2017’nin Gemi Seyahatlerinde Sizi Bekleyen Trendler…

Seyahat etmek genel bir kavram gibi görünse de aslında her gezginin seyahatten beklentileri çok başka.... Şehir ve kültür gezileri, gurme seyahatler, eko turizm, sağlıklı yaşam gezileri, egzotik destinasyonlar derken bu listeyi uzatabiliriz. Bununla birlikte dünyada gelişen ve değişen trendler içerisinde tabi ki seyahat trendlerinin de değişmesi kaçınılmaz. Geçmiş yıllarda yıldızı sönen ancak son zamanlarda yıldızı yeniden parlayan seyahat trendi ise cruise seyahatleri. Tek seyahatte birden çok yer görmek, her durakta valiz toplama ve boşaltma derdi olmaması, yolda geçen zamanı daha etkili değerlendirebilme imkanı cruise seyahatlerinin en büyük artılarından. Peki, cruise seyahatlerini bu kadar çekici kılan ne?

Bir odadan çok daha fazlası!

Artık gemi odalarının dekoru bir butik otel veya tasarım otelini aratmıyor diyebiliriz. Cruise şirketleri dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışarak iddialı, fark yaratan oda tasarımlarıyla öne çıkıyor artık. Yeni gemi tasarımlarında kabinler sadece çift kişi olarak tasarlanmıyor. Single kabinler ve aile kabinleri de artık gemilerde yer sahibi. Aileler için “iki kat tek kattan iyidir” mantığıyla iki katlı kabinler bile mevcut. Kabin deyip geçilemeyecek konfor ve metrekareye sahip olan süitler ise mini bar, piyano gibi göz alıcı detaylarla dolu.

Hem ebeveynler hem çocuklar eğlensin!

Gemi seyahatlerinin artık 7'den 70'e her yaş grubunun ilgisini çektiğini söylemeye gerek yok! Ama özellikle aileler için bu seyahatlerin önemi büyük. Hem anne-baba olarak kendi valizlerini hazırlamak hem çocuklarınınkini hazırlamak bir seyahatte yorucu olabiliyor hele bir de seyahatte birden çok yer görmek isteniyorsa... Ayrıca, söz konusu animasyon, etkinlik ve öğretici aktiviteler ise gemiler bu konuda sınırları zorluyor. Ebeveynler geminin diğer avantajlarından faydalanırken çocuklar renkli gösteriler, oyunlar içerisinde zamanı unutuyorlar.

cruise dining

Fine Dining mi dediniz?

Gemi yemeği dendiğinde artık akla açık büfe yemekler gelmiyor... Konsept kafelerden, canlı müzik eşliğinde yemek deneyimlerine, sağlıklı menülerden Michelin yıldızlı şeflerin hazırladığı menülere uzanan geniş bir seçki bulunuyor. Füzyon mutfağı, Fransız mutfağı, İtalyan mutfağı, Japon mutfağı gibi birçok seçenek misafirlere sunulurken restoranların dekoru ve atmosferi de ayrıca ilgi çekiyor. Kısaca, gurme deneyimler deniz üzerinde de devam ediyor.

cruise spa

Sağlıklı Yaşam… Hem bedeniniz hem ruhunuz dinlensin!

Wellness otellerini aratmayan spa bölümleri artık gemilerin olmazsa olmazlarından. Dünyanın önde gelen spa merkezlerinden oluşturulan ekipler, tam teşekküllü dekore edilen spa merkezlerinde spa otellerini aratmayan tedavi, masaj ve terapileri bulabilirsiniz. Size, "özel spa deneyimi" yaşatan gemilerde odanızda masaj hizmeti almanız bile mümkün oluyor.

cruise eğlence

Eğlencenin sınırları genişliyor…

Cruise rotasında bir noktadan diğer noktaya giderken, seyir halinde yapacak aktivite arayışı gemi sahiplerinin aklına yeni fikirler getiriyor. 4D sinema salonlarında, kendinizi film sahnesinin içinde hissetmek, Broadway gösterilerini seyredebilmek, caz performansları bunlardan sadece birkaçı. Pistte Ferrari kullanmak gibi olmasa da Ferrari simülasyonu deneyimi de son derece heyecan verici. Bu örneklerden de anlayacağınız gibi gemiler artık misafirlerine kendilerini ayrıcalıklı ve özel hissettirmek için sınırları zorluyor.