Bahar tatilinde çocuklarla çocuk olmanın zamanıdır!

Çocukla seyahat delilik değil, maceranın ta kendisidir: Hele defalarca gittiğiniz bir şehri çocukların gözünden tekrar tecrübe etmek, seyyah anne-babalar için bambaşka bir hazza dönüşür.

Hadi bu bahar tatilinde hep birlikte eğlenelim! Endülüs’te cıvıl cıvıl, rengarenk Bahar Karnavalı’na katılmaya; Roma’da tarihi bir yolculuğa çıkıp, gladyatör okulunda kılıç talimi yapmaya; Barselona’da gerçek ve fantezi dünyasını keşfetmeye; Finlandiya’da neşeli ve yorulmak bilmez husky’lerle Kuzey Işıkları avına; çocuklarla bambaşka bir Maldivler deneyimi yaşamaya kadar birçok alternatif ile karşınızdayız...

1- Endülüs’te Bahar Karnavalı

seville spring fair

Kışın şiir, ilkbaharda ise muzip, festival peşinde bir çocuktur Sevilla. Tutkulu bir Endülüs ruhudur: Eskinin modası geçmez deyişini yaşayan ve yaşatan Avrupa kentlerinin başında gelir. Folklorik geleneklerini her zaman kendini yenileyen bir canlılıkla yaşar. Baharla birlikte gelen festival ateşini yakan ve meşalesiyle yaşlı Avrupa’yı aydınlatan bir şehir varsa, Sevilla ilk akla gelendir… 15-22 Nisan tarihlerinde 171.si gerçekleşecek olan Bahar Karnavalı'nı ve binbir renklerini yakalayacak olmak, çocuklarımızla eşsiz bir zaman geçirmek adına bize ilham veriyor: Kendimizi portakal çiçeğinin ve yaseminin tatlı kokusunun taçlandırdığı bir bahar mucizesine, Flamenko’nun ritmine, sıcak bir Endülüs misafirperverliğine bırakalım!

2- Roma’nın Doğuşu “Natali di Roma”

natale di roma

Mitoloji, tarih ve gizemle sarmalanmış görkemli Roma kentinin doğuşu şenlikleri 21 Nisan’da baharın getirdiği tüm enerji ve coşkuyla kutlanacak. İtalyanların haklı gururu ve köklü bir geleneği olan Roma’nın kuruluşunu zaman kapsülümüze atlayıp MÖ 700’lere giderek yaşayacağız. Tam bir İtalyan işi diyebileceğimiz etkinlikler, bizi Roma tarihinin en görkemli savaş ve olaylarının canlandırıldığı, gladyatörlerin Roma sokaklarında hüküm gezdiği bir film platosuna götürecek. 

Şehri, kendi tarihine yolculukla yaşarken Papa’nın Yazlık Saray ve Bahçeleri'ni keşfedecek, Romalıların peşinde dondurma-aperatif büfe avına çıkmakla kalmayıp, gladyatör okulunda kılıç talimi yapacak ve yeraltı mezarlıklarının altını üstüne getireceğiz.

3- Barselona & Mont Blanc Ortaçağ Festivali

barcelona park guell

Söz konusu Barselona ise çocuklarınız sıkılmaya vakit bile bulamayacak: Maaile kemerleri bağlamakta fayda var zira sadece çocuklar değil biz de yerimizde duramayacağız…Gerçek ve fantezi dünyasında gidip gelen ve yerinde duramayan haylaz şehir Barselona’da yok yok: Cuitadella Parkında dev mamutların yanında küçücük kalıp, Cosmo Caixa Bilim Müzesi'nin 30.000 metrekarelik keşif dünyasında kaybolalım. Sokak sokak tapas maratonuna çıkıp, rotamızı tam da tarihine denk gelen süper yat şovunun yer aldığı One Ocean Port Vell’e doğru çevirelim. Katalan dünyasını daha fazla deneyimle keşfetmek istiyorsak, 23 Nisan’da Mont Blanc’taki Aziz George Ortaçağ Festivali'ne de gidelim. Bize yazın. Daha fazlasını anlatalım!

4- Husky Safari eşliğinde Kuzey Işıkları | Lousto

Luosto lapland

Bu bahar tatilini bembeyaz, romantik ve enerjik bir destinasyonda geçirmek istiyor ve biz ailecek yerimizde duramıyoruz diyorsanız kısa bir Kuzey Finlandiya kaçamağı tam size göre. Işık avından neşeli ve yorulmak bilmez husky’lerle kızağa, kuzey habitatının en sevimli gurmeleri ren geyikleriyle tanışmaya kadar çocuklarla geçirebileceğiz dolu-dolu üç gün için kar ve kış hala hüküm sürüyor ama bahar da göz kırpıyor olacak.

5- Maldivler

maldives bahar

İlk sene balayı, birkaç sene sonra çocuklu seyahat… Maldivler “sayımız arttıkça”da bize kucak açan dört mevsim destinasyonlarından biri. Otel ve giderek markalaşan dalış faaliyetleriyle Maldivler lüks tanımının ötesine çoktan geçmiş durumda: Rahatlık, konfor kadar macera ve keşifte de ön plana çıkıyor. Çocuklar yengeç ve yunusların peşinde saatler geçirip, gün batımına kadar yorulmaksızın kumdan kaleler inşa ederken sizleri de unutmuyoruz.

Bu adaların bir gün sonsuza dek yok olabileceğini düşünecek olursak, "hayatta sadece bir kere olur" listemize ekleyelim diyoruz. Maldivler, gerçek dünyadan kaçışın belki de en konforlu adresi!

Lüks ve aktif tatil anlayışının buluştuğu bir üçlemeyle önerilerimiz:

Kanuhura | Lhaviyani Mercanı

Kanuhura maldives

Diğer adalara göre biraz daha uzakta kalan Lyhviyani, Male’den 40 dakikalık bir deniz uçağı yolculuğuyla ulaşabileceğimiz bir mercan adası. Her ne kadar popüler bölgelerin biraz dışında olsa da Maldivler’e gitmeye doyamayanlar, çocuklara daha fazla keşif ve aktivite sunmak isteyen aileler için oldukça ideal. Özellikle su sporları ve dalış aktiviteleriyle göz dolduran ada adeta çocuklar için dizayn edilmiş: Yöresel eğlence, aktivite ve kum sporlarının yer aldığı 4-11 yaş grubu çocuk kulüpleri, ebeveynlere de geniş zaman ve dinlenme imkânı sunuyor. Bu yaş grubuna özel aklınıza gelebilecek tüm su sporlarının mevcut olduğu ada, 12-17 yaş grubu için de zengin ve eğlenceli seçenekler sunuyor.

Four Seasons | Kuda Huraa | Kuzey Male Mercanı

Four Seasons Kuda Huraa

Male’den sürat motoruyla sadece 25 dakika mesafede olan Kuda Huraa, çocuklar ve yetişkinlere eşit mesafede:  Yoga ve Spa seçenekleriyle bizleri dinlendirirken, çocukları da eğlencenin zirvesine çıkarıyor. Masalsı bir Maldiv köyü mimarisiyle göz dolduran tesis, “aktif tatil” anlayışıyla ön plana çıkıyor. Yemek kursları, zengin su sporları, dalış seçenekleri ve oyunlar hem çocuk hem yetişkinler için titizlikle organize ediliyor.

Constance Halaveli |Kuzey Ari Mercanı

constance halaveli

2009 yılında açılan bu rüya tesis, kısa sürede konforundan ödün vermeyen çocuklu aileler için vazgeçilmez bir adres oldu. Geleneksel bir Maldiv kayığını andıran mimarisiyle toplamda 86 villası olan Constance Halaveli, spor-spa-gastronomi üçgeninde her yaş için oldukça iddialı. 7’den 70’e Hollywood yıldızı muamelesi göreceğiniz bu tesis sizi her anlamda meşgul ve mutlu edecek. Male'den 35-40 dakika süren deniz uçağıyla ulaşacağınız ada keyfine ve konforuna düşkün aileleri bekliyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118