Adriyatik Kıyılarının son gözdesi Budva'yı Ramazan Bayramı'nda Keşfedin

sveti stefan

Eski Yugoslavya'nın dağılmasından sonra 2006 yılında bağımsızlığına kavuşan Karadağ bizim için Adriyatik kıyısına saklanan "Balkanlar'ın incisi". Yeşil ile mavinin iç içe yaşadığı bu küçük ülkeye sadece 2 saatlik bir uçuşla ulaşabiliyor olmak ve vizesiz seyahat edebilme imkânı seyahat tutkumuzu daha da perçinliyor. 

perast

Ramazan Bayramı'nda deniz, tarih ve kültürle zenginleşmek için vizesiz seyahat edebileceğiniz bir rotanın sizi heyecanlandıracağını düşünüyoruz. İşte tam da bu yüzden Karadağ'ın gözdesi Budva'da dolu dolu 4 gün geçirebileceğiniz bir seyahatle karşınızdayız.

Adriyatik kıyıları ile Ege'nin güzel koylarını ve ruhunu aratmayan Karadağ popülerleşmeye başlasa da bizim için hala dinlenmek ve keyif yapmak için seçtiğimiz "küçük ve gizli bahçemiz".

cetinje

M. Ö. 5. yüzyıla uzanan bir tarih düşünün ve bu tarihin izleriyle yaşayan bir kent... Budva, masal kitaplarında bahsedilen diyarlar gibi özel, benzersiz ve sizi kucaklayan bir şehir. Roma, Venedik ve Osmanlı hâkimiyetlerine giren, Napolyon Dönemi'nde Fransa tarafından yönetilen ve sonrasında Avusturya-Macaristan İmparatorluğu kontrolüne geçen Budva'da bugün tüm medeniyetlerin izleri bir arada.

sveti stefan sunset

Yunan ve Roma uygarlıklarından bugüne kadar gelen eserlerin bulunduğu eski şehir Stari Grad, dünya jet sosyetesini buluşturan Sveti Stefan adası,  Budva Rivierası'nın en uzun sahilleri sayesinde bu şehri sevmek için fazladan bir çaba göstermenize gerek kalmayacak.

Ramazan Bayramı’na denk gelen 14-17 Haziran tarihlerinde, vizesiz bir gezi önerisiyle yaza merhaba diyoruz. Bayram’da Budva!

Çift Kişilik Oda’da, kişi başı 750 Euro’dan başlayan fiyatlarla…

1.Gün 14 Haziran 2018, Perşembe 
İstanbul - Podgorica - Cetinje - Budva

Montenegro’nun başkenti Podgorica Havalimanı’nda karşılanıyorsunuz. Podgarica’ya yaklaşık 40 dakikalık sürüş mesafesinde olan Karadağ’ın ruhani başkenti Cetinje’ye Kotor Körfezi manzarası eşliğinde varıyorsunuz. Karadağ’ın eski başkenti Cetinje’yi yerel rehber eşliğinde yürüyerek geziyorsunuz. St. Petar Çetinjski Manastırı, Kral Nikola’nın Sarayı, Sanat Galerisi bu yürüyüş sırasında göreceğiniz adresler. Gezinizden sonra Budva’ya doğru yola çıkıyorsunuz. 

Otelinize yerleştikten sonra Budva’yı keşfetmek için serbest zamanınız oluyor. 15.yüzyılda inşa edilen surlarla kaplı Stari Grad'ı (Eski Şehir) gezebilirsiniz. Tarihi dar sokakları, kuleleri ve anıtlarıyla açık hava müzesini andıran eski şehirde köklü bir kültür ve mimarinin izlerini görebilirsiniz.

2.Gün 15 Haziran 2018, Cuma
Budva - Perast - Kotor - Budva       

Bugün, Budva'ya 30 dakika uzaklıktaki Kotor'u ziyaret ediyorsunuz. Kültürel, tarihi ve mimari değerleri ile 1979 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan şehirde Eski Kent ve Deniz Müzesi'ni ziyaret ediyorsunuz.

Kotor'dan sonraki rotanız ise Barok mimarisi, sarayları ve müzeleriyle ünlü Perast kasabası oluyor. Perast yakınlarındaki Aziz George ve Our lady of the Rock adaları için 1 saat sürecek bir tekne gezisine katılıyorsunuz.

Öğleden sonra ise rotanızda jet sosyetenin mesken tuttuğu Sveti Stefan var. Bugün özel bir otele ait ve kara yolu ile ulaşılabilen Sveti Stefan adasının sadece otel müşterilerine açık olduğunu da belirtelim.

Günün son ziyaret noktası ise Budva'ya bağlı olan küçük sahil kasabası Petrovac. Podgorica'nın eski dağ yolunun sahile ulaştığı Budva ve Bar arasındaki sahilde yer alan kasaba 600 metre uzunluğundaki plajı ve kristal mavi deniziyle meşhur.

kotor

3.Gün 16 Haziran 2018, Cumartesi
Budva

Bugünü deniz-kum-güneş üçlemesi olarak değerlendirebilirsiniz. Jaz, Mogren, Slovenska plaža, Saint Nikola, Bečići ve Guvance tercih edebileceğiniz en popüler ve güzel plajlar…

4.Gün 17 Haziran 2018, Pazar
Budva - Podgorica - İstanbul

Uçuş saatinize göre havalimanına transfer. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğun ardından Podgorica Havalimanı’na varış.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Detaylı program bilgisi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 179