2018’de En Çok Nerelere Seyahat Edeceğiz?

lugano isvicre

Seyahatin sonu yok, bunu gezdikçe daha iyi anlıyorsunuz. Seyahat ettikçe aslında keşfedilecek daha çok şey olduğunu ve "görülmesi gerekenler" listenizin yeni eklenenlerle birlikte aslında hiçbir zaman tamamlanmayacağını görüyorsunuz. Yeni yılınız da geçtiğimiz yıllardaki gibi seyahat dolu, bol keşifli olsun diye 2018'de "mutlaka görmeniz" gereken destinasyonları seçtik. Tulum’dan Malta’ya; Bhutan’dan Algarve, Portekiz’e; Tokyo’dan Şili’ye heyecan veren rotaları 2018’de birlikte keşfedelim!

Tulum, Meksika

Cancun’a 150 km mesafedeki “parti merkezi” olarak da anılan Tulum, muhteşem kumsalları ve çevresi alçak surlarla çevrili eski sokakları ile adeta kanları kaynatan bir rota. Meksika'nın doğu kıyısı boyunca uzanan nefes kesici sahiliyle "Meksika'nın havalı hippi sahili" çoktan ünlendi bile!

Cancun ve Riviera Maya'nın dev resort otellerinin aksine çevre dostu, mütevazı otelleri ve taptaze Meksika mutfağıyla yıldızı parlayan Cancun'da günlerinizi taze yemekler yiyip, yoga yaparak, sahilde dinlenerek ya da fazla uzak olmayan tarihi bölgeleri keşfederek geçirebilirsiniz.

Biri doğa mı dedi?
Lauterbrunnen Vadisi  - İsviçre

Refah seviyesi en yüksek ülkelerden İsviçre'yi ziyaret etmenin popüler bir yılı yok aslında. Zürih, Cenevre, Basel, Montreux gibi asil şehirleri; Lugano gibi göl kıyısı güzellikleri; Andermatt, Verbier, Mürren, Zermatt, St.Moritz gibi göz alıcı kayak merkezleri;  Jungfrau, Engadin gibi doğa ve macera düşkünlerini yakalayan çekim yerleriyle rengarenk.

Bu yıl İsviçre'ye gidecek olanlara önerimiz ise Lauterbrunnen Vadisi. 72 şelaleli vadi, doğanın en büyüleyici tablolarından birini sunuyor.

Avrupa’nın en güzel sahillerine…
Algarve - Portekiz

Portekiz'i bir plaj cenneti olarak hayal etmek, bu ülkeyle ilgili akla ilk gelmeyen bir ayrıcalık olabilir! "Avrupa'nın en güzel plajlarına sahip" unvanını alacak kadar keşfe açık olan Alentejo ve Algarve bölgeleri İbiza'yı unutturacak güzellikte...

Kumlu plajları, golf sahaları, deniz kenarına sıralanan birbirinden güzel otelleriyle Algarve önümüzdeki yıl ve daha ileriki yıllar için yaz tatillerinin heyecan verici destinasyonu olacak. Avrupalılar bu kıyıları önceden keşfetmiş olsa da doğallığı dillere destan...

Dünyanın en yüksek noktalarından birine tırmanın!
Laya Köyü - Bhutan

Çin ve Hindistan arasında kalan Bhutan; dünya haritasında gözümüze ilk çarpan destinasyonlardan olmasa da bu saklı ülkeyi merak edenlerin sayısı hızla artıyor. 800 bin nüfuslu Bhutan gerçek anlamda kendi kültürüyle yaşayan, kendine has yaşam tarzı olan apayrı bir dünya. Öyle ki, teknolojiden etkilenmemek için asansör bile bulunmayan evleri genelde iki veya üç katlı!

Dünyanın en büyük Budist Tapınağı'nın bulunduğu ülkeyi 2018'de gezilmesi gerekenler listesine sokan ise Royal Highlander Festival. Sadece trekking yaparak ulaşılan Laya köyünde gerçekleşen festival yeri 4000 metre yükseklikte. Dağcı değilseniz emin olun Bhutan turistik keşif için de heyecan verici.

Tabiatın büyüleyici güzelliği…
Antilop Kanyonu – Utah, ABD

Nefes kesen manzaralarla bitmek bilmeyen araba yolculuklarından milli parklara kadar Utah Eyaleti, her seyahat severin "görülmesi gerekenler listesinde" yer almalı! "Müthiş deneyimler" diyecek kadar iddialı olduğumuz yer ise Antilop Kanyonu. Grand Kanyon'a göre daha küçük ve daha az tanınmış olsa da bu kanyonların büyüleyici etkisi göz ardı edilemez.

Hem de Grand Kanyon kadar turistik yoğunlukla karşılaşmazsınız.  Navajo Çölü'nde bulunan Antilop Kanyonu, depremle açılan dev yarıktan geçen yoğun su akıntılarıyla oluşmuş. Çatlaklardan sızan günışığı ve taş oluşumları gerçekten harika!

Zamanın ölçülemediği tek şehir:
Tokyo, Japonya

"Düzenli keşmekeş" tanımını duymuş muydunuz? Duymadıysanız Tokyo'ya gitmeden gözünüzde canlanacak resim hakkında bilgi verebilir... Dünyanın en çekici şehirlerinden olan Tokyo'nun sizi bir anda içine çeken enerjisine kapılıp gitmemek imkânsız.

Büyük bölgelere yayılan dev bir metropol olmasından kaynaklı mı bilinmez bu şehirde 1 gün size 1 saat gibi geçmiş geliyor.Bu kadar kalabalığa ve büyüklüğe rağmen sistem sorunsuz işliyor. 2018'in bonusu ise 2020 Olimpiyatları'na hazırlanan Tokyo'nun yeniliklerle donatılması, keşfedilecekler listesindeki maddelerin çoğalması!

Gökyüzü rengarenk!
Kuzey Işıkları, İzlanda

Kuzey destinasyonları son yıllarda oldukça yükselişte. Doğası, birbirinden özel rotalarıyla "Görülmesi gerekenler" listesinde yerini sabitleyen Kuzey'e yolculukta akla gelen tabi ki Kuzey Işıkları...

Güneşten solar rüzgârlarla gelen hayli yüksek oranlarda yüklü elektronların dünya atmosferindeki elementlerle etkileşime girmesiyle oluşan bu doğa harikası fantastik manzaralar oluşturuyor. Sadece Kuzey Işıklarıyla değil; volkanlar, şelaleler, fiyordlar ve buzullarla dolu İzlanda seyahati size başka bir gezene yolculuk yapmış hissi verebilir.

Dünyanın bir ucunda, en unutulmaz anlar...
Şili

Aymara dilinde "Dünyanın bitimi" anlamına gelen Şili, dünyanın en uzun ülkesi! Hayranlık uyandıran coğrafyası ve tabii ki yeryüzünün en özel yer şekillerinden biri olan Patagonya’sı; dünyada aslında ne kadar küçük bir yer kapladığınızı fark ettiriyor.

Yaban hayatın, doğanın en el değmemiş topraklarında sınırsız bir özgürlük hissiyle tanışacaksınız. Şili'nin sadece 2018'de değil önümüzdeki yıllarda da çok konuşulacağına eminiz.

2018’in Avrupa Kültür Başkenti’ne Merhaba!
Malta

Sicilya’ya 58, Kuzey Afrika’ya 240 km uzaklıkta bulunan ve 3 adadan oluşan bu güzel ülke, konumu itibariyle “Akdeniz’in Kalbi” gibi! Karakteristik mimari dokusu bozulmasın diye yeni binaların bile adaya özgü sarı taştan yapılması zorunluluğu nedeniyle Malta, Ortaçağ’dan kalma havasını hala koruyor.

Birbirine yakın şehirleri sayesinde keşfetmenin hiç de zor olmadığı Malta'yı bu yıl özel kılan ise başkent Valletta'nın Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş olması.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
travel@julesverne.com.tr
0212 266 6363 - 118