Baharda Yenilenin! Yenilenme Felsefesine İnanan Wellness Otelleri

Kış aylarının ağırlığını yavaş yavaş üzerimizden atmaya başladığımıza göre şehrin ve soğuk havanın yarattığı ağırlıklardan kurtulmanın zamanı geldi diye düşünüyoruz. Doğanın canlanmaya başladığı şu günlerde yılın geri kalan ayları için enerji toplamak için kısa bir molayı hak ettiğimizi düşünüyoruz. Yenilenme felsefesi ile dikkat çeken spa merkezleriyle iddialı olan wellness otellerinden seçim hakkını size bırakıyoruz.

hoshinoya bali

Bahar mevsimine yeni, dinç ve dinlenmiş bir şekilde merhaba demek ister misiniz? Doğaya yakın olmak, doğayla birlikte yenilendiğinizi hissetmek ve kendi değişiminizi doğayla iç içe yaşamanız için Avusturya’dan Seyşeller’e; İsviçre’den Endonezya’ya en beğendiğimiz tesisler…

Wiesergut, Avusturya

Wiesergut Avusturya

Henüz beyazlar erimemişken Alplere veya bir dağ manzarasına karşı uyanmak kulağa güzel geliyor değil mi? Minimal ve modern olanın lüks ile karşılaşmasından doğan Wiesergut, Avusturya’nın Hinterglemm Bölgesi’nde butik otel ve spa merkeziyle misafirlerini ağırlıyor. 14.yüzyılda inşa edilen bir malikaneden dönüştürülen ve doğal malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı dekoruyla huzur veren otel 24 odasıyla özel bir deneyimin peşinde! 

Wiesergut Avusturya

Yapmadan Dönmeyin: Spa merkezinde klasik terapilerin yanı sıra ses dalgaları ile vücudunuzu yenileyeceğiniz terapileri deneyebilirsiniz.

7132 Therme & Spa, İsviçre

7132 Therme & Spa İsviçre

Ünlü mimar Peter Zumthor eseri olan 7132 Therme & Spa, İsviçre’nin Vals kasabasında yeşil, beyaz ve sükûnetle selamlıyor sizleri! Geçtiğimiz yüzyılın ortalarında modernist bir otel olarak açılan 7132, büyük çaplı bir yenilenme sonucunda öncü bir stille, çağdaş lüks otel standardına kavuştu! Çağdaş stiliyle birlikte Graubünden'in mineralli termal sularının kaynaklarına sahip olan, üst düzey bir deneyim yaşatan gurme restoranı Silver ile yıldızını parlatan otel "benzersiz deneyim"in bu topraklardaki karşılığı!

7132 Therme & Spa İsviçre

Yapmadan Dönmeyin: Signature Treatments başlığı altında toplanan özel tedavileri deneyebilirsiniz.

Cheval Blanc Courchevel, Fransa

Cheval Blanc Courchevel Fransa

Courchevel demek kış aylarının ve kayak sporunun en renkli, şık ve lüks adreslerinden biri demek! Cheval Blanc ise tüm zarafeti ile binlerce metre yükseklikte gövde gösterisi yaparken bu lüks dağ otelini baharda yenilenme merkezi olarak düşünmek ilk başta zor olabilir! Ancak, Fransız Alpleri’nde bir masala uyanmak için Ocak veya Şubat aylarını beklemenize gerek yok! Guerlain ile işbirliği yapan otelin spa merkeziyle beraber yaşattığı atmosfer tam bir “iyileşme” adresi.

Cheval Blanc Courchevel Fransa

Yapmadan Dönmeyin: Güzellik koçları tarafından ağırlanacağınız spa merkezinde özel Guerlain ürünleri ile yapılan masajların yanı sıra “High Tech Treatments” kategorisindeki terapilerden mutlaka faydalananın.

Hoshinoya Bali, Endonezya

Hoshinoya Bali Endonezya

Bali’nin adını duyduğunuzda zaten hafiflemeye ve ferahlamaya başladığınızı biliyoruz. Bir de bu hissi, bahsi geçen ünlü Endonezya Adası’na gittiğinizde hayal edin! Sizi bu kez, “subak” adı verilen ve antik zamanlarda pirinç tarlalarını korumak için kullanılan sulama yönteminden esinlenen bir otel tasarımıyla tanıştıracağız. Hoshinoya Bali kompleks izleniminden çok villalardan oluşan bir yerleşim yeri gibi! Minimal, huzur veren stilinde gerçek şifanın doğada saklı olduğuna bir kez daha ikna oluyorsunuz.

Hoshinoya Bali Endonezya

Yapmadan Dönmeyin: Yoga ve meditasyon derslerine katılmak bu büyülü atmosferde daha derin anlamlar kazanacak.

Six Senses Zil Pasyon, Seyşeller

Six Senses Zil Pasyon Seyşeller

Adalar ülkesi Seyşeller benzersiz tabiatıyla son yıllarda hiç olmadığı kadar merak edilen ve seyahat için tercih edilen bir destinasyon. Böyle bir destinasyonda, Félicite Adası üzerine kurulan Six Senses Zil Pasyon da çevreye duyarlı inşa edilen ve doğayla bütün içerisindeki tasarımıyla yenilenme ve dinlenmenin en cazip halini sunuyor. Yenilenmek, dinlenmek, nefes almak için bu renkli coğrafyaya kendinizi teslim edin.

Six Senses Zil Pasyon Seyşeller

Yapmadan Dönmeyin: Afrika’ya özgü güzellik ritüellerinden beslenen masajlar spa merkezinin imzası niteliğinde. Ayrıca yoga ve medtasyon derslerine de girebilirsiniz.

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118