçmişine rağmen odalarda dinginlik veren bir renk ve tasarım tercih edilmesi ise kusursuz bir denge sağlıyor.

Yapmadan Dönmeyin!

Lizbon

lizbon 23 nisan tatilönerisi

Portekiz'in başkenti Lizbon'un şöyle karakteristik bir özelliği var; buranın nostaljik hali size yeni duygular hissettirebiliyor. Tabi bunda en büyük pay yenilenmeye başlayan yapıları ve mahalleleri... Bir zamanlar sokaklarından sayıyla insan geçen mahallelerinde kurulan pazarları; birbiri ardına açılan stil sahibi mekanları ile gençleşen semtleriyle sanat müzelerinden konaklarına kadar korunan tarihi çekiciliği bir bütün içinde duruyor. Bir yükselip bir alçalan yokuşlarıyla ünlü Lizbon'u keşfetmenin en keyifli yanı ise sembol haline gelen sarı tramvaylarına binecek olmanız...

Nerede Kalınır?

As Janelas Verdes

As Janelas Verdes

Otel ama ev gibi! Bu tanımın karşılığı Lizbon'da, Tejo Nehri'ne yakın bir noktada As Janelas Verdes adıyla karşınıza çıkıyor. Lapa ve Estrela semtleri arasında yer alan bu asil butik otel, 18.yüzyılda inşa edilen tarihi bir binada yer alıyor. Neo-klasik stilde dekore edilen 29 odası da öyle zevkli ki odanızdan çıkmak istemeyebilirsiniz. Otelin sarmaşıklarla çevrili bahçesi ise bir şiir dizesi gibi!

Pestana Palace 

pestana palace

Lizbon’un kalbinde bulunan tek resort otel olma unvanına sahip Pestana Palace, 19 yüzyılda inşa edilmiş bir sarayın dönüştürülmesi ile hizmete açılmış romantik bir otel. The Leading Hotels of the World üyesi olan otelin odaları Rönesans, Louis XV ve Louis XVI tarzlarını yansıtıyor. Hemen hemen tüm mimari detayları korunan ve güzel bir bahçenin içinde yer alan otel, genelde şehre romantik bir tatil yapmaya gelenler ya da balayı çiftleri tarafından tercih ediliyor. Otelin bahçeler için şahane bir açık yüzme havuzu ve çeşitli kür imkanları sunan bir de SPA merkezi bulunuyor.

Yapmadan Dönmeyin!

Sicilya

sicilya 23 nisan tatil önerisi

Akdeniz kültürünün mutfağından mimarisine; ikliminden yaşam stiline kadar her noktasına işlediği İtalya'nın merak uyandıran adası Sicilya keşfetmeyi sevenler için bir hazine gibi. Yunan tapınakları, Norman kiliseleri, Barok saraylarıyla kültür beşiği gibi. Bununla birlikte henüz pek keşfedilmemiş güney sahillerindeki plajları da heyecan veriyor. Lokasyonu sayesinde bahar aylarında bile erken yaz sıcaklığını yaşayabilmeniz de bir başka güzel haber!

Nerede Kalınır?

Villa Dafne

villa dafne

Palermo’da, geniş bir arazi ortasında olmasının ferahlığını yaşatan kır evi konseptindeki Villa Dafne gündüzleri ayrı akşam hava karardığında ayrı bir karaktere bürünüyor sanki. Sicilya'nın kırsal güzelliğini ve vadilerin huzur dolu sessizliğini keşfetmenizi sağlayan odalarda ada kültürünü yaşayacağınıza şüpheniz olmasın! Villa Dafne’nin restoranı ve mutfağı hakkında da birkaç cümle söylemek gerek. Kendi çiftliklerinde üretilen ürünlerle hazırlanan menünün doğallığı ve lezzeti de unutulmayacak deneyimlerden!

Casa Siciliana

casa siciliana

2002 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini alan Noto’nun tarihi şehir merkezinde yer alan Casa Siciliana, bu şehrin tam da ruhunu yaşatan bir konaklama hizmeti sunuyor. Ağustos 2017 yılında açılan Casa Siciliana 5 farklı tarihi binada, 3 farklı kategoride toplam 23 konaklama ünitesine sahip. En uzak iki binanın arasının 10 dakika yürüyüş mesafesinde olduğu Casa Siciliana oda, daire ve lüks daire kategorisinde hizmet sunuyor.

Yapmadan Dönmeyin!

Yurtiçi Önerileri

Bodrum

bodrum 23 nisan tatil önerisi

Ege'nin sevmekten asla usanmadığımız ilçesi Bodrum... Yıllar içinde öyle büyüdü ki ve gelişti ki bir Bodrum içerisinde 10 farklı Bodrum yaşayabiliyorsunuz. Işıltı ve lüks eğlence sevenleri de dağa sakin ve doğayla iç içe kalmak isteyenleri mutlu etmeyi başaran bir destinasyondan bahsediyoruz. Yaz yoğunluğu gelmeden sokaklarında özgürce dolaşıp, dingin bir Bodrum hayali enerji depolamak için harika bir alternatif. Bitez, Yalıkavak, Göltürkbükü, Gümüşlük, Gündoğan... Henüz herkes güneye inmemişken Bodrum’u yaşayın.

Nerede Kalınır?

Savra Bodrum

savra bodrum

Mandalina, zeytin, çam, nar ve selvi ağaçlarıyla dolu bir bahçe içerisindeki Savra Bodrum 15 odasıyla özlediğimiz özgün Bodrum ruhunu yeniden yaşatıyor. Geleneksel Bodrum köy mimarisinden izler taşıyan pergolası ve doğal taş havuzu ile henüz bahçesine girer girmez huzur veren Savra Bodrum hem çok şık hem de konforlu. Mis kokan bitkilerle dolu bahçesi, ürün vermeye başlamış bostanı ve keyifli saatler geçireceğiniz barıyla kendinizi ödüllendireceğiniz bir deneyim sunuyor.

Mandarin Oriental Bodrum

mandarin oriental bodrum

Cennet Koyu'nda 600 dönümlük bir araziye yayılan Mandarin Oriental Bodrum, doğanın gücünü arkasına alarak harikalar yaratmış. Zeytin ağaçları ve çam ormanları ile çevrilmiş olan otel stil sahibi, dingin ve konforlu bir 5 yıldızlı konaklama sunuyor. 2 özel plajı, 10 farklı restoran ve barı bulunan bu büyük yaşam alanında hem aileler, hem arkadaş grupları hem de romantik çiftler düşünülmüş.

Yapmadan Dönmeyin!

Kazdağları

kazdağları 23 nisan tatil önerisi

Betona yenilmeyen, yeşilliğin binadan çok olduğu bir yerde 3 gün geçirmek istiyorsanız direksiyonu Kazdağları'na çevirmelisiniz. . Biga Yarımadası'na uzanan Kazdağları ve çevresindeki köylerdeki yaşamın sadeliği, günlük hayatın stresten arınmış olması gerçek dışı gibi görünse de Kazdağları'nda yaşam bu şekilde akıyor. Eğer yürüyüşleri seviyorsanız Yeşilyurt, Adatepe köyleri olmak üzere köylerin arkasındaki orman içerisindeki yürüyüş yollarını keşfedebilir, geçmişten günümüze kalan tarihi köyleri ziyaret edebilirsiniz.

Nerede Kalınır?

Adatepe Ida Blue

adatepe ida blue

Yavaş yaşam” felsefesinin tam anlamıyla deneyimleyebileceğiz Adatepe Köyü’nde aslına uygun olarak restore edilmiş üç adet taş Rum evinden oluşan Ida Blue, adını bahçesinde yetişen doğal bitkilerden alan dokuz odası ile ekolojik tatil severleri bekliyor. Tatil anlayışınız ‘’dinginlik’’ ile eş değerse, Ida Blue hafızanıza kazınacak doğal lezzetler ile dingin bir yolculuğa davet ediyor.

Manici Kasrı

manici kasri

Kaz Dağları’nın eteklerinde, Yeşilyurt Köyü'nde 1999 yılında kurulan Manici Kasrı şehir kaosundan çok uzakta, zeytinlikler, incir ve badem ağaçlarının arasında yer alan 16 odalı bir butik otel. Eski bir zeytinyağı fabrikasına ait taş, ahşap kolon ve kirişleri kullanılarak inşa edilen otel binası otantik taş mimarisi ile çevreyle uyum içinde. Kazdağları'ndaki pazarlardan alınan doğal ürünlerin eşlik ettiği restoranı hem kahvaltısı hem de yemekleriyle iştah kabartıyor.

Yapmadan Dönmeyin!

Silivri

silivri

İstanbul'a en yakın kaçış durağı, size doğayla iç içe olma fırsatı sunan Silivri...  İstanbul'dan çok uzaklaşmadan karmaşadan kendini soyutlamak isteyen şehirlilerin son yıllarda daha sık Silivri'yi tercih etmelerindeki sebep ise doğa ortasında sayısı arttan çiftlik evleri...

Nerede Kalınır?

Grandma’s Wonderland

Grandma’s Wonderland

İstanbul'a çok yakın ama zamanın şehre kıyasla çok daha yavaş aktığı bir çiftlik hayatı: Grandma's Wodnerland... Silivri'de 40 dönümlük bir araziye yayılan Grandma's Wonderland aslında bir aile çiftliği ve hikâyesi 20 yıl önce, bu ailenin toprağa dönme hayaliyle başlıyor.  Silivri'nin Akören köyüne giden yol üstündeki bu çiftlik evinde önce çam ağaçları yükselmeye başlamış bunu meyve bahçesi, bostan, gölet ve üzüm bağları takip etmiş. Çiftlikte yetişen ürünlerle hazırlanan alakart restoranı The Barn ise hem göze hem damağa hitap ediyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118